مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3811 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 09:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نخستین جشنواره طرح‌های برگزیده شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها 15 اسفندماه برگزار می‌شود

مازندشورا:

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از برگزاري نخستين جشنواره طرح‌هاي برگزيده شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها در روز شنبه 15 اسفندماه از سوي اين سازمان در استان البرز خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، محسن كوشش‌تبار با بيان مطلب فوق گفت : با توجه به تأسيس 839 شركت تعاوني دهياري در كشور و گذشت بيش از ده سال از سابقه فعاليت اين شركت‌ها، برخي از اين شركت‌ها در كارنامه كاري خود تجربيات و نوآوري‌هاي قابل ارائه‌اي را دارند كه مي‌تواند براي ساير شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها الگوي مناسبي باشد.

وي با تاكيد بر اينكه تقدير از شركت‌هاي تعاوني موفق، خلاق و مبتكر تاثير زيادي در افزايش انگيزه و كارآمدي اين شركت‌ها دارد، اظهار كرد : بر همين اساس و با عنايت به تجربه گذشته اين حوزه درخصوص برگزاري چهار دوره جشنواره طرح‌هاي برگزيده دهياري‌ها، كه نتايج بسيار خوبي را به همراه داشت، بر آن شديم تا اولين جشنواره طرح‌هاي برگزيده شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها را در انتهاي سال جاري برگزار كنيم.

كوشش تبار شناسايي ظرفيت‌هاي سرمايه‌گذاري در مناطق روستايي، اشتغال‌زايي، ارتقاء توان علمي و اجرايي مديران محلي، توسعه و ترويج فرهنگ تعاون و ارتقاء بهره‌وري در تعاوني دهياري‌ها و تقويت روحيه نوآوري و خلاقيت در اين شركت‌ها را از ديگر اهداف برگزاري اين جشنواره برشمرد.

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور در ادامه در زمينه برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي برگزاري اين جشنواره گفت : در ابتدا شيوه‌نامه اجرايي برگزاري جشنواره تهيه و به استانداري‌ها ابلاغ شد. بر اساس اين شيوه‌نامه مقرر شد تا استانداري‌ها، طرح‌هاي موفق و منطبق با شاخص‌هاي ابلاغي را شناسايي و پس از تكميل فرم مشخصات طرح‌هاي منتخب، موارد را به دبيرخانه جشنواره كه در دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور مستقر مي‌باشد ارسال نمايند.

وي افزود : پس از ارسال 70 طرح منتخب از 16 استان كشور، ارزيابي و بررسي اوليه طرح‌ها بر اساس شاخص‌هايي چون: داشتن توجيه اقتصادي، تناسب با ظرفيت‌هاي محيطي و بومي، تأثيرگذاري بر عمران و آباداني روستا و قابليت الگوبرداري از سوي ساير شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها در كميته كارشناسي اين معاونت انجام و 21 طرح از 10 استان براساس امتياز كسب شده براي داوري و انتخاب طرح‌هاي برتر به جشنواره مذكور راه يافتند.

كوشش تبار اضافه كرد : همچنين پس از انتخاب اوليه طرح‌ها اطلاعات كاملي از آنها مشتمل بر معرفي كليات طرح، هدف از اجرا، ضرورت و اهميت، هزينه، ميزان سوددهي و اشتغال حاصل از آن در قالب پاورپوينت به دبيرخانه جشنواره ارسال شد.

وي در خاتمه گفت : طرح‌هاي منتخب با حضور مديران كل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري‌هاي ذيربط و مديران عامل شركت‌هاي تعاوني دهياري‌هاي مربوط در روز شنبه 15 اسفند ماه سال جاري توسط هيأت داوران بررسي و از ميان آن‌ها 5 طرح به عنوان طرح برتر انتخاب و در جشنواره معرفي و تقدير مي‌شوند.


منبع : امور دهیاری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جشنواره - تعاوني - طرح‌هاي - شركت‌هاي - دهياري‌ها - دهياري‌هاي - برگزاري - شركت‌ها - استان - شهرداري‌ها - منتخب - مديران - برگزيده - روستايي - ارسال - استانداري‌ها - دبيرخانه - بررسي - اوليه - شيوه‌نامه - طرح‌ها - معرفي - تقدير - معاون - برگزار - اسفندماه - دهياري - شناسايي - اجرايي - ارتقاء - ظرفيت‌هاي - توسعه -

نظر شما در مورد : نخستین جشنواره طرح‌های برگزیده شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها 15 اسفندماه برگزار می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها