مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3835 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

90 هزار تاکسی جدید وارد ناوگان حمل و نقل شهرهای کشور می شود

مازندشورا:

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: 90 هزار تاکسی جدید در سطح کشور، جایگزین خودروهای فرسوده و مستهلک می شود که این اقدام در کاهش آلاینده های هوا نقش موثری دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، علی نوذرپور که 8 بهمن در همایش مدیران عامل سازمان های همیاری شهرداری های کشور در سالن غدیر استانداری مرکزی در اراک سخن می گفت، افزود: کارهای مقدماتی واگذاری این تعداد تاکسی انجام شده و در دهه مبارک فجر عملیاتی می شود.

وی تسهیلات در نظر گرفته شده برای واگذاری هر یک از این تاکسی ها به متقاضیان را 200 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: کارمزد این تسهیلات 16 درصد در نظر گرفته شده است.

نوذرپور بیان کرد: در بحث اتوبوسرانی نیز تلاش شده از ظرفیت های وزارت نفت استفاده شود و امید است در این بخش نیز با توفیق های چشمگیری همراه باشیم.

وی با اشاره به تلاش دولت برای استفاده از ظرفیت وزارت نفت برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کشور مبنی بر کمک این وزارتخانه برای تامین اتوبوس های گازسوز در قالب کمک 105 هزار دلاری به ازای هر دستگاه اتوبوس گفت: از آنجا که رکن اول که سرمایه‌گذاری است در این حوزه محقق نشده است، باید تغییراتی در حوزه اجرای این قانون صورت بگیرد که گام اول در حوزه تاکسیرانی برداشته شد و امید است با دریافت تسهیلاتی امکان نوسازی ناوگان اتوبوسرانی نیز مهیا شود.

وی اظهار کرد: دولت توجه ویژه ای به بحث مدیریت شهری از جمله مدیریت حمل و نقل عمومی دارد و تاکنون قطار شهری در استان های اصفهان، شیراز و تبریز به بهره برداری رسیده و در برنامه است که این قطار در سایر کلانشهرها نیز ایجاد شود.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاکسی - شهرداری ها - شهرداری - ناوگان - اتوبوسرانی - استفاده - مدیریت - وزارت - اتوبوس - نوسازی - گرفته - عمومی - دهیاری - نوذرپور - واگذاری - تسهیلات - ظرفیت -

نظر شما در مورد : 90 هزار تاکسی جدید وارد ناوگان حمل و نقل شهرهای کشور می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها