مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3843 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور شهرداریها:هدف برگزاری جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها انتقال تجربیات موفق است

مازندشورا:

معاون امور شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام کرد : هدف اصلی از برگزاری نخستین جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها، انتقال تجربیات موفق آنها و پیاده سازی الگوهای جدید موفق است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،علی نوذرپور که صبح شنبه 12 دی در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها سخن می گفت، افزود : در جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها در پی آن هستیم که برای دستیابی به تجارب ملموس شهرداری ها در زمینه ارتقای زندگی کیفی شهری و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین شهرداری ها و به اشتراک گذاشتن تجربیات آنها، بهترین عملکرد شهرداری های ایران را معرفی کنیم.

وی افزود : به این منظور نظامنامه برگزاری جشنواره تابستان امسال به استانداریها ابلاغ شد که در آن شاخصهای پروژه های برتر مشخص و مقرر شد ستادهای استانی در استانداری ها تشکیل شود.

نوذرپور در ادامه گفت : برترین عملکرد دارای اثری آشکار و ملموس در بهبود کیفیت زندگی شهروندان است و عملکردی برتر می باشد که مشارکت در آن صرفا با منابع شهرداری نباشد و در آن شاهد مشارکت بخش خصوصی، دولت، مردم و سازمانهای مردم نهاد باشیم.

به گفته نوذرپور پروژه برتر از نظر اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی باید پایدار باشد و انجام آن منجربه از بین رفتن سرمایه های آتی شهر نشود.

مشارکت موثر و کارآمد بین بخش های دولتی، عمومی، خصوصی و جامعه شهری در توسعه شهری، دستیابی به توسعه پایدار از منظر اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی، دستیابی به تجارب ملموس در راستای ارتقای توسعه کیفیت زندگی شهری و و تبادل و به اشتراک گذاشتن دانش، تخصص و تجارب ارزشمند شهرداری ها و مدیران شهری از طریق ایجاد شبکه مشترک تبادل تجارب برتر اهداف اصلی برگزاری این جشنواره نخست است که نوذرپور به آنها اشاره کرد.

وی افزود: امیدواریم در پی برگزاری این جشنواره شاهد ایجاد بانکهای اطلاعاتی پروژه های برتر، پیاده سازی الگوهای موفق شهرداری ها در کشور و معرفی این پروژه ها در مجامع بین المللی با همکاری برنامه اسکان بشر ملل متحد و اطلاع رسانی مستندات پروژه های برتر از طریق نشریات و کتب سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور باشیم.

نوذرپور در ادامه گفت : نخستین جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها در دو محور "خدمات شهری" شامل مدیریت پسماند، مدیریت فضای سبز شهری و آتش نشانی و خدمات ایمنی و "حمل ‌و نقل و ترافیک" شامل دو قسمت ناوگان حمل و نقل و شبکه های حمل و نقل برگزار می شود و پروژه های برگزیده توسط هیات داوران متشکل از استادان دانشگاه ، نمایندگان تشکلهای مردم نهاد و مدیران اجرایی انتخاب شده اند .

وی افزود ضمنا در این دوره در خصوص موضوع شهرسازی طرح مساله می کنیم و موضوع همکاری با مجمع شهرداران اسلامی به منظور معرفی شهر اسلامی نمونه در دوره های آتی جشنواره، مطرح می شود.

ششمین همایش شهر ایده آل با حضور حدود یکهزار نفر از شهرداران، مدیران و فعالان حوزه شهری در مرکز همایش های بین المللی کیش گشایش یافت و این همایش امروز و فردا با برگزاری نشست های و سخنرانی های علمی و تخصصی در حوزه های فضای سبز، پسماند، مدیریت روستایی، شهرسازی، آتش نشانی و امور ایمنی، حمل و نقل و ترافیک ادامه خواهد داشت.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جشنواره - شهرداری - شهرداری ها - عملکرد - پروژه - برترین - برگزاری - نوذرپور - شهرداری‌ها - تجارب - افزود - ایجاد - زندگی - مدیریت - مدیران - مشارکت - ملموس - ادامه - معرفی - دستیابی - تجربیات - همایش - نخستین - توسعه - خدمات - المللی - تبادل - اسلامی - همکاری - شهرداران - ایمنی - موضوع - نشانی - شهرسازی - پسماند - ترافیک - منظور - الگوهای - عمومی - ارتقای - پیاده - دهیاری - شهرداریها - انتقال - اشتراک - گذاشتن - اجتماعی - اقتصادی - زیستی - باشیم - خصوصی - معاون - کیفیت - پایدار -

نظر شما در مورد : معاون امور شهرداریها:هدف برگزاری جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها انتقال تجربیات موفق است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها