مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3865 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 08:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر راه وشهرسازی مطرح کرد:

دولت ترکیه نسبت به امنیت ناوگان و اتباع ایرانی احساس تعهد بیشتری کند/ لزوم تسریع در صدور رای و پرداخت خسارت به آسیب‌دیدگان ایران

مازندشورا: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل و جاده‌ای با بیان اینکه طبق قانون ترکیه برای دریافت غرامت باید از طریق مراجع قضایی آن کشور اقدام شود، گفت: ما انتظار داریم دولت ترکیه که مسئولیت تامین امنیت اتباع و ناوگان ایرانی را بر عهده دارد، احساس تعهد بیشتری کند.

مازندشورا:داود کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به نا امنی ناوگان ترانزیت ایرانی در خاک کشور ترکیه اظهار داشت: در طول یک سال اخیر شاهد حملات متعدد به ناوگان ایرانی در خاک ترکیه بودیم. اما باید در نظر داشت که این حملات مختص ناوگان ایرانی نیست.

وی افزود: در حقیقت به همان نسبت، بلکه حتی بیشتر ناوگان ترک نیز مورد حمله قرار گرفته است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان داشت: در صورت وقوع هرگونه اتفاق برای ناوگان ایرانی به طور مستقیم از طریق وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و امورخارجه به طرف ترک اعلام می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نکته مورد تاکید ترکیه در این مواقع گفت: طبق قانون ترکیه برای دریافت غرامت باید از طریق مراجع قضایی آن کشور اقدام شود و در ایران وزارت امور خارجه مسئول پیگیری این‌گونه مسائل هستند که امیدواریم شکایت شرکت‌ها و آسیب دیدگان حوادث تروریستی به نتیجه برسد.

کشاورزیان تصریح کرد: ما انتظار داریم دولت ترکیه که مسئولیت تامین امنیت اتباع و ناوگان ایرانی را بر عهده دارد، احساس تعهد بیشتری کند و اگر بنا بر رای دهی مراجع قضایی ترکیه است، باید از تسریع صدور آرا مراجع و دریافت خسارت آسیب‌دیدگان حمایت کند.   

محمدجواد عطرچیان مدیرکل ترانزیت سازمان راهداری نیز به تازگی اعلام کرده بود دولت ترکیه مسوول مستقیم حمله به کامیون‌های ایرانی در خاک ترکیه است و باید نسبت به جلوگیری از آن اقداماتی جدی انجام دهد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ترکیه - ایرانی - ناوگان - شهرسازی - مراجع - حملات - ترانزیت - کشاورزی - راهداری - مستقیم - اشاره - دریافت - اعلام - قضایی - کشاورزیان - احساس - اتباع - امنیت - بیشتری - تسریع - معاون - آسیب‌دیدگان - خسارت - وزارت -

مطالب مرتبط با : دولت ترکیه نسبت به امنیت ناوگان و اتباع ایرانی احساس تعهد بیشتری کند/ لزوم تسریع در صدور رای و پرداخت ...
نظر شما در مورد : دولت ترکیه نسبت به امنیت ناوگان و اتباع ایرانی احساس تعهد بیشتری کند/ لزوم تسریع در صدور رای و پرداخت ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها