مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37892 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 17:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تهران را نمی توان با چند سلیقه مدیریت کرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به اینکه مهم ترین مساله در پایتخت انسجام در تمامی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است، گفت: تهران نمی تواند با چند سلیقه، برنامه و نگاه در حوزه فرهنگی و اجتماعی مدیریت شود.

مازندشورا:سیدرضا صالحی امیری در جلسه تکریم و معارفه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران ضمن تقدیر از عملکرد مجتبی عبدالهی معاون پیشین اظهار کرد: در سال های اخیر فعالیت های شهرداری تهران را دنبال کردم و بیش از یکصد نفر از دوستان من در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مجموعه شهرداری تهران ارتباط داشتند.
وی با بیان اینکه مجموعه شهرداری تهران انبوهی از ماموریت ها و نمادسازی در گستره ای وسیع را برعهده دارد، گفت: اولین و مهم ترین مساله ما در پایتخت انسجام در کل فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و پرهیز از هر گونه اقدامات جزیره ای است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران افزود: در جلسات با شهردار تهران بر هماهنگی، برنامه ریزی متمرکز، نظارت و هدایت ساختارمند تاکید کردم.
صالحی امیری اظهار کرد: بحث دیگر در حوزه اجتماعی موضوع اثربخشی و تاثیر برنامه ها و اقدامات ما بر جامعه است. 
وی گفت: در واقع سوال این جاست که آیا مجموعه فعالیت های ما در این سال ها منجر به اثربخشی در فضای اجتماعی و جامعه مخاطب شده است؟ آیا امروز با پدیده ای به نام ناهنجاری، بداخلاقی، انگ زنی، تخریب و خشونت در تهران مواجه هستیم یا خیر؟ به طور حتم، اگر ما در عرصه اجتماعی حجم بالایی از فعالیت را داشتیم باید اثر آن را امروز در شهر ببینیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران افزود: هر سال نمایشگاه کتاب با هزینه عظیم در تهران برگزار می شود و این در حالی است که آمارهای 10 سال اخیر حاکی از کاهش یک دقیقه ای سرانه مطالعه در هر سال است.
صالحی امیری با تاکید بر اینکه اقدامات در حوزه فرهنگی باید براساس نیازسنجی صورت بگیرد، گفت: ما عادت کرده ایم چون پول دست ما است، باید برای مردم تصمیم بگیریم، در حال حاضر همه از ضرورت افزایش نشاط در جامعه صحبت می کنند اما نمی گویند چگونه می توان ظرفیت این امر را در جامعه افزایش داد.
مجتبی عبدالهی معاون پیشین امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از هموطنان بر اثر زمین لرزه کرمانشاه گفت: به طور حتم، جامعه فرهنگی و اجتماعی ما بسیار خوشحال است که صالحی امیری به عنوان مدیر اجتماعی شهرداری تهران حضور خواهد داشت و در آینده شاهد آثار این حضور و تحولات ناشی از آن در پایتخت خواهیم بود.
وی با اشاره به وحدت و هماهنگی میان شورای اسلامی شهر و حوزه اجتماعی شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد: با انسجام و هماهنگی میان این 2بخش روند اقدامات فعلی، بهتر و روان تر از شرایط موجود باشد.
محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این آیین ضمن تقدیر از عملکرد مجتبی عبدالهی و امیدواری نسبت به موفقیت صالحی امیری به عنوان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد: حوزه فرهنگ در شهر تهران از این پس بالنده تر، قوی تر، با نشاط تر و اثربخش تر باشد و موجبات رضایت شهروندان را فراهم کند.
وی با اشاره به سه دهه تجربه صالحی امیری در عرصه فرهنگ اظهار کرد: ایشان پژوهشگر عرصه فرهنگی هستند و امروز بخشی از منابع ما در حوزه فرهنگ مدیون تلاش های ایشان است و راهبری 10ها پایان نامه و کار علمی با موضوع فرهنگ و تصدی مدیریت کتابخانه ملی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر بخش های مهم کارنامه فعالیت فرهنگی صالحی امیری است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور یکی از چهره های فرهنگی دولت در شهرداری تهران نشان دهنده جایگاه والای فرهنگ نزد شهردار تهران است.
محمدعلی نجفی شهردار تهران 21 آبان ماه در حکمی سیدرضا صالحی امیری را به عنوان «معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری و قائم مقام شهردار در سیاستگذاری، هماهنگی و نظارت بر برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی» منصوب کرد. 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - فرهنگی - اجتماعی - امیری - صالحی - شهرداری - شهردار - فرهنگ - معاون - فعالیت - جامعه - اسلامی - اقدامات - هماهنگی - امروز - برنامه - عبدالهی - مجموعه - عنوان - مجتبی - اظهار - شورای - امیدواری - اثربخشی - کمیسیون - مدیریت - موضوع - افزایش - ابراز - اشاره - افزود - تقدیر - وزارت - عملکرد - پیشین - ارشاد - سیدرضا - نظارت - انسجام - پایتخت - اینکه - تاکید -

نظر شما در مورد : تهران را نمی توان با چند سلیقه مدیریت کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*