مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38034 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 آبان 1396 -ساعت : 18:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آماده سازی۳۵۰مدرسه برای زائران مشهد

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده علاوه بر مراکز اضطراری، ۳۵۰ مدرسه برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است.

مازندشورا:خلیل الله کاظمی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با موضوع تشریح اقدامات زائران دهه پایانی صفر که در شهرداری مشهد برگزار شد اظهار کرد: امسال در ۱۱ سرفصل برنامه ریزی هایی از جمله پاکسازی عمومی شهر، اسکان اضطراری زائران، تهمیدات لازم در جهت بازگشت زائران، اطلاع رسانی و تبلیغات شهری صورت گرفته است.

وی افزود: بالغ بر ۲۲ بیلبورد و تابلوهای عابر پیاده به این مناسبت در  شهر جانمایی شده و در کنار این موضوع ۵۸ بیلبورد به بخش خصوصی واگذار شده است که فضاسازی این مهم را برعهده دارند.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در ورودی های شهر ۶ بیلبورد تبلیغات این موضوع را انجام می دهند گفت: همچنین در نقاط مختلف ۹ نمایشگر داریم که در مورخ ۱۸، ۲۶ و ۲۸ آبان ماه جاری که مصادف با شهادت رسول اکرم، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) است درج پیام های مناسبتی خواهند داشت.

همچنین حدود سه هزار پرده ستونی، ۲۰ المان حسینی و ۳۵۰ نمونه از داربست های اطلاع رسانی هیئت ها و مراسم مذهبی در این ایام جاسازی شده اند. برای شب شهادت امام رضا(ع) و شام غریبان نیز ۱۶ عدد از سکوهای شمع را برای زائران و مجاوران در نظر گرفته ایم که در ورودی حرم نصب شده است. 

وی ادامه داد: پاکسازی مجموعه ها و مبادی ورودی شهر و مسیر زائران پیاده در هفت محور جدید و قدیم قوچان-نیشابور-سرخس-کلات-فریمان-میامی صورت می گیرد. در حوزه حمل و نقل زائران به حرم رضوی تقویت خطوط بی آر تی را در دستور کار قرار داده ایم و ۳۵۰ دستگاه به خطوط بی آر تی اضافه می شود. علاوه بر این ۳۰ دستگاه از اتوبوس ها در مسیر زائران پیاده تردد می کنند و به صورت رایگان آنها را به مشهد منتقل می کنند. 

کاظمی با اشاره به افزایش ساعات خدمت رسانی قطار شهری مشهد ابراز کرد: سر فصل اعزام قطارها را اضافه کردیم و تا ساعت ۱۲ شب فعالیت قطارها خواهند داشت. 

وی افزود: در اطراف حرم بالغ بر سه هزار پارکینگ موقت تدارک دیده شده و ۳۰۰ تا ۳۵۰ مدرسه جهت اسکان زائران در نظر گرفته شده است.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد در خصوص انتقال زائران پیاده به حرم رضوی گفت: موارد اسکان اضطراری، بدرقه و بازگشت زائران مورد تاکید قرار گرفته و در مجموعه پایانه مسافربری ایجاد اسکان موقت در نظر گرفته شده است.

وی در رابطه با اعتبارات تخصیص یافته این ایام بیان کرد: حدود یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای این ایام پیش بینی شده که در حوزه های مختلف هزینه شده است.

کاظمی با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه تصریح کرد: در بحث زلزله اعلام آمادگی داریم و ۳۶ پایگاه در سطح شهر برای جمع آوری نذورات مردمی دایر شده اند. 

وی با اشاره به آمار زائران پیاده سال گذشته خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۹۴ هزار زائر پیاده و در مجموع دو و نیم میلیون زائر به مشهد  آمدند و امسال در حوزه خدمات رسانی و اسکان  ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش ظرفیت داریم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زائران - پیاده - گرفته - اشاره - رسانی - داریم - ورودی - خدمات - بیلبورد - شهرداری - کاظمی - اسکان - موضوع - دستگاه - مجموعه - شهادت - اضافه - افزایش - گذشته - زلزله - بازگشت - مختلف - معاون - پاکسازی - اضطراری - امسال - تبلیغات - همچنین - اطلاع - افزود -

نظر شما در مورد : آماده سازی۳۵۰مدرسه برای زائران مشهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها