مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3834 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نوذرپور: بهترین عملکردهای کارشناسان و مدیران حوزه معاونت شهرداری ها مشخص شد

مازندشورا:

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور با بیان اینکه بهترین عملکردهای کارشناسان و مدیران حوزه معاونت شهرداری ها در سال 94 تعیین شده گفت: معاونت شهرداریها ، در سال گذشته تلاش بسیار زیادی را انجام داد تا بسیاری از اسناد بالادستی و مرتبط با قوانین شهرداریها را تدوین و بروز نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور که عصر یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه در مراسم تقدیر از کارشناسان برتر دفاتر معاونت شهرداریها سخن می گفت؛ تصریح کرد: قوانین شهرداریها و اسناد بالادستی و دستورالعمل های موجود در بخش های مختلف از سالها پیش با وضعیت موجود متناسب سازی نشده بود که همین امر با عث کاستی های فراوانی در انجام تکالیف قانونی شهرداری ها و خدمات رسانی مناسب انان به شهروندان شده بود.

وی در ادامه گفت: به همین جهت طبق برنامه ای که در سال 93 برای اقدامات این معاونت در سال 94 تدوین شده بود، بر اساس تقسیم وظایفی که فی مابین دفاتر انجام شد، ابتدا آسیبها، مشکلات و موانع موجود احصاء و متناسب با شرح وظایف نسبت به تدوین و بروز رسانی اسناد و دستورالعمل ها در حوزه های تخصصی اقدام شد.

نوذرپور افزود: ماحصل این تلاش همگانی تدوین لوایح و استاد آسیب شناسی مختلف است که هم اکنون در حال سیر مراحل قانونی بررسی و تصویب در کارگروه های تخصصی و کمیسیون های فرعی و اصلی دولت است تا در نهایت به عنوان مصوبه دولت ابلاغ شودکه می تواند زیرساخت خوبی را برای فعالیتهای آینده شهرداری ها فراهم سازد.

وی در ادامه اظهار کرد: پس از تشکیل کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلان‌شهرها در دولت یازدهم، چندین سند آسیب‌شناسی در زمینه حوزه‌های وظیفه ای شهرداری‌ها با هدف رفع برخی مشکلات موجود و ابهامات قانونی از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط و شهرداری‌ها و شوراها تهیه شده است.

وی افزود: تاکنون اسناد آسیب شناسی مدیریت شهری در حوزه‌های آتش‌نشانی و امور ایمنی، فضای سبز شهری، پسماندهای شهری و حمل و نقل و ترافیک شهری پس از تصویب کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها به تصویب هیات وزیران رسید و در قالب مصوبه هیات دولت به دستگاه‌ها ابلاغ شد.

نوذرپور یاداور شد: اسناد آسیب شناسی شهرداری‌ها در حوزه میادین میوه و تره بار، ساماندهی صنایع و مشاغل شهری تهیه و برای سیر مراحل قانونی به هیات دولت ارسال شده است.

وی همچنین در زمینه لایحه پیشنهادی مدیریت شهری گفت: این لایحه پس از ارسال به دولت طی چندماه گذشته در کارگروه های تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی بررسی شده و این بررسی ها بزودی نهائی و لایحه برای سیر سایر مراحل قانونی خود در کمیته فرعی کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها با حضور معاونان وزراتخانه ها و سازمان های عضو کمیته بررسی و جمع بندی خواهد شد.

وی همچنین از تهیه لایحه مدیریت یکپارچه ایمنی شهر و روستا نیز خبر داد.

نوذرپور در ادامه با اشاره به تلاش جدی تیم کارشناسی معاونت شهرداریها، این تلاش ها را قابل تقدیر و افتخار برای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور دانست و گفت: بی تردید بدون این سرمایه انسانی متخصص و تعصب سازمانی، دست یافتن به چنین موفقیتی امکان پذیر نبود.

وی در ادامه با تشکر از تلاشهای ارزشمند دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری و دفتر برنامه ریزی و توسعه شهری، دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری را به عنوان دفتر برتر این حوزه معاونت معرفی نمود و با تقدیر از مهندس احمدی مدیرکل این دفتر و کارشناسان آن، ابراز امیدواری نمودند در سال 95 رقابتی مثبت در این حوزه روی دهد.

در پایان این مراسم ، کارشناسان برتر در حوزه معاونت شهرداری ها لوح های تقدیر خود را از مهندس راحتی قائم مقام سازمان دریافت نمودند.

لازم به ذکر است با توجه به اضافه شدن دفتر حمل و نقل ریلی و حومه به این حوزه معاونت در اواخر سال 94، اقدامات انجام شده توسط شرکت مادر تخصصی حمل و نقل ریلی مورد ارزیابی قرار نگرفت.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معاونت - شهرداریها - شهرداری - شهرداری ها - قانونی - کارشناسان - اسناد - نوذرپور - تخصصی - تقدیر - شهرداری‌ها - تدوین - موجود - بررسی - لایحه - ادامه - کمیسیون - دهیاری - تهران - کلانشهر - مدیریت - تصویب - مراحل - شناسی - مصوبه - ابلاغ - ایمنی - همچنین - کمیته - مهندس - نمودند - ارسال - کلانشهرها - حوزه‌های - اجرایی - عنوان - ترافیک - زمینه - اقدامات - مرتبط - قوانین - عمومی - بالادستی - گذشته - بهترین - عملکردهای - مدیران - مراسم - دفاتر - برنامه - مشکلات - افزود - رسانی - خدمات - دستورالعمل - مختلف - متناسب - کارگروه -

نظر شما در مورد : نوذرپور: بهترین عملکردهای کارشناسان و مدیران حوزه معاونت شهرداری ها مشخص شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها