مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3847 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها در کارگروه اصلی دولت

مازندشورا:

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از بررسی" برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلان شهرهای ایران " در کارگروه اصلی کاهش آلودگی هوای دولت به ریاست معاون اجرایی رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور با بیان مطلب فوق گفت : جلسات مربوط به بررسی این طرح به منظور نهائی شدن آن از زمستان سال گذشته با حضورمهندس خندان دل رئیس سازمان و معاون امور شهرداری ها و مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک شهری سازمان آغاز شده و درهفته های دوم و سوم فروردین ماه سال جاری نیز ادامه داشت.

وی افزود : پیش نویس این برنامه با توجه به آسیب های جدی آلودگی هوا و ضرورت تقلیل عوارض آن بر شهروندان و محیط شهرها و تعهدات بین المللی دولت جمهوری اسلامی ایران در خصوص کاهش تولید کربن موضوع کنوانسیون تغییر آب و هوا و پروتکل های مربوط به آن تهیه شده است.

نوذرپور در ادامه اظهار کرد : اعضاء کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها طی جلسات متعدد کارشناسی انتهای سال 1394 و شروع سال 1395 برش یکساله برنامه جامع کاهش آلودگی هوای شهر تهران و سایر کلانشهرها را براساس پیش فرضها و ملاحظاتی نظیر ملاحظات اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کم کربن، کاهش شدت مصرف انرژی و هدفمند سازی یارانه ها در برنامه حاضر را تهیه نموده اند.

وی با بیان اینکه برنامه برش یکساله برنامه کاهش آلودگی هوای کلان شهرها بر اساس برنامه تهران تدوین و ارایه می شود، گفت : برنامه کاهش آلودگی هوا با تاکید بر کاهش ذرات معلق و گازهای الاینده تنظیم شده و از این رو عمده تمرکز بر برنامه های کاهش تولید ذرات اولیه حاصل از منابع تحرک و آلودگی های ناشی از آلاینده های VOC و NOx است.

نوذرپور با بیان اینکه این برنامه صرفا به منابع تولید آلایندگی در داخل محدوده های شهر تهران و سایر کلان شهرها می پردازدگفت : برنامه کاهش آلودگی به آلودگی گرد و غبار و سایر آلاینده های ورودی از مرزهای کشور به محدوده های شهر نمی پردازد.

وی با بیان اینکه برنامه حاضر ترکیبی از برنامه های مالی و هزینه ای و احکام سیاست گذاری بدون هزینه است، گفت : اجرای برنامه در برش یکساله اول باعث سهولت در ادامه راه برای کاهش آلودگی هوا خواهد شد.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : برنامه - آلودگی - تهران - شهرداری ها - شهرداری - شهرها - تولید - یکساله - اینکه - ادامه - کارگروه - معاون - نوذرپور - کلانشهرها - آلاینده - هزینه - منابع - محدوده - اقتصاد - جلسات - بررسی - دهیاری - مربوط -

نظر شما در مورد : برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها در کارگروه اصلی دولت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها