حضور پُر سر و صدای جراح زنان و زایمان مازندرانی در مناطق زلزله‌زده+تصاویر

تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 آذر 1396 - ساعت : 07:41

کد مطلب: 38590 چاپ به اشتراگ گذاشتن

عزم عاطفه

حضور پُر سر و صدای جراح زنان و زایمان مازندرانی در مناطق زلزله‌زده+تصاویر

مازندشورا: عزیمت داوطلبانه پزشک متخصصی که مطب خود را با وجود مراجعه روزانه بیش از 60 بیمار و چند عمل جراحی رها می‌کند و در مناطق و روستاهای محروم و تخریب‌شده کرمانشاه می‌رود خود حدیث مفصلی از شرح عاشقی یک بانوی پزشک مازندرانی به هم‌وطنان خود است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، حضور داوطلبانه دکتر مریم قلی‌زاده جراح زنان و زایمان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه  نشان داد که در کنار همه اخبار نگران‌کننده از مناطق حادثه‌دیده، خبرهایی هم هستند که انسان را امیدوار می‌کنند.

این عزم انسان‌دوستانه توسط خانم دکتر و اقدام موفق برای چند زایمان طبیعی، روزهای اخیر در فضای مجازی صدر اخبار را به خود اختصاص داده است.

عزیمت داوطلبانه پزشک متخصصی که مطب خود را با وجود مراجعه روزانه بیش از 60 بیمار و چند عمل جراحی رها می‌کند و در مناطق و روستاهای محروم و تخریب‌شده کرمانشاه می‌رود خود حدیث مفصلی از شرح عاشقی یک بانوی پزشک مازندرانی به هم‌وطنان خود است.

پس از اطلاع از حضور این پزشک فداکار در مناطق زلزله‌زده تصمیم گرفتیم در گفت‌وگویی کوتاه از چند و چون این حضور داوطلبانه مطلع شویم.

قلی‌زاده با انگیزه اطلاع بیمارانی که این روزها با درب بسته مطبش مواجهه می‌شوند در گفت‌وگوی تلفنی با فارس، گفت: در آغاز از همه بیمارانی که این روزها با درب بسته مطبم روبه‌رو می‌شوند عذرخواهی می‌کنم و مطمئن باشند که اهمیت این سفر چندروزه و نیاز مردم زلزله‌زده کرمانشاه موجب شد تا به‌عنوان یک پزشک که سوگند یاد کرده در کنار هم‌وطنانم باشم.

وی با تشریح فضای درمانی موجود در منطقه استقراری خود اظهار کرد: اینجا سه قسمت درمانى شامل کمپ صحرایی ارتش، کمپ صحرایی سپاه و خود بیمارستان شهدا سر پل ذهاب مشغول فعالیت در حوزه بهداشت و درمان هستند.

قلی‌زاده ادامه داد: در محوطه حیاط بیمارستان بخش‌هاى مختلف هر یک در یک چادر مشغول فعالیت هستند، یک چادر نسبتاً مناسب به زایشگاه اختصاص داده شد، همچنین بیماران مختلف نیز در همین مکان ویزیت مى‌شوند، آزمایشگاه و رادیولوژى نیز دایر است.

این متخصص و جراح زنان و زایمان بیان کرد: به لطف خدا تا الان حدود 100 بیمار زن را ویزیت کردم و دو زایمان طبیعى نیز انجام شده است.

قلی‌زاده با توصیف زندگی مردم مناطق زلزله‌زده خاطرنشان کرد: تقریباً تمامى مردم چه آنهایی که خانه‌شان به‌طور کامل تخریب شده و چه کسانى که ظاهر ساختمان نسبتاً خوب اما داخل آن تخریب شده به‌علت پس‌لرزه‌ها در چادر زندگى مى‌کنند و اگر ترس از باران نباشد فعلاً با همین شرایط  اوضاع تحت کنترل است اما در صورت بارش باران مشکلات عدیده‌اى ایجاد خواهد شد که البته همه در تلاش برای تهیه کانکس و اسکان موقت هستند و به نظر این مورد در حال حاضر از ضرورى‌ترین محسوب مى‌شود.

وی تأکید کرد: با اهمیت‌ترین مسئله این است که کمک‌رسانى به این نواحى باید تا هفته‌هاى آینده  ادامه یابد و متوقف نشود، دست کم تا زمانى که اسکان موقت و امورات روزمره زندگى ساکنین به وضعیت حداقل نرمال برسد.

انتهای پیام/3141/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مناطق #زلزله‌زده #زایمان #قلی‌زاده #داوطلبانه #مختلف #فعالیت #ادامه #نسبتاً #زندگى #اسکان #باران #مشغول #تخریب #ویزیت #روزها #بیمار #اختصاص #اخبار #مازندرانی #کرمانشاه #اطلاع #صحرایی #می‌شوند #بیمارانی #بیمارستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حضور پُر سر و صدای جراح زنان و زایمان مازندرانی در مناطق زلزله‌زده+تصاویر

*

*


X https://sport45.site/