مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37875 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 16:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اشتغال رشت، وابسته به صنعت گردشگری

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار رشت با بیان اینکه اشتغال و رونق این کلانشهر وابسته به صنعت گردشگری است، گفت: توجه نکردن به این صنعت ممکن است معیشت در شهر را دچار تزلزل کند.

مازندشورا:مسعود نصرتی در نشست با فعالان حمل و نقل این کلانشهر افزود: هر چند در ورود مسافران نقشی نداریم اما باید در جذب آنان دخیل بوده و این‌ مهم به ما مربوط می شود.
وی اظهار داشت: نحوه برخورد با گردشگران، میزان هزینه کرد آنها، مدت ماندگاری مسافران در شهر، تولید رفاه، آسایش و آرامش گردشگران به طور مستقیم مربوط به شهرداری، شهروندان و تاکسیرانان درون شهری است.
شهردار کلانشهر رشت خاطر نشان کرد: افزایش فضای گردشگری برای گردشگران موجب چرخه اقتصادی و بازخورد مثبت میان شهروندان می شود که بایستی به این مهم اهتمام داشته باشیم.
نصرتی در ادامه سخنانش با تاکید بر نقش بی بدیل ناوگان حمل و نقل و تاکسیرانی اظهار کرد: اهداف و برنامه های مهمی مانند نحوه برخورد با مسافر و آدرس دهی، در آینده با تاکسیرانان دنبال می شود.
وی پس از شنیدن مشکلات رانندگان تاکسی حاضر در جلسه، شرایط موجود را برای ورود گردشگران مناسب ندانست و ادامه داد: خانواده تاکسیرانان اولین گروهی هستند که از صنعت گردشگری بهرمند می شوند، اما در رشت از این نعمت بهره برداری نمی شود. 
شهردار رشت با تاکید بر لزوم پرداختن به تعیین تکلیف ها در قالب برنامه های کوتاه و بلند مدت اظهار کرد: باید برخی جهت بندی ها بصورت آنالیز شده توسط رانندگان تاکسی درون شهری در اختیار شهرداری قرار گیرد.
وی بیان داشت: مشاوران در تهیه طرح های جامع حمل و نقل بایستی به رانندگان‌ مراجعه کنند تا آنها میزان رضایتمندی از شبکه معابر، شهروندان و پیشنهادات توسعه ای را هم از دیدگاه شهروندان و هم از دیدگاه خود به مشاوران ارائه دهند.
شهردار رشت با بیان اینکه خط ویژه تاکسی و ایستگاه های مناسب حتما در دستور کار قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: برای افزایش تعرفه کرایه های تاکسی نیز باید برنامه ریزی های لازم انجام گیرد تا به ارقام واقعی نزدیک شوند. 
کلانشهر رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گردشگران - تاکسی - شهروندان - برنامه - گردشگری - تاکسیرانان - اظهار - رانندگان - کلانشهر - تاکید - نصرتی - مناسب - دیدگاه - مشاوران - ادامه - بایستی - شهرداری - میزان - مربوط - مسافران - افزایش - شهردار - برخورد -

نظر شما در مورد : اشتغال رشت، وابسته به صنعت گردشگری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*