مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38397 -تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آبان 1396 -ساعت : 16:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مشکل زباله آمل در حال رفع شدن است

مشکل زباله آمل در حال رفع شدن است

مازندشورا: دادستان مرکز مازندران اعلام کرد که مشکل زباله شهرستان آمل با پیگیری های مدیران شهری و شورای اسلامی این شهر از طریق وزارت کشور در حال رفع شدن است .

مازندشورا: به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران ، حجت الاسلام اسدالله جعفری گفت : با پیگیری های دادستانی مرکز استان و دادستان شهرستان آمل در خصوص مشکل زباله این شهرستان و بنا به گزارش مقامات شهری تمام مطالعات پایه و مقدماتی ازسوی شرکت خارجی به دستور وزارت کشور در دستور کار شورای شهر قرار گرفت.
وی افزود : این دستور کار با نظارت سازمان محیط زیست و استخراج مطالعات و ارایه طریق در این خصوص، به روش امحاء زباله از طریق روشهای نوین فناوری همچون کشورهای پیشرفته با استفاده از مشاورین خارجی به روش (پردازش، خشک کردن وسوزاندن ) صورت گرفت و اقدامات و مراحل اداری به زودی به اتمام خواهد رسید و نظارت و پیگیریهای لازم نیز در دستور کار دادستانی آمل و دادستانی مرکز استان قرار دارد.
جعفری ادامه داد : بنا به گزارش شورای شهر با بررسی های انجام گرفته در کمیته فنی وزارت کشور از بین شرکت های صاحب نام، با شرکت مورد نظر که سابقه کار در کشور و کشورهای دیگر را دارد به توافق رسیده و اقدامات دیگر آن توسط سازمان شهرداریها در خصوص فراخوان جذب سرمایه گذار و برگزاری مناقصه جهت تسریع در اجرایی شدن این امر و اقدامات لازم صورت گرفته تا بعد از مصوبه شورای اسلامی شهر و کمیته انطباق مراحل آن انجام گیرد.
وی در خصوص امحای زباله و احداث کارخانه نیز گفت : در این خصوص پیگیری مسئولین شهری با تولیت سازمان پسماند مذاکرات اولیه جهت ابتیاع زمین منطقه، موصوف به پاساکش به میزان 30 هکتار بعد از کارشناسی و بازدید میدانی از سوی مقامات ارشد و نماینده پارلمانی و حقوقی اوقاف در مجلس، انجام و مورد توافق ضمنی و شفاهی قرار گرفته است.
دادستان مرکز مازندران افزود : برگزاری نشستهای تخصصی و فنی در خصوص روش های امحای زباله تا احداث نیروگاه زباله سوز و انتقال زباله به مکان جدید با ارائه طرحهای جدید همچون استانهای همجوار که پیشرو در مدیرت پسماند می باشند در دستور کار قرارگرفته که با موافقت رییس سازمان اوقاف و امور خیره کشور اقدامات، شروع می شود.
گزارش دادستان مرکز مازندران در باره وضعیت زباله آمل به دنبال پایان ضرب الاجل دو ماهه دادستان آمل به مدیران شهری انتشار یافته است .
انباشت سه دهه ای زباله در منطقه عمارت آمل از ابتدای امسال کاسه صبر تمامی طرف های درگیری از جمله محیط زیست و شرکت آب منطقه ای مازندران را لبریز کرد و آنها هشدار دادند چنانچه مدیران شهری آمل زباله را از این منطقه دور نسازند ، اجازه آبگیری سد هراز را نخواهند داد.
عمارت زباله در نزدیکی رودخانه هراز واقع است و کارشناسان محیط زیست می گویند که شیرابه زباله از این منطقه به رودخانه هراز سرایت کرده و آب سد را در صورت بهره برداری آلوده می کند.
بر اساس اسناد موجود ، قرار بود منطقه عمارت یک سال پیش از آبگیری سد هراز زباله زدائی شود ولی در همه این سال ها با وجود دید و بازدیدهای مختلف ، اقدام نتیجه داری برای حل این معضل انجام نشده بود.
قرار است مشکل زباله شهرستان آمل با ساخت کارخانه زباله سوز از سوی یک شرکت خارجی حل شود.
خبرنگار : فاطمه رحمتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
3009/1654

اجتماعي

زباله

آمل


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - منطقه - دستور - دادستان - اقدامات - گزارش - مازندران - شورای - گرفته - خارجی - شهرستان - دادستانی - عمارت - رودخانه - کارخانه - احداث - امحای - شورای شهر - آبگیری - برگزاری - مدیران - اوقاف - انتشار - پسماند - کشورهای - مقامات - مطالعات - استان - پیگیری - جعفری - وزارت - افزود - کمیته - مراحل - همچون - نظارت - توافق -

نظر شما در مورد : مشکل زباله آمل در حال رفع شدن است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*