مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37904 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 19:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ورود حدود نیم میلیون نفر به مشهد

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس سازمان پایانه های مسافربری شهرداری مشهد گفت: ظرف روزهای شانزدهم تا بیست و دوم آبان جاری 491 هزار نفر از طریق چهار پایانه مسافربری در قالب ناوگان اتوبوس، سواری و مینی بوس وارد این شهر شدند.

مازندشورا:محمد کابلی روز سه شنبه درجمع خبرنگاران پیرامون فعالیتهای دستگاههای متولی حمل و نقل زائران دهه آخر صفر در مشهد افزود: مانند سالهای پیش با استفاده از ایستگاههای پارک سوار و پایانه امام رضا(ع) در مشهد طی روزهای 28 و 30 صفر مطابق با جمعه و یکشنبه آتی برای عزاداران و مسافران به صورت رایگان فضای پارکینگ اختصاص می یابد. 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: با 11 استان به عنوان استان معین هماهنگیهای مختلف طی سه ماه گذشته صورت گرفته و همه شرکتهای حمل و نقل درگیر سرویس دهی در روزهای خاص هستند.
جواد وحدتی فرد افزود: تقریبا چهار هزار ناوگان حمل و نقل جاده ای برای خدمات دهی به زائران از سراسر کشور تدارک دیده شده است. 80 درصد ناوگان خراسان رضوی در مشهد با همکاری دستگاههای مختلف 100 محل خواب در پایانه مسافربری امام رضا(ع) برای رانندگان در اختیار قرار داده اند.
وی گفت: بر اساس تجربه سالهای گذشته کمیته دربستی تشکیل شده و امور مربوط به کرایه دربستی ناوگان حمل ونقل جاده ای را برای بازگشت زائران پیاده مدیریت می کند. این کمیته بخشی از معضلاتی را که زائران در سالهای قبل گرفتار آن بودند برطرف خواهد کرد .
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی همچنین به توزیع 600 جلیقه ایمنی بین مسئولان کاروانهای زائران پیاده رضوی اشاره و بیان کرد: 35 باب راهدارخانه و به همین تعداد مجتمع خدماتی رفاهی علاوه بر کمپهای موجود به زائران پیاده خدمات می دهند.
جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی نیز در این نشست خبری گفت: برخی افراد خیر اقدام به برپایی ایستگاه پذیرایی در جهت موافق حرکت کاروانها یعنی لاین مقابل آنها در سوی دیگر جاده کرده اند. زائران برای استفاده از این نذورات باید در عرض جاده حرکت و به لاین مقابل روند که این رفتار در جاده ها و بزرگراهها باعث وقوع حادثه خواهد شد لذا از این عزیزان درخواست داریم نسبت به تغییر مکان ایستگاههای نذورات اقدام نمایند.
سرهنگ محمدعلی احسان بخش افزود: زائران بهتر است بر بازوی راست خود شب بند ببندند و در مسیرخلاف جهت حرکت کنند و همچنین از لباسهای حساس به نور و شب رنگ استفاده کنند.
وی همچنین گفت: حرکت همه خودروها از جاده قدیم مشهد - ملک آباد از ساعت شش تا 18 روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه 24 تا 27 آبان جاری و از ساعت شش الی 12 یکشنبه 28 آبان ممنوع بوده و مسیر جاده فقط برای حرکت زائران پیاده رضوی است. این جاده از ساعت 12 یکشنبه 28 آبان به منظور تخلیه ترافیک خروجی مشهد یکطرفه به سمت ملک آباد خواهد بود. 
معاون بهره برداری سازمان اتوبوسرانی مشهد نیز گفت: طرح خدمت رسانی ویژه این سازمان در دهه آخر صفر طی روزهای جمعه و یکشنبه 26 و28 آبان با 350 دستگاه اتوبوس در خیابانهای منتهی به حرم مطهر انجام خواهد شد. 
270 هزار زائر پیاده دهه آخر صفر پارسال به مشهد مشرف شدند. پیش بینی می شود امسال این تعداد به 320 هزار نفر برسد. همچنین مجموع زائران پیاده و سواره در سال قبل 3.5 میلیون نفر بوده و که امسال بر اساس برآوردها به چهار میلیون نفر خواهد رسید.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زائران - پیاده - یکشنبه - روزهای - همچنین - خراسان - افزود - میلیون - ناوگان - سالهای - استفاده - دربستی - دستگاههای - تعداد - اقدام - امسال - نذورات - مقابل - کمیته - گذشته - اداره -  معاون - پایانه - راهداری - استان - ایستگاههای - مختلف - خدمات -

نظر شما در مورد : ورود حدود نیم میلیون نفر به مشهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*