مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38012 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 آبان 1396 -ساعت : 17:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برپایی ایستگاه‌های غربالگری دیابت

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه 13 از برپایی ایستگاه های غربالگری دیابت در ایستگاه های مترو و میادین میوه و تره بار خبر داد و گفت : همایشی با محوریت شعار هفته دیابت با عنوان «زنان و دیابت ، حق ما داشتن آینده ایی سالم» فردا صبح از ساعت 12-10 در مجتمع روح الله برگزار می شود.

مازندشورا:حسین ادب ، رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه 13 با بیان اینکه ویژه برنامه هایی به مناسبت هفته ملی دیابت با شعار « زنان و دیابت ، حق ما داشتن آینده ایی سالم» با هدف آگاهی بخشی و حساس سازی زنان به بیماری دیابت در منطقه 13 برگزارمی شود گفت : غرفه های غربالگری دیابت در ایستگاه های  مترو شهید کلاهدوز ، نیروی هوایی و شهدا و همچنین میادین میوه و تره بار مسیل  جاجرود و شهید دوران استقرار یافته است.

وی افزود : همایشی با محوریت شعار امسال «زنان و دیابت ، حق ما داشتن آینده ایی سالم» از ساعت 12-10در مجتمع روح الله برگزار می شود.

وی همچنین تصریح کرد : کلاس های متعددی نیز با هدف آموزش دیابت و پیشگیری از آن در تمامی سراهای محلات سیزده گانه برگزار می شود که بروشور های آموزشی نیز در رابطه با این بیماری نیز بین شرکت کنندگان توزیع می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه 13 با  اشاره به اجرای طرح سنجش عدالت در حوزه بیماری های غیر واگیر در سال 92 در این منطقه و سنجش شیوع بیماری دیابت در این منطقه   خاطر نشان کرد : اداره سلامت برنامه ریزی های لازم را برای حساس سازی شهروندان  نسبت به مسئله دیابت انجام داده است که از آن جمله می توان به برپایی ایستگاه های آموزشی و اطلاع رسانی ، کارگاه های آموزشی و مسابقات فرهنگی و ورزشی اشاره کرد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دیابت - منطقه - بیماری - شهرداری - سلامت - اداره - آموزشی - ایستگاه - برگزار - همچنین - برنامه - غربالگری - برپایی - داشتن - آینده -

نظر شما در مورد : برپایی ایستگاه‌های غربالگری دیابت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها