مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37919 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 21:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

‌چشم‌‌انتظاری ۴ ساله مناره‌های شناسنامه تاریخی زنجان

مازندشورا: شهردارآنلاین: جلسه علنی شورای شهر امروز زنجان حاوی موضوعات مهمی بود که از جمله آن‌ها می‌توان به مشکلات سد معبر، تاخیر در اجرای پروژه‌های عمرانی، وجود نیروی مازاد ۲.۵ برابری در شهرداری و اخطار شهردار زنجان برای عزل مدیرانی که دو کار زرد دریافت کردند، اشاره کرد.

مازندشورا:جلسه علنی شورای شهر زنجان امروز با حضور همه اعضای شورا و شهردار جدید زنجان برگزار شد و در آغاز حاضران به جان‌باختگان حادثه زلزله استان‌ کرمانشاه ادای احترام، برای مجروحان آرزوی سلامتی و برای بازماندگان طلب صبر کردند.

این نخستین حضور مسیح‌الله معصومی در جلسه علنی شورای شهر پس از دریافت حکم شهردار زنجان بود و در سخنرانی این جلسه اظهار داشت: شب زلزله با حضور در ساختمان مدیریت بحران خواستار  شکل‌گیری هرچه سریعتر سناریوی بحران برای زنجان شدم.

وی با انتقاد از ساختار شهرداری زنجان گفت: حوزه منابع انسانی زنجان هیچ‌گونه ساختار رسمی و منسجمی ندارد و متاسفانه هیچ نیرویی در تخصص خود کار نمی‌کند.

شهردار زنجان از زیاد بودن نیروها در شهرداری انتقاد کرد و گفت: در حال حاضر دو تا 2.5 برابر نیرو اضافه بر سازمان در شهرداری کار می‌کند.

این مسئول با ابراز تاسف از اینکه شهرداری زنجان هیچ منابع پایدار تعریف شده‌ای را ندارد، گفت: نمی‌شود فقط به بودجه عوارض و مالیات بر ارزش افزوده پسنده کرد.

معصومی با بیان‌ اینکه در حال حاضر به جز دو پروژه پل سیدالشهدا و زینبیه غربی هیچ پروژه کلان دیگری در زنجان نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه در پرداخت پول به پیمانکاران پروژه‌های شهری هیچ شقافیتی وجود ندارد.

وی با ابراز تاسف از پرداخت نشدن سه ماه از حقوق کارگران خدماتی گفت: در حوزه خدمات شهری سازمان‌ها دچار روزمرگی شده‌اند. 

شهردار زنجان با ابراز انتقاد از اینکه فرهنگ‌سازی خوبی در جمع‌آوری زباله‌ها بین شهروندان نشده است، گفت: این روند باید اصلاح شود وگرنه در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی ابراز کرد: در هرماه دو یکشنبه‌ در نوبت صبح زمان ملاقات‌های مردمی است و علاوه بر آن اتوبوس خدمتی در نظر گرفته‌ایم که در محله‌های مختلف زنجان حضور پیدا کنیم و صدای مردم را بشنویم.

معصومی با تاکید بر اینکه روند مدیریت شهرداری جدی خواهد شد، گفت: با کسی تعارف ندارم و اگر هر مدیری دو کارت زرد دریافت کند، از سمت خود برکنار می‌شود. 

وی ابراز کرد: علاوه بر راه‌اندازی سامانه پیامکی از نخستین روز آذر ماه کانال دیده‌بان حقوق شهروندی نیز آغاز به کار می‌کند.

احمد نصیری، رئیس شورای شهر زنجان نیز در این جلسه ضمن تسلیت به دلیل زلزله غم‌انگیز غرب کشور و با تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: برخی از مسائل در شهر زنجان اتفاق می‌افتد و سبب ناراحتی و دل‌آزردگی مردم می‌شود.

وی تصریح کرد: به قدری مشکلات شهری زنجان زیاد است که مردم فکر می‌کنند شهر به حال خود رها شده است.

رئیس شورای شهر زنجان با ابراز تاسف از ترافیک زیاد شهر زنجان گفت: ترافیک به قدری زیاد شده است که اتوبوس‌های شهری به صورت لاک‌پشتی حرکت می‌کنند و مردم دیگر مایل به سوار شدن و استفاده از وسیله‌های عمومی نیستند.

وی خاطرنشان کرد: تجمع کارگران فصلی در میدان ارک و 15 خرداد سبب ناراحتی مردم شده است و که این مشکل سال‌هاست وجود دارد و هیچ کسی نتوانسته این مشکل را حل کند.

نصیری با انتقاد از افزایش سد معبر در خیابان‌های شهری گفت: متاسفانه شاهد افزایش وانت‌های میوه‌فروش و چرخ دستی در شهر شده‌ایم و اسباب ناراحتی مردم شده‌اند.

وی بیان کرد: در روزهای تعطیل در منطقه خیام زنجان پرنده فروشان به یک‌ مشکل شهری دیگر تبدیل شده‌اند.

رئیس شورای شهر زنجان نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهر را بسیار ضعیف عنوان کرد و افزود: پارک منطقه خیام که سال گذشته به بهره برداری رسید اکنون دچار مشکلاتی از جمله تخریب ابنیه‌ها و فرونشست زمین شده است.

وی با انتقاد از ساخته نشدن مناره‌های مسجد سید گفت: متاسفانه چهار سال است که مناره‌های مسجد ساخته نشده با اینکه مسجد سید نقش شناسنامه تاریخی زنجان را دارد.

نصیری ضمن تبریک هفته کتاب‌خوانی به همه مردم گفت: متاسفانه سرانه مطالعاتی کشور و استان پایین است و کتاب خواندن را بلد نیستیم.

این مسئول با انتقاد از صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: برخلاف دعوت رسمی از صدا و سیما برای حضور در جلسه شورا متاسفانه در جلسه حضور پیدا نکرده‌اند و اگر این روند پیش برود به مردم منعکس می‌شود.

اسماعیل دویران، عضو شورای شهر زنجان گفت: 14 پروژه بزرگ نیمه تمام شهری در زنجان وجود دارد و طبق گفته شهردار زنجان باید این پروژه‌ها در 24 ماه آینده افتتاح شود.

وی گفت: متاسفانه در زمان سرپرست شهرداری برخی از انتصابات به وجود آمد که بیشتر شبیه تسویه حساب شخصی بوده است و از شهردار جدید درخواست داریم این مشکل را حل کند.

عضو شورای شهر زنجان با انتقاد از روند عملکرد شهرداری زنجان گفت: برخی از مدیران شهرداری علاوه بر اینکه راننده دارند ولی پول ایاب و ذهاب را می‌گیرند که این روند خلاف قانون است و باید اصلاح شود.

وی تاکید کرد: نفرات زیادی در شهرداری کار می‌کنند و باید تکلیف نیروهای مازاد مشخص شود.

حمید رضا حمیدی، عضو شورای شهر زنجان خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد چمن‌های شهری از میانگین بالا رفته است و چمن نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه سبب بروز برخی از بیماری‌ها می‌شود.

در ادامه این جلسه برخی از قانون‌های جدید برای شهرداری با رای‌های بالا به تصویب رسید.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زنجان - شهرداری - شورای - شورای شهر - متاسفانه - ابراز - اینکه - شهردار - انتقاد - ندارد - خاطرنشان - پروژه - علاوه - شده‌اند - ناراحتی - مناره‌های - نصیری - تاکید - آینده - ترافیک - ساخته - شناسنامه - منطقه - افزایش - اصلاح - با انتقاد - تسلیت - پرداخت - زلزله - منابع - ساختار - بحران - مدیریت - می‌کند - مسئول - پروژه‌های - دریافت - معصومی - تاریخی - کارگران -

نظر شما در مورد : ‌چشم‌‌انتظاری ۴ ساله مناره‌های شناسنامه تاریخی زنجان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها