تحویل دستگاه بیهوشی وقفی به  بیمارستان امام خمینی ( ره) ساری

تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 آذر 1396 - ساعت : 16:05

کد مطلب: 38709 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تحویل دستگاه بیهوشی وقفی به بیمارستان امام خمینی ( ره) ساری

مازندشورا: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری گفت : دستگاه بیهوشی وقفی به ارزش یک میلیارد ریال روز گذشته تحویل بیمارستان امام خمینی ( ره) ساری شده است.

مازندشورا: حجت اسلام علی سلطانی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ساری با محوریت دهه وقف در محل امامزاده عباس افزود: وقف بهداشت و درمان به ویژه تجهیزات پزشکی و پرداخت هزینه برای بیماران خاص مورد توجه مردم قرار دارد.
وی با بیان اینکه وقف از احکامی است که دین اسلام این حکم را امضا کرده است ، تصریح کرد: ادیان مختلف به این سنت حسنه اعتقاد داشتند و موقوفاتی از مسیحی و زرتشتی داریم.
سلطانی با بیان این نکته که باید حساسیت بیشتری نسبت به ترویج فرهنگ حسنه وقف در جامعه ایجاد کنیم تا این اعتقاد نسل به نسل تدوام داشته باشد، خاطر نشان کرد: گذشتن از مال و دارایی برای خدمت به همنوعان خود بزرگترین خودباوری بشر است .
وی گفت : از بهترین مصادیق جهاد مالی مقوله وقف است و خداوند متعال وقف کردن که بخشیدن و گذشتن از مال و دارایی است را به جهاد تعبیر می کند.
او افزود : امسال اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری از محل درآمد های وقفی9میلیارد ریال به تکایا و هیات های عزاداری کمک کرده است.
سلطانی وی به وجود یکهزارو 302 مسجد ،تکیه و امامزاده در شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: 801موقوفه و رقبات با 27هزار و 393مستاجر را تحت پوشش داریم.
وی به کمبود نیرو در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری اشاره کرد و گفت: اکنون فقط با 12نیرو مشکلات این گروه از هیات های امنا مساجد، تکایا و امامزاده و مستاجرین را رصد و پیگیری می کنند.
او به انجام عملیات عمرانی در بقعه و امامزاده های ساری اشاره کرد و گفت: اکنون در 31 بقعه چهار هزارو 500متر فعالیت عمرانی در حال انجام است تا کنون 225میلیارد ریال هرینه شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری در بخش دیگری خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی به اهمیت انجام استعلام پیش از ساخت وساز های در زمین های ساری اشاره کرد و گفت: استعلام از اوقاف را باید جدی بگیرید ،چراکه اگر در زمین های اوقافی ساخت سازها صورت بگیرد حکم غصبی دارد.
خبرنگار: سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6990/1654

اجتماعي

اوقاف و امور خيريه

دستگاه بيهوشي وقفي

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #شهرستان #اوقاف #اشاره #امامزاده #دستگاه #سلطانی #اداره #خیریه #تکایا #عمرانی #استعلام #اکنون #گذشتن #اسلام #افزود #اعتقاد #داریم #دارایی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تحویل دستگاه بیهوشی وقفی به بیمارستان امام خمینی ( ره) ساری

*

*


X https://sport45.site/