افتتاح 404 طرح ورزشی تا پایان امسال در کشور

تاریخ انتشار : جمعه 03 آذر 1396 - ساعت : 18:28

کد مطلب: 38839 چاپ به اشتراگ گذاشتن

افتتاح 404 طرح ورزشی تا پایان امسال در کشور

مازندشورا: ساری - ایرنا - مشاور وزیر ورزش و جوانان گفت که تا پایان امسال 404 طرح ورزشی نیمه تمام در کشور تکمیل و بهره برداری می شود .

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، میرمحمد غراوی روز جمعه در حاشیه بازدید از ورزشگاه شهید وطنی شهرستان قائمشهر در استان مازندران در گفت و گو با خبرنگاران افزود : اولویت وزارت ورزش و جوانان ، تکمیل طرح های ورزشی با پیشرفت فیزیکی 75 درصد است و بر همین اساس امسال تکمیل و بهره برداری از 744 طرح را هدف گذاری کرد.
وی با اعلام این که 340 طرح ورزشی هدف گذاری شده پس از تکمیل در هفته دولت سال جاری بهره برداری شد ، گفت که بقیه طرح ها نیز در دهه فجر و در نهایت تا پایان سال جاری بهره برداری خواهد شد.
مشاور وزیر ورزش و جوانان اعتبارات ملی تخصیص یافته برای تکمیل طرح های ورزشی نیمه تمام هدف گذاری شده در سال جاری را حدود 110 میلیارد تومان اعلام کرد.
** وجود چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور
غراوی همچنین از وجود حدود چهار هزار طرح ورزشی نیمه تمام در استان های کشور خبر داد و گفت که برای تکمیل آنها به بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی کمبود منابع مالی را یکی از مشکلات جدی وزارت ورزش و جوانان برای تکمیل طرح های نیمه تمام در کشور اعلام کرد.
مشاور وزیر ورزش و جوانان به وضعیت طرح نیمه تمام مجموعه ورزشی' ماهفروجک ' در شهرستان قائمشهر اشاره کرد و گفت ک این طرح در اختیار شرکت توسعه ، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی است ولی هنوز اعتبار آن اختصاص نیافته است.
وی افزود : امیدوار هستیم که اعتبار مورد نیاز این مجموعه برای تکمیل هرچه زودتر در دستور کار قرار گیرد.
مشاور وزیر ورزش و جوانان که برای بازدید از ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر به این شهر سفر کرد ، همچنین از اختصاص 310 میلیون تومان اعتبار از محل ردیف های اعتبارات ملی این وزارتخانه برای نوسازی سکوهای فرسوده این ورزشگاه خبر داد.
وی گفت : هر چند این میزان اعتبار جوابگوی سکوهای فرسوده این ورزشگاه نیست ، اما تلاش خواهیم کرد تا با اختصاص اعتبار بیشتری در آینده علاوه بر بهسازی و نوسازی سکوها ، رختکن و سیستم روشنایی ورزشگاه نیز مناسب سازی شود.
غراوی گفت : شهرستان قائمشهر به واسطه حضور تیم قدیمی و ریشه دار فوتبال نساجی در مسابقات لیگ دسته یک کشور دارای طرفداران بیشماری است ، اما متاسفانه سکوهای ورزشگاه شهید وطنی این شهرستان فرسوده شده و خطر ریزش سکوها تهدید کننده شده است.
وی افزود : یکی از وظایف مهم وزارت ورزش و جوانان تعمیر ، نگهداری و ساخت اماکن ورزشی است و اولویت نخست هم با ورزشگاه هایی است که تیم فوتبال آنها در سطوح بالا و در مسابقات کشوری حضور دارند.
مشاور وزیر ورزش و جوانان وعده داد که پس از این بازدید تمام تلاشش را به کار می گیرد تا علاوه بر افزایش اعتبار ملی برای این ورزشگاه تا پایان امسال ، در سال آینده نیز اعتبار مناسب تری برای بازسازی ورزشگاه شهید وطنی اختصاص داده شود.
ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر یکی از ورزشگاههای چند منظوره استان مازندران با ظرفیت اسمی حدود 15 هزار تماشاگر است که در دهه 40 ساخته شد .
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7334/1654

ورزش

بازديد مشاور وزير

شهيد وطني

قائمشهر


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #ورزشگاه #ورزشی #اعتبار #جوانان #تکمیل #قائمشهر #مشاور #شهرستان #اختصاص #سکوهای #برداری #گذاری #فرسوده #تومان #اعلام #وزارت #بازدید #استان #پایان #امسال #افزود #غراوی #آینده #سکوها #مسابقات #فوتبال #مناسب #نوسازی #علاوه #نگهداری #اعتبارات #مازندران #اولویت #میلیارد #همچنین #اماکن #مجموعه #خبرنگار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افتتاح 404 طرح ورزشی تا پایان امسال در کشور

*

*


X https://sport45.site/