مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37845 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 17:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دستگیری 2 قاچاقچی حرفه ای چوب های جنگلی در آمل

دستگیری 2 قاچاقچی حرفه ای چوب های جنگلی در آمل

مازندشورا: ساری - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل گفت که 2 نفر از اعضای اصلی قاچاق چوب در این شهرستان که فعالیت گسترده ای در خارج کردن چوب گونه های باارزش جنگلی به خارج از شهرستان و فروش در بازار آزاد داشتند ، دستگیر شدند .

مازندشورا: نعمت الله کوهستانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از قاچاقچیان سه دستگاه خودرو نیسان حامل پنج متر مکعب چوب جنگلی از گونه های ' توسکا ' و ' راش ' به همراه یک دستگاه سواری پژو کشف و ضبط شد.
وی با اعلام این که این افراد عضو باندهای فعال و پرکار قاچاق چوب در شهرستان هستند ، گفت که خودروهای حامل چوب این افراد با حضور بموقع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و ماموران انتظامی با همراه داشتن حکم دادستانی توقیف شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل با تاکید بر این که تلاش برای شناسایی چند عضو دیگر باند قاچاق چوب ادامه دارد ، افزود : قاچاقچیان از مسیرهای جنگلی قصد داشتند چوب های قاچاق را به تهران انتقال دهند.
وی ارزش چوب کشف شده را بیش از 100میلیون ریال اعلام و ادامه داد : برای متهمان نیز پرونده تخلفاتی تشکیل وبه مراجع قضائی تحویل داده شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی آمل به قاچاقچیان چوب هشدار داد : ماموران جنگل بانی در بیشتر نقاط این شهرستان حضور دائمی دارند و منطقه را برای قاچاقیان عرصه های منابع طبیعی را ناامن خواهند کرد.
وی بر ضرورت مشارکت و اطلاع رسانی مردم برای برخورد با قاچاقچیان چوب تاکید کرد و گفت : حفظ و حراست از عرصه های طبیعی تنها با مشارکت مردم امکان پذیر ومحقق خواهد شد و مردم نباید نقش خود را در این زمینه دست کم بگیرند.
80 هزار هکتار جنگل و 120 هزار هکتار مرتع در حوزه استحفاظی شهرستان آمل وجود دارد.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654

اقتصاد

منابع طبيعي

قاچاقچيان

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : طبیعی - منابع - قاچاقچیان - شهرستان - ماموران - جنگلی - قاچاق - تاکید - ادامه - مشارکت - هکتار - اداره - خبرنگار - اعلام - همراه - دستگاه - افزود - افراد -

نظر شما در مورد : دستگیری 2 قاچاقچی حرفه ای چوب های جنگلی در آمل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها