مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37892 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 17:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تهران را نمی توان با چند سلیقه مدیریت کرد

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به اینکه مهم ترین مساله در پایتخت انسجام در تمامی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است، گفت: تهران نمی تواند با چند سلیقه، برنامه و نگاه در حوزه فرهنگی و اجتماعی مدیریت شود.

مازندشورا:سیدرضا صالحی امیری در جلسه تکریم و معارفه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران ضمن تقدیر از عملکرد مجتبی عبدالهی معاون پیشین اظهار کرد: در سال های اخیر فعالیت های شهرداری تهران را دنبال کردم و بیش از یکصد نفر از دوستان من در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مجموعه شهرداری تهران ارتباط داشتند.
وی با بیان اینکه مجموعه شهرداری تهران انبوهی از ماموریت ها و نمادسازی در گستره ای وسیع را برعهده دارد، گفت: اولین و مهم ترین مساله ما در پایتخت انسجام در کل فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و پرهیز از هر گونه اقدامات جزیره ای است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران افزود: در جلسات با شهردار تهران بر هماهنگی، برنامه ریزی متمرکز، نظارت و هدایت ساختارمند تاکید کردم.
صالحی امیری اظهار کرد: بحث دیگر در حوزه اجتماعی موضوع اثربخشی و تاثیر برنامه ها و اقدامات ما بر جامعه است. 
وی گفت: در واقع سوال این جاست که آیا مجموعه فعالیت های ما در این سال ها منجر به اثربخشی در فضای اجتماعی و جامعه مخاطب شده است؟ آیا امروز با پدیده ای به نام ناهنجاری، بداخلاقی، انگ زنی، تخریب و خشونت در تهران مواجه هستیم یا خیر؟ به طور حتم، اگر ما در عرصه اجتماعی حجم بالایی از فعالیت را داشتیم باید اثر آن را امروز در شهر ببینیم.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران افزود: هر سال نمایشگاه کتاب با هزینه عظیم در تهران برگزار می شود و این در حالی است که آمارهای 10 سال اخیر حاکی از کاهش یک دقیقه ای سرانه مطالعه در هر سال است.
صالحی امیری با تاکید بر اینکه اقدامات در حوزه فرهنگی باید براساس نیازسنجی صورت بگیرد، گفت: ما عادت کرده ایم چون پول دست ما است، باید برای مردم تصمیم بگیریم، در حال حاضر همه از ضرورت افزایش نشاط در جامعه صحبت می کنند اما نمی گویند چگونه می توان ظرفیت این امر را در جامعه افزایش داد.
مجتبی عبدالهی معاون پیشین امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت جان باختن تعدادی از هموطنان بر اثر زمین لرزه کرمانشاه گفت: به طور حتم، جامعه فرهنگی و اجتماعی ما بسیار خوشحال است که صالحی امیری به عنوان مدیر اجتماعی شهرداری تهران حضور خواهد داشت و در آینده شاهد آثار این حضور و تحولات ناشی از آن در پایتخت خواهیم بود.
وی با اشاره به وحدت و هماهنگی میان شورای اسلامی شهر و حوزه اجتماعی شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد: با انسجام و هماهنگی میان این 2بخش روند اقدامات فعلی، بهتر و روان تر از شرایط موجود باشد.
محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این آیین ضمن تقدیر از عملکرد مجتبی عبدالهی و امیدواری نسبت به موفقیت صالحی امیری به عنوان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد: حوزه فرهنگ در شهر تهران از این پس بالنده تر، قوی تر، با نشاط تر و اثربخش تر باشد و موجبات رضایت شهروندان را فراهم کند.
وی با اشاره به سه دهه تجربه صالحی امیری در عرصه فرهنگ اظهار کرد: ایشان پژوهشگر عرصه فرهنگی هستند و امروز بخشی از منابع ما در حوزه فرهنگ مدیون تلاش های ایشان است و راهبری 10ها پایان نامه و کار علمی با موضوع فرهنگ و تصدی مدیریت کتابخانه ملی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر بخش های مهم کارنامه فعالیت فرهنگی صالحی امیری است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور یکی از چهره های فرهنگی دولت در شهرداری تهران نشان دهنده جایگاه والای فرهنگ نزد شهردار تهران است.
محمدعلی نجفی شهردار تهران 21 آبان ماه در حکمی سیدرضا صالحی امیری را به عنوان «معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری و قائم مقام شهردار در سیاستگذاری، هماهنگی و نظارت بر برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی» منصوب کرد. 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - فرهنگی - اجتماعی - امیری - صالحی - شهرداری - شهردار - فرهنگ - معاون - فعالیت - جامعه - اسلامی - اقدامات - هماهنگی - امروز - برنامه - عبدالهی - مجموعه - عنوان - مجتبی - اظهار - شورای - امیدواری - اثربخشی - کمیسیون - مدیریت - موضوع - افزایش - ابراز - اشاره - افزود - تقدیر - وزارت - عملکرد - پیشین - ارشاد - سیدرضا - نظارت - انسجام - پایتخت - اینکه - تاکید -

نظر شما در مورد : تهران را نمی توان با چند سلیقه مدیریت کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها