آیین اتیان سوگند مهندسی در نظام مهندسی گلستان برگزار شد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 آذر 1396 - ساعت : 11:13

کد مطلب: 38707 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آیین اتیان سوگند مهندسی در نظام مهندسی گلستان برگزار شد

مازندشورا: آیین اتیان سوگند مهندسی توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان برگزار شد.

مازندشورا:رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با اشاره به رشد تعداد مهندساننسبت به سال های گذشته گفت: به دلیل عدم تعادل بین عرضه و تقاضا در حال حاضر به مهندسینمی توان بعنوان شغل ثابت نگاه كرد.

احمد تجری افزود: بخش ساختمان سهم بسزایی در اقتصاد کشور دارد و فرصت وظرفیتی مهم برای توسعه کشور و جذب سرمایه گذار،افزایش اشتغالزایی و تولید است که باید برای آن ارزش خاصی قائل بود.

وی بیان کرد: برای استفاده حداکثری از ظرفیت فنی نزدیک به ٩٠٠٠ مهندس برنامهریزی ها و اقدمات خوبی در هیات مدیره صورت گرفت و تفاهم نامه های مهمی منعقد و اجراییشد.

رییس نظام مهندسی ساختمان گلستان اظهار داشت: تفاهم نامه با شرکت شهركهاي صنعتي، مسوول ايمني در کارگاه ها، آب و فاضلاب و سه جانبه برق شرايط كار بیشتریبراي مهندسان فراهم کرده است.

احمد تجری اضافه کرد امروز با اتیان تعهد در کنار تخصص قرار می گیرد وباید با عملکرد مناسب در حیطه کاری، رعایت قوانین و اخلاق حرفه ای میزان اعتماد عمومیبه جامعه مهندسی افزایش دهیم.

وی مهمترین وظیفه سازمان اجرای مقررات ملی ساختمان و ارائه بهتر خدماتمهندسی به جامعه و ارتقا کیفیت ساخت و ساز دانست و اخلاق حرفه ای را در سه بعد رفتاربا همکاران، مالکان و جامعه بسیار مهم ارزیابی کرد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان نیز در این مراسم اظهار داشت: مهندسانناظر باید مشاوري دلسوز و امانتداری خوب براي مالكان باشند تا سازه ومامن امني ساختهشود.

حسین محبوبی افزود: الفباي حرفه مهندسي مقررات ملي ودستورالعمل های آناست و در کنار آن باید به اخلاق حرفه اي هم وفادار بود.

وی بیان داشت: خطوط روی نقشه و ترسیم شده توسط مهندسان خط هاي جاندارياست كه براي افراد اون ساختمان خاطره ایجاد می کنند بنابراين در زمان طراحي باید با دقت عمل شود.

رییس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان هم در این آیینبا بیان وظایف مهندسان و گزارشی از مهمترین تخلفات صورت گرفته از سوی آن ها، اظهارداشت: در این دوره هیات مدیره برنامه های آموزشی مناسبی برگزار شده است که می تواند به مهندسان کمک شایانینماید.

حسین رضوی افزود: تعداد شكايات شوراي انتظامي زياد است و همه باید به اخلاقمهندسی، وظایف و حقوق متقابل پایبند باشند.

وی اظهار کرد: دفتر شوراي انتظامي به روي همه باز است و ما تجربيات مهمو لازم را در اختيار مهندسان قرار خواهیم داد.

در پایان مراسم متن سوگند نامه مهندسان توسط حاضرین قرائت شد.


منبع : صما

برچسب ها : #مهندسی #مهندسان #ساختمان #گلستان #جامعه #اظهار #اخلاق #افزود #شوراي #انتظامي #وظایف #مهمترین #مراسم #مقررات #باشند #تفاهم #برگزار #سوگند #تعداد #افزایش #مدیره #اتیان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آیین اتیان سوگند مهندسی در نظام مهندسی گلستان برگزار شد

*

*