سه میلیارد ریال هزینه ترخیص بیماران نیازمند مازندران از عواید وقف پرداخت شد

تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 آذر 1396 - ساعت : 13:36

کد مطلب: 38618 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سه میلیارد ریال هزینه ترخیص بیماران نیازمند مازندران از عواید وقف پرداخت شد

مازندشورا: ساری - ایرنا - سه میلیارد و 500 میلیون ریال از درآمد موقوفه مرحوم علینقی کنی واقع در قائمشهر برای ترخیص بیماران نیازمند و محروم بستری در یکی از بیمارستان های این شهر پرداخت شد .

مازندشورا: نیت واقف سلامت علینقی کنی مبنی بر کمک به هزینه درمان بیماران نیازمند با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف کشور امروز چهارشنبه در بیمارستان رازی یکی از 2 بیمارستان دولتی قائمشهر اجرا شد .
موقوفه علینقی کنی به وسعت 11 هزار متر مربع واقع در سید محله در نزدیکی هسته مرکزی شهر قائمشهر یکی از موقوفات مطرح و قابل توجه سلامت استان مازندران به شمار می رود .
در سال 1342 علینقی کنی یکی از افراد تحصیلکرده و سرشناس قائمشهر زمینی به وسعت 11 هزار متر مربع وقف کرد که براساس وقفنامه موجود پرداخت هزینه درمان ، معالجه بیماران ، کمک به معیشت بیماران و همچنین ساخت مدرسه حرفه ای مدرن و خرید لوازم نیت این واقف بود .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران به خبرنگار ایرنا گفت : امروز و همزمان با هفته وقف با حضور معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیات واقف علینقی کنی اجرا شد .
حجت الاسلام ابراهیم حیدری افزود : در مذاکره با ادارات کل بهزیستی ، کمیته امداد و بیمارستان رازی قائمشهر هزینه ترخیص بیماران نیازمند در این مرکز درمانی پرداخت شد .
وی ادامه داد : برای این منظور سه میلیارد ریال درآمد موقوفه بزرگ علینقی کنی در قائمشهر تمامی هزینه ترخیص تعدادی از بیماران نیازمند در این مرکز درمانی پرداخت شد .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران کمک به توسعه و ترویج علم را یکی دیگر از نیات واقف علی نقی کنی اعلام کرد و گفت که امروز همچنین اجرای نیت واقف برای تجهیز یک مرکز حرفه ای مدرسه با خرید تجهیزات به میزان چهار میلیارد ریال اجرا شد .
وی ادامه داد : خرید تجهیزات برای مدرسه فنی و حرفه ای دخترانه علینقی کنی با ارزش هفت میلیارد ریال از دیگر مراحل اجرای نیت واقف علینقی کنی است که امروز اجرا شد .
بر اساس اعلام اوقاف و امور خیریه مازندران تعداد موقوفات این استان 14 هزار موقوفه است که از این تعداد تنها تعداد انگشت شماری در زمینه سلامت است .
موقوفات علینقی کنی در قائمشهر ، محمد باقر تاجر ساروی و میرزا مهدی خان اشرفی در بهشهر از جمله موقوفات بزرگ و قابل ذکر سلامت در استان مازندران است .
خبرنگاران : مونا معینی - فاطمه قنبری ** انتشاردهنده : حسن فلاحتی
7334/2096

اجتماعي

اوقاف

اجراي نيت

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #علینقی #مازندران #اوقاف #قائمشهر #بیماران #هزینه #امروز #میلیارد #استان #سلامت #نیازمند #پرداخت #موقوفات #خیریه #تعداد #مدرسه #بیمارستان #موقوفه #ترخیص #اجرای #تجهیزات #اعلام #درمانی #همچنین #معاون #درمان #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سه میلیارد ریال هزینه ترخیص بیماران نیازمند مازندران از عواید وقف پرداخت شد

*

*


X https://sport45.site/