مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3863 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 09:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار اصفهان عنوان کرد؛

تاکید بر حمایت شهرداری اصفهان از هنر و هنرمندان

مازندشورا: اصفهان خود به عنوان یک قطب فرهنگی و هنری ایران و در گستره بین‌المللی به شمار می‌رود، با این حال، به نظرم هنر و آثار هنری اصفهان، این شهر را در بعد فرهنگی بزرگ جلوه نمی‌دهد، بلکه وجود هنرمندان و صاحبان اثر است که اصفهان را به یک شهر شاخص تبدیل می‌کند.

مازندشورا:

بلدیه | شهردار اصفهان با اشاره به ضرورت توجه ویژه به تولید آثار فاخر در اصفهان گفت: اولویت شهرداری در این زمینه،حمایت بیشتر از آثارفرهنگی و هنری و تلاش برای عدم خروج آثار هنرمندان از شهر است.

مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به رونمایی از اثر «رویای یک عارف» پیرامون ضرورت توجه بیشتر به هنر و هنرمندان در شهر اصفهان اظهار داشت: اصفهان خود به عنوان یک قطب فرهنگی و هنری ایران و در گستره بین‌المللی به شمار می‌رود، با این حال، به نظرم هنر و آثار هنری اصفهان، این شهر را در بعد فرهنگی بزرگ جلوه نمی‌دهد، بلکه وجود هنرمندان و صاحبان اثر است که اصفهان را به یک شهر شاخص تبدیل می‌کند.

هنرمندان گنجینه‌های تکرارنشدنی شهر هستند
وی با بیان اینکه شهرداری و نهادهای فرهنگی سپاس و قدردانی از این هنرمندان را بر خود واجب می‌دانند، ادامه داد: امیدوارم بتوانم دِین خود را نسبت به هنرمندان و هنر این شهر به جا آورم زیرا این گنجینه‌های تکرار نشدنی را باید به خوبی قدر بدانیم چراکه در همه دنیا از هنرمندان به بزرگی و تکریم یاد می‌شود.

شهردار اصفهان با اشاره به زیبایی‌های هنر و اسطوره‌های هنری در نصف‌جهان بیان کرد: اسطوره‌های هنری را باید به خوبی مورد توجه و در کانون مراسمات فرهنگی قرار دهیم و نباید به صورت عادی از کنار هنرمندان بزرگی چون علی خوش‌نویس‌زاده و دیگر بزرگان هنر اصفهان بگذریم.

توجه ویژه به هنرمندان در دستور کار شهرداری اصفهان است
وی ادامه داد: این برنامه‌ها در اصفهان که قطب فرهنگ و هنر ایران به شمار می‌رود، باید به طور مستمر برگزار شود و شهرداری نیز برای توجه بیشتر به هنر و هنرمندان عزیز تلاش می‌کند.

جمالی‌نژاد با اشاره به توجه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان به موضوع تکریم هنرمندان افزود: هر کدام از هنرمندانی که در اصفهان مشغول به فعالیت هستند، به عنوان ستون‌های رشته هنری خود به حساب می‌آیند و بدون شک جهان آرزومند داشتن چنین انسان‌های فرهیختهای است.

آوازه هنرمندان اصفهان در جهان شنیده می‌شود
وی ادامه داد: شاید بسیاری از این هنرمندان که در شهر ما مشغول فعالیت هستند برای شهروندان نام آشنا نباشند اما در سطح بین‌الملل نام و آوازه آنها به خوبی می‌درخشد.

شهردار اصفهان با بیان این‌که امسال از سوی شهرداری به عنوان سال فرهنگ و هنر نام‌گذاری شده، تاکید کرد: با توجه به این موضوع، تلاش و توجه به هنرمندان و پیشرفت هنر در اصفهان از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و تمام عنایت شهرداری به حمایت در این عرصه بوده تا هنر اصفهان در آینده‌ای نه‌چندان دور به سطح قابل قبولی برسد.

ضرورت تداوم برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنری
وی به ضرورت تداوم برگزاری این نمایشگاه‌ها از سوی سازمان فرهنگی تفریحی اشاره کرد و افزود: امیدواریم با برگزاری چنین نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی، هنرمندان بتوانند آثار فاخر خود را به نمایش عموم بگذارند و شهروندان نیز با هنرمندان و هم با رشته‌های هنری آشنایی پیدا کنند چرا که آشنایی شهروندان با هنر و هنرمندان اصفهانی خود می‌تواند یک نوع کمک و یاری به هنر شهر باشد.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه هر کس در قبال این آثار هنری وظیفه‌ای دارد، گفت: هر فردی و نهادی در قبال این آثار وظیفه‌ای دارد و از وظایف اصلی شهرداری پیرامون آثار هنری فاخر، این است که با حمایت هنرمندان اجازه خروج این آثار را به خارج از کشور ندهد.

گفتنی است؛ علاقهمندان میتوانند تا ۱۸ تيرماه با مراجعه به موزه هنرهای معاصر وابسته به سازمان فرهنگی تفريحی از اثر هنری «رويای يك عارف» بازدید كنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هنرمندان - اصفهان - شهرداری - فرهنگی - اشاره - ضرورت - عنوان - حمایت - شهروندان - شهردار - ادامه - جمالی‌نژاد - بیشتر - فعالیت - مشغول - افزود - آوازه - وظیفه‌ای - موضوع - بسیاری - برگزاری - تداوم - اینکه - می‌کند - می‌رود - پیرامون - تاکید - گنجینه‌های - بزرگی - فرهنگ - اسطوره‌های - تکریم - تفریحی -

نظر شما در مورد : تاکید بر حمایت شهرداری اصفهان از هنر و هنرمندان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها