مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38017 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 آبان 1396 -ساعت : 17:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ضغف دستگاه‌ها در آگاه‌سازی شهروندان

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، دستگاه‌ها در تشویق و ترغیب، روان‌سازی قوانین و مقررات و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی شهروندان ضعف دارند.

مازندشورا:مسیح الله سلطانی ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی،به انتخاب شهروند نمونه اشاره کرد و افزود: در زمینه شاخص های شهروند نمونه اقدامات لازم انجام و بررسی ها نشان می دهد که در گذشته در زنجان برخی از دستگاه های اجرایی مانند شهرداری و نیروی انتظامی اقدام به این کار کرده اند.

وی اظهار کرد: در این اقدام  از نظر علمی شاخص ها مورد بررسی قرار گرفت و هفت نفر در حوزه های انتظامی، ورزشی، محیط زیست، اجتماعی، فرهنگی ، سلامت و شهری انتخاب می شوند و شهروندان نمونه در این حوزه ها همزمان با ۲۹ آذرماه سال آینده معرفی می شوند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان با بیان اینکه نمایشگاهی در تهران به مناسبت نخستین سالگرد رونمایی از منشور حقوق شهروندی برگزار می شود، گفت: استان زنجان نیز در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

سلطانی به حقوق شهروندی اشاره کردو گفت:  هیچ دستگاه اجرایی استان زنجان رتبه ضعیف در مراحل ارزیابی ستاد دریافت نکرده و ۵۰ دستگاه استانی ارزیابی شدند و دانشگاه علوم پزشکی، توزیع برق و بیمه سلامت در حوزه حقوق شهروندی حائز رتبه برتر شدند.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، دستگاه‌ها در تشویق و ترغیب، روان‌سازی قوانین و مقررات و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی شهروندان ضعف دارند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان ابراز کرد: سن ۱۸ سال به بالا برای انتخاب شهروند نمونه پیش بینی شده  است.

در ادامه این جلسه، مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: فعالیت شبکه تلویزیونی، شبکه رادیویی و پنج بخش خبری دراستای صیانت از حقوق شهروندی است.

مرتضی صفری ابراز کرد: بیش  از ۱۱۰ ساعت برنامه در صدا و سیمای مرکز زنجان به بحث حقوق شهروندی اختصاص یافته است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زنجان - شهروندی - نمونه - اجتماعی - فرهنگی - شهروند - دستگاه - شهروندان - استانداری - مدیرکل - استان - ارزیابی - سیمای - ابراز - ادامه - سلامت - آگاه‌سازی - بررسی - اشاره - سلطانی - دستگاه‌ها - انتظامی - اجرایی - صیانت -

نظر شما در مورد : ضغف دستگاه‌ها در آگاه‌سازی شهروندان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها