پرداخت بیش از 11 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان بهزیستی در شهرستان نور

تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 آذر 1396 - ساعت : 11:03

کد مطلب: 38701 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس بهزیستی شهرستان نور خبر داد

پرداخت بیش از 11 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان بهزیستی در شهرستان نور

مازندشورا: رئیس بهزیستی شهرستان نور گفت: 11 میلیارد و 450 میلیون ریال تسهیلات به 66 نفر از مددجویان بهزیستی این شهرستان در هشت ماهه امسال شرایط پرداخت شده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، بهرام شریفی امشب در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: سهم بهزیستی از محل اعتبارات بند «د» تبصره 13 مبلغ یک‌میلیارد و 300 میلیون تومان برای اشتغال 85 نفر بوده که تاکنون 66 نفر به بانک‌های عامل معرفی و یک میلیارد و 145 میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.

وی افزود: از مقدار اعتبار تعیین شده 155 میلیون تومان باقی مانده که پرونده افراد آماده و تا پایان آذر تکمیل و پرداخت می‌شود.

رئیس بهزیستی شهرستان نور گفت: 35 نفر در سامانه رصد ثبت‌نام کردند و 20 نفر آماده ثبت‌نام در رصد داریم که به دلیل مشکلات سامانه فعلا به کندی صورت می‌گیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان نور نیز در این جلسه اظهار کرد: از محل اعتبارات بند«د» تبصره 16 3 میلیارد و 50 میلیون تومان تعیین که تاکنون برای 2 میلیارد و 100 میلیون تومان پرونده تشکیل و به بانک معرفی شدند که تاکنون هم 139 نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند و 41 نفر نیز در نوبت بانک‌های عامل قرار دارند.

حبیب‌الله  قلی‌پور افزود: برخی از بانک‌ها در بحث ضمانت سخت‌گیری‌ها را نسبت به سال گذشته بیشتر کردند و دلیل آن را هم معوقات سال گذشته اعلام می‌کنند و این برای افراد معرفی شده قانع کننده و منطقی نیست.

وی گفت: افرادی که از سوی کمیته امداد امام خمینی شهرستان نور معرفی می‌شوند از فیلتر‌های لازم عبور کردند و از بین تعداد زیادی از متقاضیان و ثبت‌نام کنندگان با بررسی همه جانبه افراد واجد شرایط لازم معرفی می‌شوند.

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی این شهرستان نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث کارورزی 10 جلسه با دستگاه‌های مرتبط برگزار شد و با اقدامات و پیگیری‌های انجام شده فقط 30 واحد ثبت‌نام کردند که از این تعداد 16 واحد عملیاتی شد اما پنج واحد قرار داد بستند و بقیه مراجعه نکردند.

احمد  مقصودی افزود: با وجود پیگیری‌ها، حضور در مراکز تولیدی و کارگاه‌ها، کارفرمایان و واحدهای پذیرنده رغبت چندانی برای ثبت‌نام و جذب افراد ندارند.

وی اضافه کرد: 784 نفر از سوی ادارات بهزیستی، فنی‌وحرفه‌ای، حمل و نقل، دامپزشکی، صنعت و تجارت، امداد،میراث فرهنگی، جهاد، مسکن، شهرسازی، شیلات، بنیاد و ... در سامانه رصد ثبت‌نام کردند.

این مسؤول گفت: یک‌میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار اشتغال خانگی به دلیل جذب خوب شهرستان علاوه بر اعتبارات قبلی اختصاص یافت که سقف پرداختی نیز تا 15 میلیون تومان به هر نفر افزایش یافت و کارفرمایی که بتواند 10 نفر را مشغول کند تا 150 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کند.

86023/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #شهرستان #میلیون #تومان #ثبت‌نام #بهزیستی #معرفی #میلیارد #افراد #تسهیلات #اظهار #دریافت #افزود #سامانه #تاکنون #اعتبارات #اشتغال #امداد #کمیته #پرداخت #گذشته #تعداد #می‌شوند #خمینی #اعتبار #یک‌میلیارد #تبصره #بانک‌های #برگزار #پرونده #تعیین #آماده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پرداخت بیش از 11 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان بهزیستی در شهرستان نور

*

*


X https://sport45.site/