بسیجیان در جبهه مقاومت خوش درخشیدند/دانشجوی بسیجی باید در عرصه ایمان و علم الگو باشد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 آذر 1396 - ساعت : 15:45

کد مطلب: 38726 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور:

بسیجیان در جبهه مقاومت خوش درخشیدند/دانشجوی بسیجی باید در عرصه ایمان و علم الگو باشد

مازندشورا: مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور گفت: امروز بسیجیان به عنوان سرمایه اجتماعی اقتدار کشور توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف همچون جبهه مقاومت خوش بدرخشند به گونه‌ای که داعش این شجره خبیثه، توسط همین سرمایه اجتماعی که در مکتب انقلاب تربیت یافته، نابود شده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی مازندران، داوود گودرزی در مراسم سی امین سالروز تاسیس بسیج دانشجویی که در دانشگاه آزاد اسلامی بابل برگزار شد، با بیان اینکه نیروی انسانی سرمایه اجتماعی یک کشور است، اظهار کرد: این مهم در بیانات رهبر معظم انقلاب نیز بارها تکرار شده به گونه‌ای که خود را منتظر ورود نیروهای جوان مومن و انقلابی در عرصه‌های کار و خدمت می‌دانند.

وی کینه‌ورزی دشمن را نسبت به نظام جمهوری اسلامی روز افزون دانست و بیان کرد: این کینه‌ورزی همراه با دانش و برنامه‌ای بسیار دقیق و مدون است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه در مقابل کینه‌توزی‌های دولت‌های غربی، جمهوری اسلامی دست از مقاومت بر نمی‌دارد، اظهار کرد: اگر ایران استقلال و استکبار ستیزی کنار بگذارد دیگر دنیای غرب مشکلی با جمهوری اسلامی ندارد.

این مسؤول نگاه استکبار به ملت‌ها را از بالا به پایین دانست و اظهار کرد: این نگاه هیچ وقت مورد مقبولیت اسلام نبوده چرا که خداوند دینش را بر پایه عدالت، برابری و مساوات قرار داده است.

گودرزی جریان غیر انقلابی را دارای دو بعد داخلی و خارجی دانست و تصریح کرد: در مقابل طرح‌های کلان ضد نظام دشمن، طرح‌های کلان مقابله‌ای باید داشته باشیم البته نوع نگاه در مواجه با دشمن فرق می‌کند، یک دانشجو و یک مسؤول هر دو به یک میزان در برابر تهاجم دشمن وظیفه دارند.

وی در مورد سرمایه اجتماعی روابطی که مردم از طریق آن به خلق تعاملات اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی می‌پردازند، اظهار کرد: اطلاعات، ایده‌ها، نقش‌ها، ارزش‌ها، هنجارها، مادیات، قدرت و نفوذ از جمله مهم‌ترین روابط مردم در خلق تعاملات اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در مورد سرمایه وجودی گفت: سرمایه وجودی به دو بخش معنوی و مادی تقسیم می‌شود که سرمایه اجتماعی، سرمایه فکری، سرمایه علمی و سرمایه اقتصادی را شامل می‌شود.

این مسؤول با استناد به سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه تولید فکر مهمتر از تولید علم است، افزود: این سرمایه‌های وجودی موجب اقتدار کشور در زیرساخت‌های اقتصادی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی می‌شود.

گودرزی بسیج را سرمایه اجتماعی دانست که تمامی ابعاد بسترهای اقتدار را در خود پرورانده است و در ادامه تاکید کرد: امروز نیروی انسانی بسیج بزرگترین سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی است، نیرویی که کارنامه‌ای پر افتخار از نمونه‌های واقعی خدمت  و ایثار دارد.

وی خطاب به دانشجویان بسیجی اظهار کرد: امروز بسیجیان به عنوان سرمایه اجتماعی اقتدار کشور توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف همچون جبهه مقاومت خوش بدرخشند به گونه‌ای که داعش این شجره خبیثه، توسط همین سرمایه اجتماعی که در مکتب انقلاب تربیت یافته، نابود شده است.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور از دانشجویان بسیجی خواست برنامه‌های ابلاغی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی را به طور دقیق مطالعه کرده و دقت‌‌نظر داشته باشند و در ادامه تاکید کرد: امروز دانشجوی بسیجی باید ابتدا در عرصه ایمان و تقوا و سپس در عرصه علمی نمونه و الگو باشد.

گودرزی با بیان اینکه دانشجوی بسیجی تربیت یافته در مکتب انقلاب اسلامی از لحاظ علمی باید در سطح بالایی باشد، گفت: نیروی همطراز انقلاب اسلامی کسی است که نه تنها در بعد معنوی بلکه در بعد علمی و ساختاری باید صاحب اندیشه و نظر باشد.

86004/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #سرمایه #اجتماعی #مسؤول #اسلامی #دانشجویی #انقلاب #بسیجی #اظهار #دانشگاه‌های #اینکه #گودرزی #جمهوری #دانست #اقتدار #وجودی #امروز #مقاومت #دانشجوی #نیروی #تولید #معنوی #یافته #اقتصادی #تربیت #تاکید #دانشجویان #ادامه #شبکه‌های #انقلابی #انسانی #روابط #ایمان #بسیجیان #گونه‌ای #عرصه‌های #طرح‌های #استکبار #مقابل #کینه‌ورزی #تعاملات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بسیجیان در جبهه مقاومت خوش درخشیدند/دانشجوی بسیجی باید در عرصه ایمان و علم الگو باشد

*

*


X https://sport45.site/