مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38018 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 آبان 1396 -ساعت : 17:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حل مشکل بخش غربی خط ۴ مترو

مازندشورا: شهردارآنلاین: دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهرتهران با اشاره به توقف شش ساله ساخت بخشهایی ازخط چهارمترو تهران گفت:رفع این مشکل نیازبه یک هماهنگی سه جانبه بین شرکت مترو،شهرداری منطقه۵وپیمانکاردارد.

مازندشورا:محمدعلی کرونی با اشاره به بازدید از خط چهار متروی تهران گفت:امروز بازدید از بخش توسعه غربی خط چهار متروی تهران انجام شد، این خط طول ۴ کیلومتر و دارای سه ایستگاه است.

وی افزود: قرارداد این خط با پیمانکار در زمان تصدی گری محسن هاشمی بر ریاست شرکت مترو منعقد شده بود و  آن زمان کار ساخت کلید خورده بود.

کرونی به جزئیات قرارداد اشاره و تصریح کرد: قرارداد به این صورت بود که به ازای صدور پروانه ساختمانی پیمانکار موظف بود تا سقف بالغ بر سیصد میلییارد تامین اعتبار کند. کار آغاز شد و  تونل ها تقریبا به اتمام رسیده و عملیات کار ساخت یک ایستگاه به نیمه رسیده است.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به توقف شش سال ساخت این بخش از خط چهارمترو گفت: دلیل این توقف شش ساله این بود که پیمانکاردرخواست تمدید پروانه ساختمانی که برایش صادر شده بود را داشت که این کار صورت نگرفت و مدیریت سابق مترو هم انگیزه زیادی برای دنبال کردن  این موضوع نداشت.

وی افزود: این توقف در حالی انجام شده که این بخش از خط ۴ مسافر پذیر است و با توجه به تقاطعی که با ارم سبز و خط شش دارد، از لحاظ ظرفیت مسافرپذیری موقعیت استراتژیکی دارد.

کرونی اظهارداشت: اگر بتوانیم مشکل قرداد را حل کنیم، این پروژه از حالت توقف خارج می شود که این مهم نیاز به هماهنگی بین شهرداری منطقه ۵، شرکت متروی تهران و پیمانکار مربوطه دارد. در حال حاضر شرکت مترو نیاز به پرداخت مبلغ ندارد چرا که می توانند تا سقف ۳۰۰ میلیارد از طریق پیمانکار این پروژه انجام و مابقی از سوی شرکت مترو باید پرداخت شود.

وی درپاسخ به این سوال که در بازدید به چه نواقص دیگری برخورد کردید؟ گفت: از لحاظ ساخت مشکلی ندارد اما با توجه به اینکه مشمول زمان شده جبهه  های کاری در این خط باید مجددا فعال شود و سازه نهایی تونل و ایستگاه اجرا شود در حال حاضر در بخشهایی سازه نگهبان وجود دارد که باید تبدیل به سازه اصلی شود.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر در خصوص بازه زمانی رفع این مشکل گفت: اگر همین فردا هماهنگی انجام شود با توجه به اینکه جبهه کاری در بخش توسعه خط آماده است، به محض تزریق نقدینگی پروژه مجداا فعال می شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - پیمانکار - کرونی - قرارداد - ایستگاه - پروژه - اشاره - بازدید - متروی - هماهنگی - پرداخت - اینکه - شورای شهر - شورای - ندارد - پروانه - افزود - توسعه - ساختمانی - رسیده - کمیسیون - عمران -

نظر شما در مورد : حل مشکل بخش غربی خط ۴ مترو

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها