مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37870 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 15:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تکمیل۷۳ شبکه فاضلاب تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: حدود ۷۳ درصد شهر تهران در پوشش طرح فاضلاب قرار گرفته و از ۹ هزار کیلومتر طول شبکه فاضلاب شهر تهران ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن اجرایی شده است.

مازندشورا:نخستین دستور بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران که امروز سه شنبه ۲۳ آبان ماه سال ۹۶ برگزار شد به موضوع بررسی گزارش محمد پرورش، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تهران اختصاص داشت که اعضای شورای شهر تهران پس از استماع این گزارش به بیان نقد و نظر های خود در خصوص آن پرداختند.

محمد پرورش در ابتدای گزارش با تسلیت زلزله غرب کشور و اعلام گزارش اقدامات شرکت آب و فاضلاب تهران در این خصوص اعلام کرد: هم اکنون مرکزی در خصوص شریانهای حیاتی شهر در میدان فاطمی ایجاد شده است که یکی از موضوعات در زمان بحران است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران ادامه داد: در زمان بحران در شهر تهران ۳۲۰ نقطه موضوع آب آشامیدنی را باید تامین کنند تا بتوانیم در سه روز اول آبرسانی را به شهر انجام دهیم و تکمیل این نقاط نیازمند حمایت شورای شهر تهران است.

پرورش در ادامه به تشریح وضعیت شرکت آب و فاضلاب تهران پرداخت و گفت: هم اکنون از ۱۲ شرکت زیرمجموعه، ۸ شرکت به شهر تهران خدمت رسانی می کنند و در این قالب ۸۰ درصد آب شرب در شهر تهران تغذیه می شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۳ و نیم میلیون نفر تحت پوشش شرکت آب هستند که ۸ و نیم میلیون نفر آن در شهر تهران است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران اظهار داشت: هم اکنون این شرکت در حدود ۴ میلیون مشترک دارد که ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک آن در شهر تهران هستند و از طرفی یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب آب در شهر تهران تامین می شود که در حدود ۲۵ درصد آب شرب تامین شده در کشور است.

پرورش به وجود ۶ تصفیه خانه در شهر تهران اشاره کرد و گفت: شهر تهران اختلاف ارتفاعی در حدود ۸۰۰ متر دارد که این موضوع ما را مجبور می کند برای آبرسانی گاها تا ۸ مرحله آب را در ۶۴ ایستگاه پمپاژ کنیم که کار دشواری به حساب می آید.

وی ادامه داد: در زمان پیک مصرف در استان تهران ۴ و نیم میلیون متر مکعب آب مصرف می شود که ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب آن در شهر تهران مصرف می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران در ادامه نسبت به پایین بودن سرانه تجدید پذیر آب هشدار داد و گفت: در سال ۱۳۱۰ سرانه تجدید پذیر در حدود ۶ هزار متر مکعب بوده این در حالی است که امروز این سرانه به ۳۵۰ متر مکعب در سال کاهش یافته است.

وی یکی از دلایل این موضوع را بزرگی شهر و عدم عبور منابع آبی همچون رودخانه از کنار شهر عنوان و تصریح کرد: سرانه تجدید پذیر در کشور در حدودیک هزار و ۶۶۶ متر مکعب و در دنیا در حدود ۶ هزار و ۶۶۰ متر مکعب است و سرانه شهر تهران با رقمی پایین تر از ۵۰۰ متر مکعب نشان دهنده شرایط بحرانی است.

پرورش در بخش دیگری از سخنانش به عدم تکمیل رینگ آبرسانی در شهر تهران اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات مهم در بحث خدمت رسانی و همچنین مدیریت شرایط بحرانی تکمیل رینگ آبرسانی است و در حالی این رینگ هنوز تکمیل نشده است که هم اکنون رینگ گاز و رینگ برق شهر تکمیل است.

وی همچنین به وجود ۸۰ آزمایشگاه برای آزمایش آب شرب اشاره کرد و اظهار داشت: این آزمایشگاهها کیفیت آب تهران را در مراحل مختلف آزمایش می کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران نیاز این شرکت در حل مشکلات مرتبط با آب را یک هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: آستانه تحمل مردم در زمان بحران تنها در حدود ۲ تا ۳ ساعت است و این شرایط طلب می کند تا به سوی حل مشکلات مرتبط با آب شرب تهران گام برداریم.

پرورش در ادامه به موضوع فاضلاب شهر تهران اشاره کرد و گفت: هم اکنون قابلیت ۸۵۰ میلیون متر مکعب فاضلاب در شهر تهران فراهم شده است که دو کاربرد عمده عدم آلوده کردن آبهای زیر سطحی و آبیاری فضای سبز را دارد.

وی با اعلام اینکه هم اکنون در حدود ۶۵ درصد شهر تهران در پوشش طرح فاضلاب قرار گرفته است تصریح کرد: بر اساس این طرح ۹ هزار کیلومتر طول شبکه فاضلاب شهر تهران پیش بینی شده است که هم اکنون ۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر آن اجرایی شده است.

وی در ادامه به نیازها و برنامه های این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت: به ازای هر لیتر آب مصرفی در ایران تنها ۳ ریال دریافت می شود که بسیار پایین تر از نرخ مصرف آب در جهان است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که نرخ مصرف آب اصلاح نشود، مشکلات به همین نحو خواهد ماند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - فاضلاب - میلیون - اکنون - ادامه - پرورش - موضوع - سرانه - تکمیل - اشاره - مدیرعامل - گزارش - آبرسانی - تجدید - شورای شهر - مشکلات - شرایط - اظهار - پایین - تصریح - بحران - شورای - تامین - اعلام - امروز - مرتبط - کیلومتر - میلیارد - آزمایش - همچنین - موضوعات - عنوان - مشترک - بحرانی - رسانی -

نظر شما در مورد : تکمیل۷۳ شبکه فاضلاب تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها