مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37896 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 17:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اولتیماتوم شهردار زنجان به مدیران کم‌کار

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار زنجان گفت: از این پس هر مدیری در مجموعه شهرداری زنجان که دو کارت زرد به دلیل ضعف در عملکردش دریافت کند، بدون هیچ اغماضی عزل می‌شود.

مازندشورا:مسیح‌الله معصومی ظهر سه‌شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به تشدید نظارت بر خدمات شهرداری، ابراز کرد: نظارت‌های شبانه را آغاز و اتوبوس‌هایی تحت عنوان «اتوبوس خدمت» برای دریافت بی‌واسطه آرا و مطالبات مردم در مرکز محله‌ها مستقر می‌کنیم.

وی از فعال‌سازی کانال‌ها و سامانه‌های پیامکی برای رصد وضعیت شهر و ارتباط با شهروندان در راستای احقاق حقوق شهروندی خبر داد.

معصومی با اشاره به نبود پروژه‌های شهری کلان در زنجان، مشکلات مالی موجود در شهرداری، مشکلات روبنایی و زیربنایی، نیاز به ارتقای کمی و کیفی امور و پاسخ‌گویی به هنگام و صحیح به مطالبات شهروندان از وجود برنامه‌ای مدون و نیازسنجی شده برای اداره شهر خبر داد.

شهردار زنجان با ابراز تاسف از انباشت نیرو در شهرداری، اظهار کرد: تعداد پست‌های مصوب در چارت سازمانی یک‌هزار و ۹۹ نفر است، در حالی که تعداد کارکنان ۲ برابر است و این مشکل باید با تعریف شرح وظایف و خدمات جدید یا برون‌سپاری رفع شود.

معصومی شهرداری را به مثابه قطاری خواند که بر ریل حرکت نمی‌کرده است و در نتیجه نیازمند اصلاح حرکت است، تصریح کرد: در قالب برنامه‌هایی که به شورا ارائه کرده‌ام، در جهت رشد و تعالی شهر زنجان گام برمی‌دارم.

وی اجرای پروژه‌هایی همچون سبزه‌میدان، پل گلشهر، ساختمان‌های اداری شهرداری، انتقال ترمینال به خارج از محدوده شهری، اتمام زینبیه، پارک بانوان غرب شهر، ساختمان کنترل ترافیک و پیاده‌راه در مرکز شهر را از برنامه‌های خود برشمرد.

شهردار زنجان خاطرنشان کرد: طرح پل گلشهر بیشتر طرح معماری است تا ترافیکی و به نظر نمی‌رسد بتواند مشکل ترافیکی منطقه را رفع کند، بنابراین نیازمند بازنگری است.

معصومی در خصوص اجرای پروژه سبزه‌میدان نیز متذکر شد: هنوز طرح مدون، مصوب و اصلاح شده‌ای از سبزه‌میدان نداریم، اگر طرح اصلاح شود تا عید می‌توان فعالیت‌های اجرایی را آغاز کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اخذ تسهیلات بانکی برای اجرای پروژه‌های اولویت‌دار اشاره و ابراز کرد: به هیچ وجه مبالغ دریافتی در بخش جاری و حقوق هزینه نمی‌شود.

شهردار زنجان با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این شهر، تصریح کرد: شهر و مدیریت شهری نیازمند سیستمی مدون است تا بتواند اعتماد عمومی را جلب کند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در ادامه این جلسه برای چندمین مرتبه از صدا و سیما خواست تا مواضع خود را در پوشش برنامه‌ها اعلام کند.

احمد نصیری گفت: علی‌رغم اینکه برای پوشش خبری جلسه علنی شهر که متعلق به شهروندان است از صدا و سیما دعوت شده، اما آن‌ها در این جلسه حضور ندارند.

وی با بیان اینکه نمی‌توانیم برای پوشش اخبار مردمی بهایی به صدا و سیما بپردازیم، خاطرنشان کرد: صدا و سیما مشخص کند آیا شخصی اداره می‌شود یا رویکرد خاصی برای انعکاس اخبار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به فرا رسیدن هفته کتابخوانی، از سرانه مطالعه پایین ابراز تاسف کرد و افزود: بالا بودن قیمت کتب و گسترش استفاده از فضای مجازی در بروز این چالش بی‌تاثیر نبوده است.

نصیری همچنین بر ضرورت نظارت بر خدمات‌دهی به شهروندان، تسریع در اجرای پروژه‌ها، رفع سد معبر و ارتقا کمی و کیفی حمل و نقل عمومی تاکید کرد.

وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر در پیشگاه خداوند متعال عهد بسته‌اند قدمی برندارند جز برای تامین منافع عمومی شهروندان و در این مسیردر چارچوب قانون عمل می‌کنند.

تهیه طرح جامع گونه شناسی گیاهی برای کاشت گونه‌های مناسب و سازگار با اقلیم زنجان، فعال‌سازی کارگروه تصویب طرح‌های عمومی (پارک‌ها و فضای سبز میادین شهری و ...) به منظور کیفیت‌بخشی به فضاهای شهری و طرح ساماندهی امور دبیرخانه شهرداری و کنترل و نظارت بر مکاتبات شهری در این جلسه به تصویب شورا رسید.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زنجان - شهرداری - اشاره - شهروندان - اجرای - عمومی - شهردار - معصومی - ابراز - شورای - اسلامی - اصلاح - تصریح - نظارت - نیازمند - سبزه‌میدان - ترافیکی - اینکه - تصویب - اخبار - خاطرنشان - نصیری - بتواند - اداره - فعال‌سازی - مطالبات - خدمات - پروژه‌های - مشکلات - گلشهر - تعداد - کنترل -

نظر شما در مورد : اولتیماتوم شهردار زنجان به مدیران کم‌کار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*