مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37839 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 13:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاونان بازنشسته شهردار ماندنی شدند

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس شورای شهر تهران گفت: براساس قانون، مقام شهردار هم‌تراز وزیر و معاونین وی معادل معاون وزیر بوده و لذا مشکلی برای فعالیت معاونین شهردار وجود ندارد.

مازندشورا:محسن هاشمی در حاشیه جلسه روز سه شنبه  در جمع خبرنگاران گفت: صبح امروز طبق روال گذشته جلسه‌ای بین اعضای شورای شهر تهران و شهردار تهران برگزار شد و به مباحث روز اشاره شد.

وی ادامه داد: این جلسات دو هفته در میان و به صورت یک صبحانه کاری برگزار می‌شود و اعضا مطالب خود را عنوان می‌کنند و شهردار نیز پاسخ‌های لازم را مطرح می‌کند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در جلسه امروز با توجه به حادثه زلزله کرمانشاه موضوعات بیشتر تحت الشعاع این موضوع قرار گرفت و شهردار نیز گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی شهرداری تهران طی روز گذشته ارائه کرد.

هاشمی بیان کرد: همچنین در جلسه امروز تاکید شد که شهرداری تهران در ارسال لوایح به شورا سرعت عمل ببخشد و لوایحی که در دوره چهارم شورا نیز به شهرداری ارجاع داده شده مورد بازنگری و اصلاح قرار بگیرد.

وی گفت: همچنین در جلسه امروز در خصوص افراد بازنشسته‌ای که بکارگیری شدند بحث و تبادل نظر شد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به انتقاد یکی از اعضای شورای شهر تهران درخصوص انتصابات اخیر شهردار تهران گفت: در جلسه امروز به این موضوع اشاره شد به طوری که عنوان شده است که ۳ معاون شهردار که هم‌اکنون در شهرداری به کارگیری شده است، بازنشسته هستند و این در حالی است که براساس قانون  مقام شهردار هم‌تراز وزیر و معاونین وی معادل معاون وزیر بوده و لذا مشکلی برای فعالیت معاونین شهردار وجود ندارد.

هاشمی گفت: یکی از مواردی که در جلسه امروز به آن اشاره شد برطرف کردن سوءتفاهمات در خصوص انتخابات بود که در این زمینه آقای نجفی پاسخ لازم را مطرح کردند و به طوری که قرار شد قبل از انتخاب و انتصاب افراد در مجموعه شهرداری این موضوع ۳ روز زودتر به اعضا اعلام و اعضا نظر خود را بیان کنند که البته این موضوع به معنای دخالت در کار شهردار تهران نیست و بیشتر جنبه مشورتی دارد.

رئیس شورای شهر تهران همچنین به گلایه یکی از اعضای شورای شهر تهران در خصوص تغییر کاربری پایگاه‌های مدیریت بحران در شهر تهران اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز قرار شد از طریق کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری پیگیری شود و به نتیجه مطلوب برسد.

وی در ادامه با اشاره به حجم بافت فرسوده در شهر تهران بیان کرد: در این زمینه نیز دولت و شهرداری باید تعامل لازم را با یکدیگر داشته باشند و البته در این بخش نیز به زودی طرحی تهیه و جهت اجرا به شهرداری ابلاغ خواهد شد.

 هاشمی با اشاره به اینکه مشکلی بین شهرداری و شورای شهر وجود ندارد، گفت: در جلسه امروز نیز مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران نیز حضور پیدا کرد و گزارشی را ارائه داد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه اذعان کرد: سازمان آب و فاضلاب در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و ۹ نفر از اعضای شورای شهر نیز درباره موضوع آب و فاضلاب در تهران مباحثی را مطرح کردند.

وی بیان داشت: مقرر شد رئیس سازمان آب و فاضلاب تهران نیز مجدداً در کمیسیون حضور پیدا کند و درباره کیفیت آب صحبت کند.  

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مقرر شده تا سهام شهرداری تهران نیز در سازمان آب و فاضلاب شهر تهران مشخص شود، گفت: شهرداری تهران هم باید عضوی از هیأت مدیره این سازمان باشد.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه اذعان کرد: در این جلسه الزامات تدوین بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران نیز مطرح شد و پیشنهاداتی در این باره ارائه دادند. اعضای شورای شهر تهران در کمیسیون برنامه و بودجه حضور پیدا کردند.  

وی افزود: مباحثی از جمله درآمدهای پایدار نیز مطرح شد که براساس پیشنهاد الویری درآمدهای پایدار شهرداری تهران از ۲۵ درصد به ۴۰ درصد افزایش یافت و امروز نیز این طرح با ۱۹ رأی به تصویب رسید.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - شورای شهر - شورای - شهردار - امروز - اشاره - موضوع - فاضلاب - اعضای - هاشمی - ادامه - کمیسیون - ارائه - همچنین - درباره - اذعان - برگزار - اینکه - مباحثی - بودجه - گذشته - پایدار - درآمدهای - عنوان - البته - معاون - افراد - بازنشسته - بیشتر - براساس - معاونین - زمینه - ندارد - مشکلی - گزارشی -

نظر شما در مورد : معاونان بازنشسته شهردار ماندنی شدند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*