مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37903 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 19:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیش از 600 هزار میلیارد ریال سبد جی ان پی مازندران

مازندشورا: شهردارآنلاین: استاندار سابق مازندران با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و زمینه های نیازمند توجه ویژه استان گفت: سبد جی ان پی مازندران بیش از 600 هزار میلیارد ریال است.

مازندشورا:ربیع فلاح جلودار شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل و تکریم استانداران سابق و جدید مازندران در سالن هلال احمر ساری ظرفیت های قابل توجه استان بویژه در سه بخش کشاورزی، صنعت و خدمات در استان را نیازمند رسیدگی ویژه برشمرد وگفت: 15 هزار میلیارد تومان بخش کشاورزی، 6 هزار میلیارد تومان صنعت و 39 هزار تومان خدمات و ساختمان برای استان درآمدزایی دارد.
وی اظهار کرد: بخش کشاورزی با سهم 24 درصدی از اشتغال به عنوان یکی از پایه های اقتصادی استان و بخش خدمات مثل گردشگری نیز به جهت درآمدزایی و ارزش افزوده بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد و در استان جای کار دارد.
وی فعالان اقتصادی را محور توسعه استان برشمرد و افزود: وضعیت اقتصادی در اوایل دولت تدبیر و امید با ناپایداری مواجه بود و به رغم بهبود هنوز مشکلات فراوانی هست.
فلاح به انجام بیش از یکهزار مصوبه برای رفع مشکل تولید استان در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: هشت هزار پروژه با هشت هزار و یکصد میلیارد تومان اعتبار در طول دولت یازدهم در استان در بخش های مختلف به سرانجام رسید.
وی افزود: در بحث های زیربنایی 500 میلیارد تومان در حوزه راه های اصلی سرمایه گذاری شد و در زمینه گازرسانی مشکل تامین گاز مازندران تا سال ها رفع شده و تا پایان سال 97 تمامی روستاهای استان گازرسانی می شود.
استاندار سابق مازندران افزود: مازندران 2 میلیارد دلار ظرفیت بالقوه صادراتی دارد و بخشی از تجارت این استان از گمرکات سایر استانها انجام می شود ،بنابراین یکی از اولویت های دولت دوازدهم در مازندران باید این مساله باشد و این نیاز به پیگیری دارد.

رییس اتاق بازرگانی مازندران نیز در این آیین با بیان دغدغه های فعالان اقتصادی گفت: امسال بودجه خوبی به حوزه تولید تخصیص یافت اما این حوزه بازهم تدبیر درستی می طلبد، تولیدکننده، امروز هیچ توانی برای کارکردن ندارد و عمده مشکلات در این زمینه عدم رونق بازار است.
عبدالله مهاجر دارابی افزود: متاسفانه برغم ورود دولت تدبیر و امید به این عرصه مشکلات همچنان هست به عنوان مثال بخش معدن به عنوان یکی از ظرفیت های جدی استان می تواند با پویایی و فعال شدن اشتغال ایجاد کند اما امروزه با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند.
وی ادامه داد: در حوزه کشاورزی هم بخشی از مشکلات به مدیریت داخلی و بخشی به حوزه صادراتی کشور برمی گردد که باید مدیریت جدید یک نگرش جدی برای حل آنها بدون شعارزدگی و راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشکلات و مطالبات از دولت داشته باشد 
مهاجر افزود: در حوزه فنی مهندسی هم استان توان زیادی دارد اما امروز مشکلات در این حوزه هم بسیار زیاد است به عنوان مثال شهرداری ها در حال حاضر شریک بخش خصوصی اند.
آیین تجلیل و تکریم استانداران سابق و جدید مازندران از سوی فعالان اقتصادی استان به منظور طرح وضعیت فعالیت اقتصادی بخش خصوصی و نیز مشکلات و دغدغه های این بخش بدون حضور استاندار جدید محمداسلامی به رغم دعوت برگزارشد که گلایه برخی از آنها را به دنبال داشت.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - مشکلات - مازندران - میلیارد - اقتصادی - تومان - افزود - عنوان - کشاورزی - تدبیر - ظرفیت - خدمات - فعالان - استاندار - گازرسانی - دغدغه - خصوصی - مدیریت - امروز - زمینه - صادراتی - وضعیت - درآمدزایی - برشمرد - استانداران - اشتغال - تکریم - تولید - تجلیل - یازدهم -

نظر شما در مورد : بیش از 600 هزار میلیارد ریال سبد جی ان پی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*