مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37917 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 21:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری رشت بزرگترین بدهکار کتابخانه‌های عمومی

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان شهرداری رشت را بزرگترین بدهکار کتابخانه‌های عمومی از محل سهم نیم درصدی خود به کتابخانه‌ها عنوان کرد و گفت: مسئولین شهرداری رشت در مورد پرداخت این بدهی قانونی توجیه نیستند.

مازندشورا:مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با بیان اینکه در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید به زیرساخت‌های فکری و فرهنگی توجه ویژه داشته باشیم افزود:اگر در رفع زیرساخت‌های جامعه به مقوله فرهنگ توجه کافی صورت نگیرد قطعا جامعه دچار مشکلات فراوانی خواهد شد.

وی همچنین از تفکر و اندیشیدن بعنوان محور اصلی اقدامات فرهنگی یاد کرد و در ادامه به وضعیت وصول سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی استان اشاره کرد و با بیان اینکه شهرداری رشت بعنوان بزرگترین بدهکار کتابخانه های عمومی از پرداخت سهم نیم درصدی خود به کتابخانه ها امتناع می‌کند، گفت:مسئولین شهرداری رشت در مورد پرداخت این بدهی قانونی توجیه نیستند و بزودی از مسیر قانون با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نباید پرداخت سهم نیم درصد تنها رابطه کتابخانه‌ها با شهرداری باشد، عنوان کرد: شهرداری‌های استان باید با ارائه طرح‌های خلاقانه در حوزه شهری با محوریت کتاب و کتابخوانی جوانان را به سمت و سوی کتاب سوق دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان به اجرای طرح استانی کتابخانه‌های الگو در استان گیلان نیز اشاره کرد و افزود: در این طرح استانی با شناسایی کتابخانه‌های مستعد و تامین نیازهای آن از هرلحاظ زمینه معرفی این کتابخانه بعنوان برتر کشوری را فراهم خواهیم آورد.

نوری همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری‌ها برای تحقق این هدف را بسیار مهم ارزیابی کرد.

عسکر حسنی‌پور، فرماندار شهرستان رضوانشهر نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و قدردانی از تلاش‌های مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای ایجاد بسترهای مناسب ترویج فرهنگ مطالعه اظهار کرد: امروز شاخص توسعه یافتگی جوامع کتاب و کتابخوانی است و جزء امور زیربنایی محسوب می‌شود لذا ما باید با فرهنگ‌سازی ارزش کتاب و کتابخوانی را در سطح شهرستانی گسترش دهیم.

عسکر حسنی‌پور با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: کتاب ابزار کار است و از آن می‌توان برای فراگیر شدن استفاده کرد لذا علاوه بر ساختن کتابخانه‌ها باید بگونه‌ای کتابخانه‌های داخل شهر را با به‌روز کردن کتاب‌ها بر اساس نگرش و خواسته‌های مخاطبین جذاب کنیم.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر گفت: با توجه به اینکه 60 درصد جمعیت شهرستان را حوزه روستایی تشکیل می‌دهد لذا می‌طلبد که اعضای انجمن کتابخانه در این حوزه تلاش بیشتری کنند.

ملیحه پورخدایار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر نیز در ابتدای این جلسه در گزارشی به تشریح اقدامات صورت گرفته در کتابخانه های عمومی رضوانشهر پرداخت.

گفتنی است پس از این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در کتابخانه عمومی حضرت باقرالعلوم(ع) رضوانشهر از نزدیک اقدامات انجام شده در راستای شاداب‌سازی این کتابخانه عمومی قرار گرفت.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عمومی - کتابخانه - استان - کتابخانه‌های - کتابخوانی - رضوانشهر - شهرداری - پرداخت - فرهنگ - مدیرکل - اینکه - شهرستان - ترویج - اشاره - اقدامات - بعنوان - راستای - حسنی‌پور - انجمن - زمینه - کتابخانه‌ها - خواهیم - استانی - افزود - بدهکار - بزرگترین - گیلان - زیرساخت‌های - جامعه - فرهنگی - درصدی -

نظر شما در مورد : شهرداری رشت بزرگترین بدهکار کتابخانه‌های عمومی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*