مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37889 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 17:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هر هفته یک موزه در کشور افتتاح می شود

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی - تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: 600 موزه در کشور فعال است و هر هفته، یک موزه در کشور افتتاح می شود.

مازندشورا:محمدرضا کارگر روز سه شنبه در نشست تخصصی موزه و مجموعه داری گیلان در رشت افزود: موزه ها حافظه تاریخی جامعه هستند و رسالتشان، بازسازی فرهنگی است تا جامعه به آلزایمر تاریخی - فرهنگی دچار نشود.
وی ضمن ابراز تاسف از حادثه زلزله اخیر در غرب کشور ، از نحوه ساخت و ساز معماری جدید بویژه مسکن مهر که موجب بروز مصیبتی تاسف بار برای کشور شد، انتقاد و اظهار کرد: هیچوقت بدرستی از تجارب میراث فرهنگی بهره گرفته نشد چراکه اگر تجارب میراث فرهنگی در این بخش مورد استفاده قرار می گرفت، هرگز یک حادثه طبیعی، چنین مصیبتی را پدید نمی آورد.
کارگر ادامه داد: بنا به اعتقاد یونسکو (سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد) بالاترین سواد ، سواد فرهنگی است چرا که موجب پایداری فرهنگ ها و حفظ فرهنگ بومی می شود و جوامعی که قادر به حفظ فرهنگ بومی خویش باشند، تنوع آفرین بوده و از بحران هویت دور می مانند.
وی با تاکید بر اینکه موزه ها حافظه تاریخی - فرهنگی جوامع و هویت آنها محسوب می شوند، گفت: مجموعه داران، جهادگران علمی و فرهنگی کشور و عهده دار استمرار غنای فرهنگی سرزمینمان هستند.
مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی - تاریخی در بخش دیگری از سخنانش، گیلان زمین را دارای یکی از درخشان ترین تمدن ها دانست و ادامه داد: گیلان سرزمین نخستین ها و مسالمت با اقلیت هاست و ظرفیت غنی برای ایجاد موزه های خصوصی دارد که می بایست مورد حمایت واقع شود.
 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرهنگی - تاریخی - گیلان - فرهنگ - تجارب - میراث - مصیبتی - ادامه - کارگر - حافظه - جامعه - مجموعه - حادثه -

نظر شما در مورد : هر هفته یک موزه در کشور افتتاح می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*