مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37913 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 20:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کمک مسئولین مهابادی برای زلزله زدگان

مازندشورا: شهردارآنلاین: مردم و مسئولان مهاباد همزمان با دیگر شهرهای ایران برای ارسال کمک به آسیب دیدگان و زلزله زدگان کرمانشاه آستین بالا زدند و در هفت پایگاه ثابت و سیار کمک های مردمی را جمع آوری می کنند.

مازندشورا: از طرفی سمن ها، خیران و مسئولان نوع دوست مهاباد به ایجاد پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی اکتفا نکرده و نشست همفکری با معتمدان و فعالان سازمان های مردم نهاد پیرامون نحوه امدادرسانی به هموطنان مصیب دیده در استان کرمانشاه برگزار و کمیته ستاد همیاری را فعال کردند. 
مردم نوع دوست مهاباد و روستاهای اطراف اقلامی مثل پتو، کنسرو، البسه گرم، آب معدنی، برنج، چای و قند تحویل پایگاه جمع آوری کمک های مردمی کردند و این کمک ها همچنان ادامه دارد. 
پیش از این نیز پنج تیم کامل اسکان و امدادرسانی از این شهرستان و سایر شهرستان های جنوب آذربایجان غربی به استان کرمانشاه عازم شده اند. 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد روز سه شنبه در نشست همفکری با معتمدان و سمن ها، گفت: یک کمیته ستاد همیاری بطور مستقل، شامل معتمدان شهری، فعالان سازمان های مردم نهاد و انجمن ها با 15 نفر عضو برای جمع آوری و ارسال کمک های مردمی تشکیل شده است.
ایرج شجاعی افزود: علاوه بر اقدامات سازمان یافته جمعیت هلال احمر و کمیته امداد، این شهرستان از امروز یک ستاد همیاری مردمی متشکل از معتمدان و فعالان سمن ها بطور مستقل با کمک نماینده نهادهای مربوطه تشکیل داد و با جمع آوری و ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی در عملیات امداد رسانی به هموطنان آسیب دیده شرکت خواهند کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد هم گفت: با اعلام نیاز برای جمع آوری کمک های مردمی از صبح امروز در پنج نقطه اصلی شهر مهاباد ایستگاه دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی سازماندهی و پس از پایان وقت پیش بینی شده در کمتر از 24 ساعت به سمت استان کرمانشاه حرکت کند.
رحمان مومن پور اظهار کرد: اولویت نیاز به اقلام های غیر نقدی به ترتیب آب، البسه و مواد خوراکی است که میدان های شهرداری، ملاجامی، فلکه ساعت، پایگاه امداد و نجات و انبار جمعیت هلال احمر جنب سینمای تربیت آماده دریافت کمک های مردم خیر و نوع دوست مهابادی است.
وی اضافه کرد :علاوه به ایستگاه های داخل شهر 2 پایگاه سیار به مناطق بخش مرکزی و خلیفان شهر مهاباد برای دریافت کمک های مردمی از روستاها ارسال شده است.
حسن کریمی یکی از شهروندان حاضر در ایستگاه جمع آوری کمک های مردمی به زلزله زدگان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: حس انسان دوستی و برادری همیشه بین هموطنان ایران بوده و امروز همه آماده جمع آوری و ارسال وسایل مورد نیاز به آسیب دیدگان استان کرمانشاه هستیم.
محمد یوسفی از دیگر شهروندانی که کمک های خود را به ایستگاه جمع آوری کمک های مردمی تحویل داد، به ایرنا گفت: همه ایران یک خانواده است و برخود واجب می دانیم در صورت نیاز به هموطنان خود کمک کنیم چون حوادث طبیعی هر روز ممکن است در نقطه ای از کشور را داغ دیده کند.
سیروان حسینی نیز با حضور و تحویل اقلام و کالاهای مورد نیاز زلزله زدگان به هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هموطنان استان کرمانشاه و سرپل ذهاب تنها نیستند و با توجه به کاهش دمای هوا از مسئولان تقاضا داریم کمک های خود را هرچه سریعتر به مناطق زلزله زده ارسال کنند. 
شهروندان برای ارسال کمک های نقدی خود می توانند به حساب 99999 در هر بانکی واریز و یا از طریق تلفن بانک با شماره #724* عملیات واریز مبلغ کمکی را انجام دهند.
کمک های مردم شهرستان مهاباد فردا به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ارسال می شود. 
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت جنوب استان آذربایجان عربی قرار دارد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مردمی - مهاباد - استان - کرمانشاه - ارسال - شهرستان - هموطنان - زلزله - پایگاه - ایستگاه - معتمدان - جمعیت - امروز - امداد - مناطق - دریافت - تحویل - زدگان - ایرنا - فعالان - همیاری - کمیته - آماده - واریز - اقلام - خبرنگار - اظهار - تشکیل - مسئولان - همفکری - امدادرسانی - البسه - مهابادی - علاوه - مستقل - آذربایجان - عملیات -

نظر شما در مورد : کمک مسئولین مهابادی برای زلزله زدگان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*