مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38084 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 آبان 1396 -ساعت : 11:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور استاندار گلستان، معاون عمرانی استانداری و مدیران استانی و شهرستانی انجام شد:

برگزاری همایش جایگاه شهرسای در ساختار نظام مهندسی در گلستان

مازندشورا: به مناسبت روز جهانی شهرسازی همایش جایگاه شهرسازی در ساختار نظام مهندسی ساختمان و نقش آن در سلامت عمومی و اعتلای زندگی در گرگان برگزار شد.

مازندشورا:سید مناف هاشمی همچنین با تشریح وضعیت مهندسان شهرساز در کشور بیانداشت: مشارکت شهرسازان در مدیریت شهری کمرنگ است و ما شاهد آن هستیم که برخی افرادفاقد شرایط احراز هم اکنون در مسند شهرداری ها هستند. وی اظهار کرد: مدیران شهریباید روش های مناسب درآمدزایی بخصوص در حوزه توسعه پایدار را مورد توجه قرار دهندو برای تحقق این مهم، مهندسان شهرساز و البته صاحب تجربه و تخصص در علوم دیگرمانند بودجه و برنامه ریزی مالی بسیار کارگشا خواهند بود.

استاندار گلستان در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر رعایت اخلاقحرفه ای توسط مهندسان بیان داشت: در کشورهای پیشرفته اخلاق یکی از مهمترین فاکتورها در فراگیری علوم مختلف است. سید مناف هاشمی افزود: هر مهندس در ساختمانی که میسازد باید فکر کند که قرار است خود و خانواده اش در آن ساکن شوند. وی با اشاره بهظرفیت های مختلف استان در بخش های مختلف خاطر نشان کرد این استان ظرفیت جذب سرمایهگذار، افزایش اعتبارات دولتی و منابع درآمدی را دارد و این کار با مشارکت بخش هایمختلف جامعه از جمله مهندسان تحقق خواهد یافت.

سید مناف هاشمی همچنین برتلاش روز افزون جهت صدور خدمات مهندسی تاکید کرد و گفت: کارآفرینی و صادر کردندانش و خدمات در بخش ساخت و ساز باید مورد توجه ویژه سازمان نظام مهندسی ساختمانگلستان قرار شود.
در این جلسه همچنین رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان نیز بااشاره به عضویت نزدیک به نه هزار مهندس در این سازمان، بیان داشت: این تعداد متخصصفرصتی کم نظیر برای توسعه استان است. احمد تجری اظهار داشت با برنامه ریزی هایصورت گرفته و حمایت های معاونت عمرانی استاندار تفاهم نامه های خوبی مانند مسوولایمنی، شهرک های صنعتی، آب و فاضلاب و برق با نهاد های مرتبط امضا کردیم و اعلاممی کنیم سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان جهت همکاری و مشارکت با نهاد ها وسازمان ها در راستای استفاده از ظرفیت های فنی مهندس آمادگی کامل دارد.

وی همچنین تاکید کرد حضور متخصصان در کلیه امور ساخت و ساز یعنیطراحی، نظارت و اجرا مو جب کاهش تلفات ناشی از حوادث، افزایش عمر مفید ساختمان هاو نیز استفاده بهینه از منابع خواهد شد. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستانافزود: در کشور حدودهفت هزار و در استان گلستان حدود 50 نفر در مقاطع مختلف تحصیلیمشغول فعالیت هستند که باید به خوبی از ظرفیت آن ها استفاده شود.
عضو شهرساز هیات مدیره هم در این دیدار با اشاره به نگاه جامع اعضایهیات مدیره به کلیه رشته ها بیان داشت: ارائه خدمات مهندسی در حوزه شهرسازی بعد از7 سال در این هیات مدیره رخ داد. ابراهیم کریمی افزود: بعد از تشکیل کمسیون تخصصیشهرسازی در حال حاضر دوره های مختلف ارتقا و آموزش برای مهندسان شهرساز برگزار میشود. وی همچنین از از تهیه چک لیست ها عملیاتی مخصوص رشته شهرسازی خبر داد و اظهارداشت: شرح خدمات دیگر در حوزه شهرسازی در حال بررسی و تدوین است.
در ادامه این نشست نماینده شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمانکشور در شورای عالی معماری و شهرسازی هم با اشاره وظایف شهرسازان و لزوماستفاده از این قشر بیان داشت: باید به دنبال اجرای صلاحیت های مهندسان شهرسازباشیم.
شیرزاد یزدانی افزود: واقعیت این است که شهرسازی ما توسط شهرسازاناجرا نمی شود و این در حالی است که تغییر نسب تعداد شهرنشینان باعث افزایش نیاز بهمهندسان متخصص در شهرسازی شده است. وی با تاکید بر تلفیق دانش و تجربه در تهیهطرحهای تفصیلی و هادی گفت: در برنامه وزیر راه و شهرسازی تاکید خاصی بر شهرسازی و معماری شدهاست.

نظام مهندسی ساختمان کشور همپنین بیان داشت: با توجخ به چالش های موجودلازم است قوانین شهرسازی بروز رسانی شود و طرح های مختلف در حوزه شهرسازی متناسببا نیاز ها تهیه شود.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - مهندسی - گلستان - مهندسان - مختلف - ساختمان - تاکید - همچنین - استان - خدمات - شهرساز - مهندس - مدیره - ظرفیت - افزود - افزایش - استفاده - اشاره - هاشمی - مشارکت - برنامه - استاندار - عمرانی - معماری - شهرسازان - شورای - اظهار - تجربه - توسعه - منابع - مدیران - تعداد -

نظر شما در مورد : برگزاری همایش جایگاه شهرسای در ساختار نظام مهندسی در گلستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*