مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3810 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 09:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور دهیاریها : توسعه گردشگری از اولویتهای کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال 95 است

مازندشورا:

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: رشد گردشگری روستائی، که با توسعه سرمایه‌گذاری، افزایش درآمدهای پایدار و اشتغال زایی همراه می باشد، موضوعی در راستای تحقق ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی و از اولویتهای کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محسن کوشش تبار هشتم اردیبهشت با بیان مطلب فوق در «نشست یک روزه هم‌اندیشی دهیاران روستاهای هدف گردشگری کشور» که در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار ‌شد، افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی که درونزا، متکی به ظرفیتهای مردمی و توجه به مدیریت بهینه منابع ارزی است، بحث گردشگری روستایی حایز اهمیت است.

وی در ادامه اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته طی چند سال اخیر، شاهد توجه روزافزون مردم و گردشگران حرفه ای به روستاهای هدف گردشگری هستیم و مدیران و دست اندرکاران امور اجرایی، دهیاران این روستاها را به عنوان مدیر ارشد روستا و هماهنگ کننده امور مربوط به گردشگری پذیرفته اند؛ لذا باید توجه بیشتری به این حوزه معطوف و تلاش هایمان را هدفمندتر و چند برابر نماییم.

وی تاکید نمود: باید بپذیریم مناطق روستایی کشور ما با اقلیم های جغرافیایی و آب و هوایی متنوع، فرهنگ و اداب و رسوم تاریخی ارزشمند و اسلامی و ایرانی، میراث فرهنگی منحصر بفرد، تنوع قومی و نژادی و برخورداری از انواع گردشگری دارای ظرفیتهای بالایی برای ارتقای گردشگری روستایی و در نهایت ایجاد درآمد پایدار برای مدیریت‌های محلی است و این موضوع از راهبردهای کلیدی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال جاری در راستای تحقق اصول و مبانی اقتصاد مقاومتی است.

کوشش تبار همچنین از برنامه های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای پرداخت وام به پروژه های روستایی با محور گردشگری روستایی خبر داد و گفت: در همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بدنبال تسهیل نمودن قوانین و مقررات حوزه گردشگری روستایی هستیم.

وی نقش شوراهای اسلامی روستاها در زمینه توسعه گردشگری روستایی را مهم برشمرد و گفت: شوراهای روستا اگر بدنبال ماندگاری جوانان در روستاها، کاهش مهاجرت به شهرها، حفظ فرهنگ اصیل و هویت روستاها هستند باید بیش از پیش زمینه حمایت از گردشگری روستایی و توسعه ان را فراهم نمایند.

کوشش تبار، همچنین ظرفیتهای شرکت های تعاونی دهیاری ها را برای سرمایه گذاری در بحث گردشگری روستایی با اهمیت ذکر نمود و خواستار توجه دست اندرکاران مدیریت روستایی به این موضوع شد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه بر تهیه طرح های توجیهی تفصیلی در زمینه سرمایه گذاری در گردشگری روستایی که مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد، تقویت فرهنگ پذیرش گردشگر در روستاها، صیانت ار فرهنگ و هویت روستا و روستایی در مقابل تهدیدات احتمالی حضور گردشگران، ارائه اموزش های لازم به دست اندرکاران گردشگری روستایی و شناسایی استعدادها و منابع بالقوه این حوزه تاکید نمود.

وی همچنین از زحمات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداریها، بخشداریها، فرمانداریها، شوراهای اسلامی روستا و تمامی دست اندرکاران عرصه توسعه گردشگری روستایی تشکر نمود و خطاب به دهیاران روستاهای هدف گردشگری گفت: از شما انتظار می رود پیام اور این نشست در استان خود باشید و سایر دهیاران را هم از ابعاد مختلف موضوع گردشگری روستایی آگاه نمایید.


منبع : امور دهیاری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گردشگری - روستایی - دهیاری - شهرداری - شهرداری ها - میراث - فرهنگی - روستاها - توسعه - فرهنگ - دهیاران - صنایع - شوراهای - روستا - اندرکاران - اسلامی - معاون - موضوع - همچنین - روستاهای - زمینه - ظرفیتهای - اقتصاد - مقاومتی - سرمایه گذار - گذاری - سرمایه - بدنبال - منابع - ابعاد - راستای - پایدار - اولویتهای - مختلف - مدیریت - هستیم - گردشگران - ادامه - اهمیت - تاکید -

مطالب مرتبط با : معاون امور دهیاریها : توسعه گردشگری از اولویتهای کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال 95 است
نظر شما در مورد : معاون امور دهیاریها : توسعه گردشگری از اولویتهای کاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال 95 است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها