مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37885 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 16:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تکمیل ۷۳ درصد از شبکه فاضلاب شهر تهران

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به تکمیل ۷۳ درصد شبکه فاضلاب تهران گفت: طرحی در دست اقدام داریم که در ۳۲۰ نقطه شهر که اکثر آنها در پارک‌ها هستند، برای ۳ روز اول پس از بروز زلزله، بحث آبرسانی به درستی انجام شود.

مازندشورا:محمد پرورش با حضور در بیست‌ودومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش گزارشی از عملکرد و برنامه‌های شرکت آب و فاضلاب در شهر تهران ارائه کرد و گفت: برای امدادرسانی به مناطق زلزله زده غرب کشور 8 اکیپ امدادی تجهیز شده در این مناطق از سوی سازمان آب و فاضلاب استان تهران حضور دارند.

وی افزود: برای اربعین حسینی در شهرهای کربلا و نجف با مدیریت آب این دو شهر توافق کردیم و به موکب‌ها، انشعاب آب و فاضلاب از سیستم خود این دو شهر برای رعایت موارد بهداشتی دادیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درخصوص بحران در شهر تهران و مدیریت شبکه آبی این شهر گفت: برای بحث بحران در خیابان فاطمی، ساختمانی را مربوط شریان‌های حیاتی در شهر تهران اختصاص داده‌ایم که امیدواریم اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش از این ساختمان بازدیدی داشته باشند. طرحی در دست اقدام داریم که در 320 نقطه شهر تهران که اکثر آنها در پارک‌های این شهر جانمایی شده‌اند، برای 3 روز اول پس از بروز زلزله در این شهر بتوانیم با مخازنی که در این 320 نقطه تعبیه می‌شوند، بحث آبرسانی را به درستی انجام دهیم. برای مثال در پارک شهر روبه‌روی محل شورای شهر یکی از این نقاط وجود دارد که مخزنی برای آبرسانی پس از وقوع زلزله تعبیه شده است. باید در 300 نقطه دیگر تهران نیز این محل‌ها را ایجاد کنیم.

پرورش با اشاره به اینکه 33 درصد سهام شرکت آب و فاضلاب تهران مربوط به شهرداری‌هاست تاکید کرد: در تهران 8 شرکت داریم که خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی را برعهده دارند. ما در استان تهران 13.5 میلیون نفر را تحت پوشش داریم که حدود 4 میلیون واحد آحاد مشترکین ما را تشکیل می‌دهد. 25 درصد تولید آب شرب کشور در استان تهران انجام می‌شود که چیزی معادل 1350 میلیون متر مکعب است این در حالی است که حجم آب تولید شده در کشور 5400 میلیون متر مکعب است.

وی افزود: آب شرب شهر تهران از 5 سد ماملو، طالقان، لار، امیرکبیر و لتیان تامین می‌شود. 175 ایستگاه پمپاژ  در استان تهران وظیفه انتقال آب به نقاط مرتفع را با ظرفیت 224 هزار متر مکعب در ساعت بر عهده دارند که اکثر آنها به عمق فرسودگی خود رسیده‌اند و باید جایگزینی و نوسازی انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران درخصوص کیفیت آب شرب شهر تهران با تاکید بر اینکه کیفیت آب شرب شهر تهران سرحد مطلوب است افزود: حدود 80 آزمایشگاه ما که 2 تا از آنها به عنوان آزمایشگاه‌های مرجع محسوب می‌شوند بحث کیفیت آب شهر تهران را به طور مداوم مورد سنجش و پایش قرار می‌دهند که اعضای شورا می توانند از این آزمایشگاه‌ها بازدید کنند.

پرورش بار دیگر با اشاره به اینکه آستانه تحمل مردم تهران پس از وقوع حوادثی چون زلزله در بحث آب شرب بیش از 3 ساعت نیست افزود: می‌طلبد برای مواقع بحرانی به سمت برنامه‌ریزی مناسب حرکت کنیم و طرح‌های متناسب با زمان وقوع بحران را پیش‌بینی کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به طرح تله‌متری و اسکادا (هوشمندسازی تاسیسات) اشاره کرد و افزود: در تمام دنیا حدود 6 پایتخت وجود دارند که به سمت هوش مصنوعی حرکت کرده‌اند و امروز در تهران نیز این هوشمندسازی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران به پنجره واحد شهری و دستاوردها و اقدامات انجام شده در این حوزه اشاره کرد و افزود: قطعا در تعامل بیشتر با مدیریت شهری می‌توانیم در تامین مالی برای جایگزینی نوسازی شبکه آبرسانی و همچنین شبکه فاضلاب شهر تهران از ظرفیت‌های شورا بهره بگیریم.

پرورش در تشریح آخرین مراحل پیشرفت شبکه فاضلاب شهر تهران گفت: اجرای بیش از 6000 کیلومتر شبکه جمع‌آوری و نصب بیش از 600 هزار انشعاب فاضلاب در شهر تهران ما را در مرحله بهتری از تکمیل این شبکه نسبت به گذشته قرار داده است. با اجرای شبکه فاضلاب شهر تهران حدود 850 میلیون متر مکعب فاضلاب می‌تواند به چرخه مصرف بازگردانده شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تاکید کرد: تاکنون 6527 کیلومتر از 9000 کیلومتر کل شبکه فاضلاب شهر تهران یعنی معادل 73 درصد اجرایی شده است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - فاضلاب - استان - افزود - میلیون - اشاره - مدیرعامل - دارند - زلزله - پرورش - کیفیت - داریم - بحران - اینکه - شورای - آبرسانی - کیلومتر - مدیریت - شورای شهر - تاکید - اجرای - معادل - هوشمندسازی - نوسازی - جایگزینی - تامین - اعضای - انشعاب - مناطق - تجریش - درخصوص - مربوط - می‌شوند - تعبیه - تکمیل - تولید -

نظر شما در مورد : تکمیل ۷۳ درصد از شبکه فاضلاب شهر تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها