مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3829 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 09:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور دهیاری ها: چهار هزار فرصت شغلی در تعاونی دهیاری های کشور ایجاد شده است

مازندشورا:

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: هم اکنون 698 تعاونی دهیاری و بطور متوسط 24 تعاونی در هر استان با ایجاد چهار هزار فرصت شغلی و بهره مندی از پنج هزار ماشین خدمات رسانی در روستاها فعالیت دارند.

به گزارش ایرنا «محسن کوشش تبار» عصر شنبه دهم بهمن در اولین همایش کشوری نقش تعاونی دهیاری ها در امر سرمایه گذاری ایجاد اشتغال و توسعه پایدار روستایی کشور در استان یزد با اشاره به اهمیت جذب نخبگان اقتصادی در توسعه پایدار روستایی گفت: توسعه، تحکیم مشارکت، ایجاد راه های تعالی، پیشگیری از تمرکز ثروت و دست به دست شدن آن و جلوگیری از انحصارطلبی و نیز توسعه و تحکیم مشارکت از جمله اهداف راه اندازی شرکت های تعاونی دهیاری در روستاهای کشور است .

وی با اشاره به اهمیت نقش مهم تعاونی ها در ارائه خدمات مختلف به جامعه، هفت اصل و رکن تعاونی ها را یادآور شد و خواستار نظارت شرکت های تعاونی بر خودشان شد.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به اختصاص 20 درصد اقتصاد جهانی به تعاونی ها افزود: در کشورهای پیشرفته نقش و رشد تعاونی ها بالاست بگونه ای که آنها بیش از 100 میلیون شغل ایجاد کرده اند.

کوشش تبار بهره مندی از ظرفیت های بومی و محلی و ایجاد زمینه های امیدواری در راستای ارتقای توسعه پایدار روستاها را ضروری خواند و گفت: در شرایط کنونی که کشورها و شرکت های بزرگ دنیا خواستار حضور و سرمایه گذاری در ایران هستند باید تعاونی دهیاری ها نقش خود را جدی گرفته سهم عمده ای در این فضا ایفا کنند.

وی تاکید کرد: روستا منشاء تحولات بزرگ اقتصادی است و جذب نخبگان فرهنگی و اقتصادی آن در راستای ارتقای ظرفیت دهیاری ها و ایجاد زمینه توسعه پایدار در روستاها بسیار موثر بوده و از سوی دولت تدبیر و امید حمایت می شود.

این مسئول با اشاره به نقش دهیاری ها این نهاد را نماد مردم سالاری دینی خواند و خاطرنشان کرد: دهیاری ها 14 سال اعتمادسازی کردند و هم اکنون بیش از 20 هزار دهیاری در کشور عضو شرکت تعاونی دهیاری ها و 9 خانم نیز مدیرعامل این شرکت ها در کشور هستند.

معاون امور دهیاری های کشور با اشاره به ضرورت پایش مستمر نقطه ضعف و قوت شرکت های تعاونی دهیاری ها و معرفی الگوهای موفق افزود: تقویت توان فنی دهیاری ها، انتظام بخشی امور مالی شرکت های تعاونی، برگزاری آموزش ، پیگیری حل مشکل معافیت شرکت ها، شناسایی فرصت ها، مشکلات شرکت ها، برنامه ریزی برای ورود به عرصه های بین المللی و کنترل و نظارت بر عملکرد شرکت های تعاونی از جمله اقدامات انجام شده و در دست اقدام این مجموعه است.

‎کوشش تبار اظهار امیدواری کرد تا در برنامه ششم توسعه فضای مطلوب و مناسبی برای فعالیت دهیاری ها و شرکت های تعاونی دهیاری ها به منظور رسیدن به توسعه و اشتغال پایدار در روستاها فراهم شود.

اولین همایش ملی «نقش شرکت های تعاونی دهیاری در سرمایه گذاری ، ایجاد و توسعه روستایی» از روز شنبه دهم بهمن در یزد آغاز و روز یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

در این همایش رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار یزد، معاون عمرانی استاندار ، فرمانداران این استان و 200 نفر از مدیران عامل شرکت های تعاونی دهیاری های کشور حضور داشتند.


منبع : امور دهیاری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دهیاری - تعاونی - توسعه - ایجاد - معاون - پایدار - اشاره - روستایی - روستاها - استان - سرمایه گذار - گذاری - اقتصادی - همایش - سرمایه - راستای - امیدواری - زمینه - ارتقای - ظرفیت - خواند - شهرداری ها - فعالیت - استاندار - برنامه - افزود - خواستار - شهرداری - اولین - اکنون - اشتغال - اهمیت - نخبگان - مشارکت - تحکیم - خدمات - نظارت -

نظر شما در مورد : معاون امور دهیاری ها: چهار هزار فرصت شغلی در تعاونی دهیاری های کشور ایجاد شده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها