مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37940 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 آبان 1396 -ساعت : 10:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آمادگی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی برای خدمت‌رسانی به زائران دهه پایانی ماه صفر

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی اعلام کرد:

آمادگی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی برای خدمت‌رسانی به زائران دهه پایانی ماه صفر

مازندشورا: نشست خبری دستگاه‌های متولی حمل‌ونقل شهری و جاده‌ای مشهد و استان خراسان رضوی با حضور خبرنگاران اصحاب رسانه به مناسبت دههٔ پایانی ماه صفر در پایانه مسافربری امام رضا علیه‌السلام برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی، جواد وحدتی فرد معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: با ۱۱ استان به عنوان استان معین هماهنگی‌های مختلف در طی سه ماه گذشته صورت گرفته است و همه شرکت‌های حمل‌ونقل در استان درگیر سرویس‌دهی در روزهای خاص هستند.

جواد وحدتی فرد افزود: تقریباً چهار هزار ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای برای خدمات‌دهی به زائران از سراسر تدارک دیده شده است. حدود ۸۰ درصد ناوگان استان در مشهد با همکاری دستگاه‌های مختلف در مشهد ۱۰۰ محل خواب در پایانه مسافربری امام رضا (ع) برای رانندگان در اختیار قرار داده‌اند.

وی گفت: بر اساس تجربه سال‌های قبل کمیته دربستی تشکیل شده و امور مربوط به کرایه دربستی ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای را برای بازگشت زائران پیاده مدیریت می‌کند. این کمیته بخشی از معضلاتی که زائرین در سال‌های قبل گرفتار آن شده بودند را برطرف خواهد کرد.

وی به توزیع ۶۰۰ جلیقه ایمنی به مسئولین کاروان‌های پیاده توسط اداره مطبوعش اشاره کرد و گفت: ۳۵ باب راهدارخانه و به همین تعداد مجتمع خدماتی رفاهی این اداره کل علاوه بر کمپ‌های موجود به زائران خدمات می‌دهند.

وحدتی فرد افزود: بر اساس دستورالعمل ابلاغی ایمنی به کاروان‌ها، حرکت آن‌ها باید برخلاف جهت ترافیک محور و یک ساعت بعد از طلوع و یک ساعت قبل از غروب آفتاب باشد و ترددها در خارج از مسیر سواره‌رو، در محدوده حاشیه راه و محل عبور کندرو جاده انجام شود. در صورت مشاهده رفتاری از کاروان‌ها مغایر با این دستورالعمل‌ها همکاران پلیس‌راه با متخلفین برخورد می‌کنند.

وی گفت: زائرین و کاروان‌ها باید بلیت برگشت خود را در مبدأ و یا جریان سفر تهیه کنند تا از ازدحام و شلوغی پایانه در روزهای پایانی ماه صفر جلوگیری شود.

وحدتی فرد ادامه داد: ترجیحاً زائرین شهرهایی که در مسیر حمل‌ونقل ریلی مثل سبزوار، نیشابور و سرخس قرار دارند از قطارهای محلی این مسیر استفاده کنند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل‌ونقل - جاده‌ای - اداره - استان - وحدتی - زائران - خراسان - راهداری - زائرین - ناوگان - کاروان‌ها - دربستی - کمیته - پیاده - ایمنی - مختلف - معاون - پایانی - روزهای - افزود - پایانه - سال‌های -

مطالب مرتبط با : آمادگی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی برای خدمت‌رسانی به زائران دهه پایانی ماه صفر
نظر شما در مورد : آمادگی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی برای خدمت‌رسانی به زائران دهه پایانی ماه صفر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*