25 درصد از بیمارستان های دولتی کشور موقوفه هستند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 آذر 1396 - ساعت : 15:09

کد مطلب: 38633 چاپ به اشتراگ گذاشتن

25 درصد از بیمارستان های دولتی کشور موقوفه هستند

مازندشورا: ساری – ایرنا – معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت که 25 درصد از بیمارستان های دولتی کشور موقوفه هستند.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام احمد شرفخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در قائمشهر افزود که هم اکنون بیش از 6 هزار موقوفه علمی و درمانی در کشور وجود دارد .
وی با اعلام اینکه برخی از موقوفات تنها برای تامین هزینه های بیمارستان ها و مراکز درمانی وقف شده است ، گفت که بزرگ ترین بیمارستان هایی که در کشور و در عرصه جهانی حرفی برای گفتن دارند ، بیمارستان های موقوفه هستند .
معاون سازمان اوقاف و امور خیریه بهترین نوع وقف را پیشگیری از بیماری ها دانست و افزود : برخی از افراد برای تامین هزینه های دارو و درمان و برخی برای سلامت اقدام به وقف کرده اند و لازمه گسترش این گونه وقف ها هم گسترش این فرهنگ است که وقف تنها برای سرمایه گذاران نیست ، بلکه همه باید در کنار هم واقف باشیم و با نگاه نودوستی به وقف بپردازیم .
امروز با حضور معاون سازمان اوقاف و امور خیریه ، تعدادی از بیماران بستری در بیمارستان رازی قائمشهر با پرداخت هزینه های درمانی از محل درآمدهای موقوفه سلامت این شهرستان ترخیص شدند.
بر اساس اعلام اوقاف مازندران برای این منظور سه میلیارد ریال هزینه شده است .
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7334/1654

اجتماعي

وقف

بيمارستان

قائمشهر


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #بیمارستان #هزینه #موقوفه #درمانی #قائمشهر #اوقاف #خیریه #سلامت #گسترش #اعلام #خبرنگار #افزود #تامین #معاون

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 25 درصد از بیمارستان های دولتی کشور موقوفه هستند

*

*


X https://sport45.site/