مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38281 -تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آبان 1396 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد یک نماینده مجلس از وضعیت ساخت و ساز های کشور:

نظارت بر ساخت‌وسازها در ایران رضایت‌بخش نیست

مازندشورا: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظارت بر ساخت و سازها در ایران رضایت بخش نیست، گفت: بسیار جای تاسف دارد که به خاطر بی اخلاقی و بی ایمانی عده‌ای پیمانکار، مجری و ناظر شاهد خسارت‌های سنگین و کشته شدن تعداد زیادی از هم‌وطنان هستیم.

مازندشورا:حیدرعلی عابدی، با اشاره به عیادتش از مصدومان زلزلهکرمانشاه اظهار کرد: نحوه کمک‌رسانی در این حادثه بسیار سازمان‌یافته‌تر از قبلاست. مصدومان بستری در بیمارستان ابراز رضایت داشتند. کادر بیمارستان نیز بهبهترین شکل با مصدومان رفتار کرده و به آن‌ها خدمات ارایه می‌کنند. اقدامات خوب وبهنگامی انجام شده است، اما مشکل مهمی که این بیماران را با دیگر بیماران متفاوتکرده، روح آسیب دیده و غمی است که در دل دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه بسیاریاز مصدومانی که در بیمارستان‌ها بستری هستند عزیزانشان را از دست داده‌اند و همینموضوع روحیه آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. برای مثال یکی از خانم‌هایی که بااو در بیمارستان صحبت کردم سه فرزند خود را در این حادثه از دست داده بود و بیشتراز درد جسمی، برای فرزندانش اشک می‌ریخت.

عابدی با اشاره به تخریب نسبی خانه‌های ساخته شده در چند سال اخیر گفت: جای تامل و تاسف دارد که با هر زلزله‌ای که در ایران رخ می‌دهد خسارت بسیاریبه خانه‌ها وارد می‌شود و این نشان می‌دهد در بهبود سازه‌ای خانه‌ها و ساختمان‌هاجدی نیستیم. متاسفانه به علمی که در میان جوانان وجود دارد اعتماد نداریم.مهندسین، پیمانکاران و همه کسانی که در صنعت ساختمان مشغول هستند در کنار علم ودانش، ایمان کافی ندارند. اگر ایمان داشتند هرگز در ستون‌های ساختمان‌ها به جایسیمان از تکه‌های آجر استفاده نمی‌کردند.

وی افزود: امروز، با وجود اینکه تعداد بسیاری جوان فارغ‌التحصیل در رشته‌هایعمران و سازه در کشور وجود دارد اما ساختمان‌های ساخته شده به همان اندازه آسیبپذیر است که در گذشته بدون وجود تحصیل‌کرده‌ها، مهندسان و ناظران آسیب پذیر بود.امروز پیمانکاران و ناظران جواب وجدان خودشان را چه خواهند داد؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریمسازمان نظام مهندسی از این حادثه تلخ درس عبرتی بگیرد و نظارت جدی بر ساختمان‌ها راساماندهی کند. حقیقت این است که نظارت بر ساختمان در ایران رضایت بخش نیست وسازمان‌ها و دستگاه‌های متولی وظیفه خود را به دستی انجام نمی‌دهند. در اولین فرصت باید ساختاری نو و توانمند برای نظارت بر صنعت ساختمان تدوینشود.

عابدی گفت: باید در پروتکل‌های تعریف شده مشخص باشد چنانچه این نظارتبه درستی انجام نشد، سازمان نظام مهندسی چگونه از تخلفات آگاه خواهد شد و با آنهامقابله خواهد کرد. امیدوار هستیم که دولت نیز توجه خاصی به منازل روستایی داشتهباشد و هرچه زودتر همه روستاهای در خطر زلزله را مقاوم‌سازی کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس، افزود: اعتقاد دارم به جاییک روز عزای عمومی باید سه روز شکرگزاری عمومی اعلام می‌شد. مردم و دولت باید خدارا شکر کنند که پیش از زلزله اصلی یک پیش‌لرزه با شدت 4 در مقیاس ریشتر اتفاقافتاده است و بخش عظیمی از مردم اطلاع پیدا کرده و از خانه خارج شده‌اند. اگرزلزله اصلی به صورت ناگهانی رخ می‌داد عمق این فاجعه به مراتب بیشتر بود.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نظارت - ساختمان - نماینده - بیمارستان - حادثه - عابدی - مصدومان - ایمان - پیمانکاران - خانه‌ها - ساختمان‌ها - مهندسی - زلزله - عمومی - می‌دهد - ناظران - امروز - افزود - اسلامی - داشتند - رضایت - بستری - اشاره - آن‌ها - بیماران - متاسفانه - ادامه - شورای - اصفهان - ساخته -

نظر شما در مورد : نظارت بر ساخت‌وسازها در ایران رضایت‌بخش نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*