مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3851 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 10:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور شهرداری ها : ارتباط سازمان های همیاری با شهرداری ها ضعیف است

مازندشورا:

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به ارتباط ضعیف سازمان های همیاری با شهرداری ها اشاره کرد و افزود: نحوه ایفای وظایف پشتیبانی و ارائه خدمات به شهرداری های عضو توسط این سازمان ها در استان‌ها شرایط یکسانی ندارد و در برخی سازمان های همیاری پشتیبانی آنها از شهرداری ها از مفاد اساسنامه فراتر رفته است.

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، علی نوذرپور در همایش مدیران عامل سازمان‌های همیاری شهرداری‌های کشور که 8 بهمن در اراک برگزار شد به مرور روند شکل‌گیری و فعالیت سازمان همیاری شهرداری‌ها از ابتدا تاکنون پرداخت و گفت: برای اینکه بتوانیم چشم‌اندازی از آینده این سازمان داشته و خط مشی‌ها و راهبردهای اساسی در این حوزه تعیین کنیم به مرور گذشته این سازمان نیاز داریم.

نوذرپور افزود: این مرور نشان می‌دهد که در 15 سالی که از عمر این سازمان می‌گذرد مشکل اصلی قطع ارتباط سازمان شهرداری با سازمان همیاری شهرداری است که به دلیل نبود سیستم ناظر و هماهنگ‌کننده رخ داد و به دنبال آن بواسطه برخی خودتدبیری ها اقداماتی انجام شد که یا کار برخی سازمان ‌های همیاری را به مشکلات مالی و تعدیل نیرو کشاند یا برخی را به توانمندی مالی قابل توجه رساند.

وی عدول از مفاد اساسنامه را از پیامدهای این شرایط عنوان کرد و گفت: اگر در این مقطع به آسیب‌شناسی شرایط موجود نپردازیم ممکن است به جایی برسیم که ضرورت فعالیت سازمان‌های همیاری شهرداری‌ها از نظر مدیران کشور کمرنگ شود.

وی با بیان اینکه سازمان همیاری شهرداری یک سازمان دولتی محسوب نمی‌شود، در جمع‌بندی وضعیت کنونی اظهار کرد: برخی سازمان‌ همیاری شهرداری‌ها سرمایه قابل توجهی اندوخته‌اند که متعلق به شهرداری‌هاست و بعضا جهت ادامه حیات یا توسعه از اساسنامه انحراف پیدا کرده‌اند پس نمی توان در برخورد با آنها حکم کلی داد.

نوذرپور با بیان اینکه نبود مرکز هماهنگ کننده و ناظر در سطح ملی موجب بروز رفتار متفاوت در سازمان‌های همیاری شده است، افزود: در شرایط فعلی ادامه حیات این سازمان‌ها بدون حمایت استانداریها مشکل است.

وی در ادامه براساس آسیب‌شناسی ‌های انجام شده پیشنهاداتی را ارائه کرد و افزود: سازمان‌های همیاری شهرداری ها دارای تجربه قابل توجه و ظرفیت مناسبی برای مدیریت شهری هستند و اگر سازمان شهرداری ها نقش فعال‌تری را در نظارت و حمایت آنها ایفا کنند خدمات موثری توسط آنها به شهرداری ها ارائه خواهد شد.

نوذرپور بر لزوم بازنگری و اصلاح اساسنامه سازمان همیاری شهرداری ها با رویکرد نزدیکی این سازمان ها به شهرداری‌ها تاکید کرد و افزود: آیین‌نامه مالیاتی این سازمان‌ها نیز نیازمند اصلاح است.

وی با بیان اینکه ساختارهای سازمان همیاری شهرداری ها نیز باید اصلاح شود، پیشنهاد راه‌اندازی اتحادیه ملی سازمان همیاری شهرداری‌ها را مطرح کرد.

وی همچنین پیبشنهاد کرد که برگزاری نشست سراسری امروز به صورت فصلی ادامه یافته و دبیرخانه این نشست در استان مرکزی راه‌اندازی شده و برای نشست های بعدی به استان‌های میزبان منتقل شود.

نوذرپور همچنین افزود: کارگروه‌هایی با چند موضوع در انتهای نشست‌ها تشکیل شده و نتایج جلسات در این کارگروه‌ها بررسی شود.


منبع : امور شهرداری های وزارت کشور


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همیاری - شهرداری - شهرداری ها - افزود - شهرداری‌ها - نوذرپور - شرایط - اساسنامه - ادامه - اینکه - سازمان‌های - اصلاح - ارائه - ارتباط - سازمان‌ها - همچنین - حمایت - راه‌اندازی - مرکزی - پشتیبانی - شهرداری‌های - خدمات - معاون - فعالیت - مدیران - آسیب‌شناسی -

نظر شما در مورد : معاون امور شهرداری ها : ارتباط سازمان های همیاری با شهرداری ها ضعیف است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها