لزوم کنترل ساخت و ساز در مناطق کوهستانی مازندران

تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آبان 1396 - ساعت : 15:47

کد مطلب: 38420 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران تأکید کرد

لزوم کنترل ساخت و ساز در مناطق کوهستانی مازندران

مازندشورا: مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اشاره به اینکه براساس افزایش جمعیت افزایش بافت روستایی داریم، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری بر حفظ منابع طبیعی تاکید داشتند باید ساخت و ساز در مناطق کوهستانی کنترل شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان گلوگاه، محمد خانی‌نوذری بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: در طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی، حدود 300 هزار از 500 هزار مسکن روستایی مقاوم‌سازی شدند.

وی افزود: فرمانداری‌ها باید تعداد محرومان و کم‌درآمدها را به استان اعلام کنند و زمین مناسب برای ساخت مسکن را مشخص کنند تا بتوانیم برای آنها مسکن احداث کنیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران با اشاره به بافت روستایی بیان کرد: براساس افزایش جمعیت افزایش بافت روستایی خواهیم داشت در غیر این صورت فقط با کارشناسی و طی مراحل قانونی در روستاها ساخت و ساز انجام می‌شود، همانطور که مقام معظم رهبری بر حفظ منابع طبیعی تاکید داشتند باید ساخت و ساز در مناطق کوهستانی کنترل شود.

این مسؤول در مورد آسفالت معابر روستایی تصریح کرد: آسفالت معابر روستایی خوب انجام شد، و برای آسفالت معابر باقی مانده  اگر زیرسازی‌ها انجام شود آمادگی کافی را برای آسفالت داریم، در حال حاضر آسفالت 15 روستا در دستور کار قرار دارد.

خانی‌نوذری افزود: برای آسفالت روستاهایی که فاقد دهیار و پیگیری هستند را با در اختیار قرار دادن ماشین‌آلات لازم کمک‌رسانی خواهیم کرد، در حال حاضر این امر در شهرستان نکا به پایان رسید و شهرستان بهشهر در حال انجام است.

وی با اشاره به بحث رانش در برخی روستاها گفت: باید مطالعات درباره رانش انجام و اعتبار لازم تامین شود، منبع اصلی رانش، شیب‌دار بودن زمین و آب‌های زیرزمینی است.

3141/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #روستایی #آسفالت #شهرستان #مازندران #معابر #افزایش #اشاره #روستاها #افزود #خواهیم #مقاوم‌سازی #کنترل #بنیاد #مناطق #کوهستانی #خانی‌نوذری #مدیرکل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم کنترل ساخت و ساز در مناطق کوهستانی مازندران

*

*


X https://sport45.site/