مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38281 -تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آبان 1396 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتقاد یک نماینده مجلس از وضعیت ساخت و ساز های کشور:

نظارت بر ساخت‌وسازها در ایران رضایت‌بخش نیست

مازندشورا: نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظارت بر ساخت و سازها در ایران رضایت بخش نیست، گفت: بسیار جای تاسف دارد که به خاطر بی اخلاقی و بی ایمانی عده‌ای پیمانکار، مجری و ناظر شاهد خسارت‌های سنگین و کشته شدن تعداد زیادی از هم‌وطنان هستیم.

مازندشورا:حیدرعلی عابدی، با اشاره به عیادتش از مصدومان زلزلهکرمانشاه اظهار کرد: نحوه کمک‌رسانی در این حادثه بسیار سازمان‌یافته‌تر از قبلاست. مصدومان بستری در بیمارستان ابراز رضایت داشتند. کادر بیمارستان نیز بهبهترین شکل با مصدومان رفتار کرده و به آن‌ها خدمات ارایه می‌کنند. اقدامات خوب وبهنگامی انجام شده است، اما مشکل مهمی که این بیماران را با دیگر بیماران متفاوتکرده، روح آسیب دیده و غمی است که در دل دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه بسیاریاز مصدومانی که در بیمارستان‌ها بستری هستند عزیزانشان را از دست داده‌اند و همینموضوع روحیه آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. برای مثال یکی از خانم‌هایی که بااو در بیمارستان صحبت کردم سه فرزند خود را در این حادثه از دست داده بود و بیشتراز درد جسمی، برای فرزندانش اشک می‌ریخت.

عابدی با اشاره به تخریب نسبی خانه‌های ساخته شده در چند سال اخیر گفت: جای تامل و تاسف دارد که با هر زلزله‌ای که در ایران رخ می‌دهد خسارت بسیاریبه خانه‌ها وارد می‌شود و این نشان می‌دهد در بهبود سازه‌ای خانه‌ها و ساختمان‌هاجدی نیستیم. متاسفانه به علمی که در میان جوانان وجود دارد اعتماد نداریم.مهندسین، پیمانکاران و همه کسانی که در صنعت ساختمان مشغول هستند در کنار علم ودانش، ایمان کافی ندارند. اگر ایمان داشتند هرگز در ستون‌های ساختمان‌ها به جایسیمان از تکه‌های آجر استفاده نمی‌کردند.

وی افزود: امروز، با وجود اینکه تعداد بسیاری جوان فارغ‌التحصیل در رشته‌هایعمران و سازه در کشور وجود دارد اما ساختمان‌های ساخته شده به همان اندازه آسیبپذیر است که در گذشته بدون وجود تحصیل‌کرده‌ها، مهندسان و ناظران آسیب پذیر بود.امروز پیمانکاران و ناظران جواب وجدان خودشان را چه خواهند داد؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریمسازمان نظام مهندسی از این حادثه تلخ درس عبرتی بگیرد و نظارت جدی بر ساختمان‌ها راساماندهی کند. حقیقت این است که نظارت بر ساختمان در ایران رضایت بخش نیست وسازمان‌ها و دستگاه‌های متولی وظیفه خود را به دستی انجام نمی‌دهند. در اولین فرصت باید ساختاری نو و توانمند برای نظارت بر صنعت ساختمان تدوینشود.

عابدی گفت: باید در پروتکل‌های تعریف شده مشخص باشد چنانچه این نظارتبه درستی انجام نشد، سازمان نظام مهندسی چگونه از تخلفات آگاه خواهد شد و با آنهامقابله خواهد کرد. امیدوار هستیم که دولت نیز توجه خاصی به منازل روستایی داشتهباشد و هرچه زودتر همه روستاهای در خطر زلزله را مقاوم‌سازی کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس، افزود: اعتقاد دارم به جاییک روز عزای عمومی باید سه روز شکرگزاری عمومی اعلام می‌شد. مردم و دولت باید خدارا شکر کنند که پیش از زلزله اصلی یک پیش‌لرزه با شدت 4 در مقیاس ریشتر اتفاقافتاده است و بخش عظیمی از مردم اطلاع پیدا کرده و از خانه خارج شده‌اند. اگرزلزله اصلی به صورت ناگهانی رخ می‌داد عمق این فاجعه به مراتب بیشتر بود.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نظارت - ساختمان - نماینده - بیمارستان - حادثه - عابدی - مصدومان - ایمان - پیمانکاران - خانه‌ها - ساختمان‌ها - مهندسی - زلزله - عمومی - می‌دهد - ناظران - امروز - افزود - اسلامی - داشتند - رضایت - بستری - اشاره - آن‌ها - بیماران - متاسفانه - ادامه - شورای - اصفهان - ساخته -

نظر شما در مورد : نظارت بر ساخت‌وسازها در ایران رضایت‌بخش نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها