مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37910 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 18:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

نبود رونق بازار مشکل اقتصاد مازندران است

مازندشورا: ساری - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: مهم‌ترین مشکل اقتصاد استان نبود رونق بازار است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله مهاجر شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از استاندار سابق مازندران بابیان اینکه مشکلات زیادی در بخش‌های مختلف صنعت وجود دارد، اظهار کرد: به دلیل نبود رونق در بازار تولیدکنندگان توانی برای ادامه کار در بخش تولید ندارند و اگر در این زمینه تلاشی صورت نگیرد بر مشکلات افزوده می‌شود.

وی بابیان اینکه اگر رونق در بازار اتفاق بیفتد تولیدکننده نیازی به تسهیلات بانکی نخواهد داشت، افزود: رونق در بازار تقاضا را افزایش داده و با فروش محصولات وضعیت تولید رو به بهبودی خواهد رفت و تولیدکنندگان محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه می‌کنند و چرخه اقتصادی ادامه پیدا می‌کند.

مهاجر با تأکید بر اینکه در حوزه رونق تولید هنوز نتوانستیم مشکلات در بازار را حل کنیم، بیان داشت: هرچند تلاش‌هایی از سوی دولت تدبیرو امید صورت گرفته است اما مشکلات هنوز باقی است.

وی یادآور شد: بانک‌ها مشکلات جدی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کنند و در بخش تولید مشکلات به حدی است که حمایت دولتی در سال گذشته هم نتوانسته از آن بکاهد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران در ادامه بابیان اینکه تزریقات خوبی در دولت تدبیرو امید در بخش تولید انجام شد، گفت: حمایت‌ها هرچند روی تولید اثرگذار بود اما رونق بازار را محقق نکرد تا تولیدکننده به فروش مطلوب دست یابد و بتواند تسهیلات بانکی را بازپرداخت کنند.

مهاجر با اشاره به اینکه ظرفیت بالقوه خوبی در استان داریم، گفت: تولید یکی از ظرفیت جدی استان برای کاهش آمار بیکاری و ایجاد اشتغال است که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز واقع‌شده است و توجه به این بخش می‌تواند توان‌بخش خصوصی را در ایجاد اشتغال افزایش دهد.

وی بابیان اینکه مشکلات با شعار حل نخواهد شد، عنوان کرد: برخی مشکلات به حوزه مدیریت داخلی و صادرات به خارج از کشور برمی‌گردد که باید مدیریت شود.

مهاجر عنوان کرد: مدیریت استان باید با نگرشی جدید مطالباتی را از دولت داشته باشد تا بتواند مشکلات پیش رو را با رویکردی روبه‌جلو حل کند.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه فنی و مهندسی نیز مشکلات گریبان گیر شده است، خاطرنشان کرد: این حوزه همواره کمک‌کار دولت بوده و زحمات زیادی را کشیده است که امیدواریم در این خصوص نیز حمایت‌هایی صورت گیرد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مشکلات - تولید - بازار - اینکه - مازندران - ادامه - بابیان - مهاجر - مدیریت - تولیدکنندگان - استان - ایجاد - بازرگانی - بتواند - اشاره - اشتغال - تدبیرو - عنوان - ظرفیت - بانکی - تسهیلات - تولیدکننده - زیادی - نخواهد - افزایش - تأکید - محصولات - هرچند -

نظر شما در مورد : نبود رونق بازار مشکل اقتصاد مازندران است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*