شیخ حسن فاخری و ملاعلی جایگاه ویژه ای در میان اندیشمندان دارد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 آذر 1396 - ساعت : 20:48

کد مطلب: 38766 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شیخ حسن فاخری و ملاعلی جایگاه ویژه ای در میان اندیشمندان دارد

مازندشورا: نوشهر - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری گفت : ایران با داشتن علما ، اندیشمندان و عارفان بزرگی چون ملاعلی و شیخ حسن فاخری از جایگاه ویژه در میان اندیشمندان جهان قرار دارد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله نورالله طبرسی روز پنجشنبه در همایش ملی ملاعلی و شیخ آقاحسن فاخری افزود : پس از اسلام و در دوره های معاصر و گذشته این علما در جهت شناساندن جایگاه اهل بیت اثار زیادی از خود بر جای گذاشته اند.
وی با اشاره به محدود نبودن شخصیت های فرهنگی و علمی به مرزها اظهار داشت: برگزاری این همایش ها موجب می شود که فرهنگ غنی کشور مورد توجه فرار گیرد و ما نیز باید با بهره گیری از تبلیغات دانشمندان و علمای خود را در جامعه بشناسیم.
نماینده ولی فقیه در استان مازندران این دو عالم بزرگ را ثروت این منطقه نام برد و گفت : شعر میراث ماست و اشعار این 2 عالم که توجه ویژه ای در اشعارشان به اهلبیت داشتند دارای ارزش بالایی است.
طبرسی با اشاره به فرهیختگان غرب مازندران خواستار توجه ویژه ای به آن سرمایه ها از جمله فضل اللله نوری، الهی در رامسر، علامه نوری و مجتهد میرزامحمد تنکابنی و معرفی مناسب آنها درجامعه شد.
وی با اشاره به مشکلات در کشور گفت: دشمن به دنبال دل سرد کردن مردم است و ما باید هوشیار باشیم که فرهنگ و انسانیت و همدلی را که از عاشورا آموختیم را حفظ و در رفع مشکلات گام بردایم.
همایش ملی ملاعلی و شیخ آقاحسن فاخری صبح امروز با حضور جمعی از فرهیختگان ، اندیشمندان ، استادان دانشگاه و مسئولان در اردوگاه شهید رسولی نوشهر آغاز بکار کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، این همایش یک روزه در دو بخش علمی و عمومی صبح و عصر امروز برگزار شد.
این همایش با محورهای مدیحه، مرثیه و سوگ سرایی در اشعار فاخر، زمینه های فقهی، عرفان و کلام، جنبه های بلاغی و صنایع ادبی در اشعار فاخر، تعزیه و مجالس شبیه خوانی فاخر برگزارشد.
در بخش علمی که صبح امروز برگزار شد تعدادی از مقالات برگزیده ارائه شد و در بخش عمومی نیز علاوه بر اجرای تعزیه ، برنامه فرهنگی دیگر نیز اجرا شد.
برای این همایش 100 مقاله به دبیر خانه ارسال شده است که 77 مقاله مورد پذیرش هیات داوران قرار گرفت که از این تعداد 11 مقاله در قالب به صورت سخنرانی و بقیه نیز به صورت پوستر ارائه می شود.
خبرنگار : سیدمحمد اکبرموسوی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
/1602/1295/1654

فرهنگي

همايش ملي

ملاعلي و فاخري

نوشهر


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #همایش #امروز #فاخری #خبرنگار #اشعار #ملاعلی #مقاله #اشاره #مشکلات #عمومی #ارائه #تعزیه #برگزار #فرهیختگان #نوشهر #فرهنگی #گزارش #اندیشمندان #جایگاه #ایرنا #طبرسی #فرهنگ #آقاحسن #مازندران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : شیخ حسن فاخری و ملاعلی جایگاه ویژه ای در میان اندیشمندان دارد

*

*


X https://sport45.site/