مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3840 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سند آسیب شناسی میادین میوه و تره بار شهرداری ها در کمیته تخصصی کمیسیون کلانشهرهای دولت

مازندشورا:

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از بررسی سند آسیب شناسی شهرداری ها در حوزه میادین میوه و تره بار در کمیته تخصصی کمیسیون کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور با بیان مطلب فوق گفت: این سند پس از نهائی شدن در این کمیته در جلسه اصلی کمیسیون کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت و جلسه هیات دولت مطرح می شود و در صورت تصویب در قالب مصوبه هیات دولت در زمینه میادین میوه و تره بار ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: در این سند آسیب شناسی، تکالیف و وظایف دستگاه های مرتبط با میادین میوه و تره بار مشخص شده و تلاش شده ضمن رفع موارد اختلافی موجود و مواردی که صراحت قانونی در آن بصورت شفاف وجود نداشته، شرایط مناسب تری برای ارائه خدمات از سوی این میادین به شهروندان فراهم شود.

نوذرپور همچنین اظهار کرد: علاوه بر سند آسیب شناسی شهرداری ها در حوزه میادین میوه و تره بار، اسناد آسیب شناسی صنایع و مشاغل شهری و حوزه فرهنگی- اجتماعی شهرداری ها هم از سوی کمیسیون کلانشهر تهران و سایر کلانشهرهای دولت در حال پیگیری و نهایی شدن است.

نوذرپور در توضیح اقدامات صورت گرفته در این خصوص از طریق کمیسیون مشترک دولت و شهرداری‌ها که در دولت یازدهم تشکیل شده و تمامی دستگاه‌های اجرائی مرتبط عضو آن هستند و شهرداری و شورای شهر تهران و شورای عالی استانها هم در آن حضور دارند، گفت: در گام اول به آسیب‌شناسی وظایف مدیریت شهری پرداخته شد که برای آسیب‌شناسی مشکلات مدیریت شهری باید چند مشکل را با هم مورد بررسی می کردیم که شامل خدمات شهری، حمل‌ونقل عمومی، شهرسازی و توسعه شهری، منابع درآمدی و بودجه‌ای، فرهنگی و اجتماعی و در نهایت حوزه ساختاری و منابع انسانی بود.

وی یادآور شد: اسناد آسیب شناسی کلانشهرها در حوزه های آتش نشانی و امور ایمنی، مدیریت فضای سبز شهری، مدیریت پسماندهای شهری و حمل و نقل و ترافیک شهری که از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور تهیه شده به تصویب این کمیسیون رسید و در قالب مصوبه هیات دولت به دستگاهها ابلاغ شد که تکالیف مندرج در این مصوبات گره گشای مسائل شهرداری ها در مواجهه با دستگاه های اجرایی دولتی است.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - شهرداری ها - میادین - کمیسیون - شناسی - مدیریت - کلانشهرهای - تهران - نوذرپور - کلانشهر - کمیته - فرهنگی - اسناد - خدمات - اجتماعی - مرتبط - منابع - شورای - آسیب‌شناسی - مصوبه - بررسی - دهیاریهای - تخصصی - عمومی - تصویب - وظایف - تکالیف - ابلاغ - دستگاه -

نظر شما در مورد : سند آسیب شناسی میادین میوه و تره بار شهرداری ها در کمیته تخصصی کمیسیون کلانشهرهای دولت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها