مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37911 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 18:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار سابق مازندران:

سهم مازندران از تولید ناخالص ملی ۶۰ هزار میلیارد تومان است

مازندشورا: ساری - استاندار سابق مازندران سهم استان را از تولید ناخالص ملی ۶۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار شامگاه سه شنبه در آیین تجلیل از استاندار مازندران بابیان اینکه بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان تولید ناخالص ملی مازندران است، بیان داشت: از این میزان سهم بخش کشاورزی ۱۵ هزار میلیارد تومان، صنعت و معدن ۶ هزار میلیارد تومان و سهم بخش خدمات ۳۹ هزار میلیارد تومان بوده است.

ربیع فلاح جلودار بابیان اینکه مشکلات در بخش‌های اقتصادی استان هنوز وجود دارد، گفت: متأسفانه مازندران به دلیل وجود برخی نگرش‌ها و کشمکش‌های سیاسی بسیاری از فرصت‌های توسعه‌ای خود را ازدست‌داده است به همین خاطر باید برای جبران آن تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه رکود هنوز در بخش تولید پابرجاست، افزود: در جلساتی که برای رفع مشکلات بخش تولید و صنعت برگزار می‌کردیم همواره بحث پرداخت مالیات در بخش تولید، بدهی به تأمین اجتماعی و معوقات بانکی از موضوعات موردبررسی بوده است که هنوز بخشی از آن باقی‌مانده است.

 فلاح به فعالیت‌های انجام‌شده در بخش صنعت اشاره کرد و یادآور شد: ۹۰۹ واحد تولیدی جدید در مازندران پروانه تولیدو بهره‌برداری دریافت کردند.

وی ادامه داد: فرصت‌های خوبی را می‌توان در بخش خدمات با فراگیری در میزان اشتغال، ایجاد درآمد و ارزش‌افزوده رقم زد.

استاندار سابق مازندران به گردش مالی دو محصول صادراتی این استان اشاره کرد و گفت: درآمد حاصل از محصول برنج در مازندران هزار میلیارد تومان و مرکبات نیز ۳ هزار میلیارد تومان است که با سرمای شدید سال گذشته به بخش زیادی از این محصول خسارت واردشده بود.

وی به کمک‌های دولت به خسارت دیدگان سرمای سال گذشته اشاره کرد و افزود: با توجه به میزان بالای خسارات کمک دولت محدود بوده است به‌طوری‌که ۳۰ میلیارد تومان به‌صورت بلاعوض و ۲۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات در اختیار بهره‌برداران این بخش قرار گرفت.

استاندار سابق مازندران تلاش برای احداث زیرساخت‌ها و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام را از برنامه‌های دولت دانست و خاطرنشان کرد: ارزش طرح‌های نیمه‌تمامی که در دولت به بهره‌برداری رسیده ۸ هزارو ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تومان - میلیارد - مازندران - تولید - استاندار - اشاره - اینکه - محصول - میزان - درآمد - گذشته - طرح‌های - خسارت - بهره‌برداری - سرمای - مشکلات - جلودار - ناخالص - بابیان - خدمات - فرصت‌های - استان - افزود -

نظر شما در مورد : سهم مازندران از تولید ناخالص ملی ۶۰ هزار میلیارد تومان است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها