مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 38892 -تاریخ انتشار : شنبه 04 آذر 1396 -ساعت : 11:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تمهيدات پيشگيرانه ي مقابله با بلاياي طبيعي مورد توجه جدي شوراي شهرساري

مدينه با اشاره به زلزله غرب كشور تاكيد كرد:

تمهيدات پيشگيرانه ي مقابله با بلاياي طبيعي مورد توجه جدي شوراي شهرساري

مازندشورا: شوراي اسلامي شهر ساري هشتمين جلسه خود در دوره پنجم را عصر سه شنبه ۳۰ آبان ۹۶ با حضور كليه اعضا و نيز معاون عمراني شهردار و خبرنگاران رسانه هاي گروهي برگزار كرد.

مازندشورا: شوراي اسلامي شهر ساري هشتمين جلسه خود در دوره پنجم را عصر سه شنبه ۳۰ آبان ۹۶ با حضور كليه اعضا و نيز معاون عمراني شهردار و خبرنگاران رسانه هاي گروهي برگزار كرد .

 در اين جلسه رئيس شوراي شهر ساري در سخناني به پيروزي غرور آفرين و مسرت بخش محور مقاومت بر تروريستهاي تكفيري – وهابي اشاره كرد و گفت : پس از سالهاي متمادي كه جهان شاهد جنايات بي شمار و سفاكي تروريست هاي تكفيري در منطقه غرب آسيا بود ، امروز خبرهاي خوشي از پيروزي جريان مقاومت و شكست تروريستها مي شنويم و مردم مظلوم سوريه و عراق مي روند تا روزهاي بدون داعش را تجربه كنند .

شكست تروريستها ، شكست و روسياهي نظام سلطه

مدينه خاطر نشان كرد : جريان تكفيري با هدف ايجاد تفرقه بين مسلمانان و از بين بردن محور مقاومت ، با سرمايه گذاري آمريكا و اتحاد شوم عبري – عربي ايجاد شد و مورد حمايت آنان قرار گرفت و اگر پايمردي جبهه مقاومت نبود چه بسا به اهداف خود نزديك مي شد بنابراين شكست و اضمحلال تروريسم تكفيري و در واقع شكست و روسياهي نظام سلطه و دست نشاندگان منطقه اي آن ، مرهون مجاهدتهاي مدافعان شجاع حرم از كشورهاي مختلف است كه در محور مقاومت حاضرند .

وي ادامه داد : اين رزمندگان و دلاورمردان مقاومت در قالب لشكرها و گردانهاي نام آشنايي همچون فاطميون افغانستان ، زينبيون پاكستان ، حيدريون عراق ، حزب ا... لبنان و سپاه قدس ايران توانستند تروريستها را برغم حمايتهاي گسترده مالي و تسليحاتي آمريكا و اسرائيل و كشورهاي مرتجع عرب ، نقطه به نقطه از خاك دو كشور سوريه و عراق به عقب برانند و وادار به شكست كنند و نقشه هاي شوم دشمنان را نقش بر آب نمايند و منطقه را از خطري بزرگ برهانند لذا ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي عزيز مدافع حرم و تكريم و تعظيم خانواده هاي معظم و صبوراين شهدا ، بر دست و بازوي رزمندگان جان بركف مقاومت بوسه مي زنيم كه با رشادت و ايثار خود موجب سربلندي مسلمين خصوصا شيعيان شدند .

رهايي منطقه از چنگال خونريز داعش مرهون پايمردي مدافعان حرم

رئيس شوراي شهر ساري تاكيد كرد : با توجه به نقش ويژه و محوري سپاه در اين پيروزي بزرگ جادارد از همه فرماندهان عزيز و رزمندگان ايثارگر اين نيرو بخاطر حضور موثر در عرصه مبارزه با تروريسم قدرداني نموده و اعلام كنيم منطقه در رهايي از چنگال خونريز تروريسم تكفيري مرهون حضور راهبردي سپاه در صحنه است .

 ياد شهداي ساروي مدافع حرم گرامي باد

به نمايندگي از مردم شريف و شهيد پرور ساري اين پيروزي را به همه علاقمندان به سرافرازي اسلام و مسلمين تبريك عرض نموده ، ياد شهداي ساروي مدافع حرم شهيدان محمود رادمهر ، سيد جواد اسدي و سعيد كمالي را گرامي ميدارم.

مدينه در بخش دوم سخنانش به زلزله غرب كشوراشاره كرد و گفت : اين حادثه با توجه به گستره ي خسارات توامان جاني و مالي و آثار زيانبار روحي و رواني آن بسيار دردناك بوده و اوضاع طاقت سوزي را برزندگي آسيب ديدگانِ زلزله مستولي كرده است به گونه اي كه براي تحمل مصائبي كه دچارش شده اند ، همدردي و همياري هموطنان ، نياز ضروري و حداقلي آنان است  .

وي افزود :خوشبختانه مردم ما با توجه به آموزه ها و باورهاي ديني و حس نوعدوستي و عواطف انساني سرشاري كه دارند ، در اين حادثه ، حميت ايراني را در اعلا درجه ي آن به منصه ظهور رساندند و با كمك هاي فراوان نقدي و غير نقدي و حتي حضور فيزيكي در مناطق زلزله زده ، مي كوشند از وسعت مصيبت بكاهند كما اينكه مازندراني هاي هميشه در صحنه نيز ضمن كمك هاي گسترده اي كه به حادثه ديدگان نموده اند ، بازسازي مناطقي از استان زلزله زده را برعهده گرفته اند و همشهريان غيرتمند ساروي ما هم سهم بزرگي در اين خيزش معنوي داشته و همه دستگاههاي ذيربط در اين صحنه خوش درخشيدند .

حضور پررنگ مديريت شهري ساري در كمك رساني به زلزله زدگان

رئيس شوراي شهر ساري يادآور شد : در اين ميان مجموعه مديريت شهري مركز استان ، انصافا مشاركت تحسين برانگيزي را به نمايش گذاشت. توجه ويژه شوراي اسلامي شهر و اهتمام مجموعه شهرداري در جهت اجراي يك برنامه منظم و موثر براي كمك رساني به زلزله زدگان ، قابل اعتنا بوده و نتايج پرباري داشته است بنحوي كه ۵۰ محموله از كمكها ي مردم مهربان ساري جمعاوري و به غرب كشور ارسال شد و لذا جا دارد از همكارانم در شورا و شهرداري تشكر كنم .

وي تصريح نمود : سراهاي تداوم محله در اين حركتِ شايسته، ويژگي مشاركت افزايي خود را بخوبي بروز داده اند بنابراين لازم مي دانم از سراهاي قدس، دانش ، اتحاد ، آزادگان ، ۲۲بهمن ، ابن شهر آشوب ، سراي ارشد و قرارگاه جهاد و نيز ايستگاههاي مستقر در ميدان امام حسين (ع) جنب شهرداري منطقه ۲ ، بلوار كشاورز جنب شهرداري منطقه ۳ ، ميدان شهدا و ميدان ساعت بخاطر اهتمام ويژه اي كه در جمعاوري كمك هاي مردمي براي زلزله زدگان بخرج داده اند قدرداني كنم و خصوصا به همشهريان عزيزم كه با مشاركت مثال زدني خود به اين حركت عمق و معنا بخشيده و آنرا ماندگار نموده اند ، دست مريزاد عرض كنم .

ابراز همدردي در مورد حوادث طبيعي كافي نيست

مدينه خاطر نشان كرد : اما بايد دانست كه همدردي و همياري ، تنها يك بُعد از توجه ما به مسئله ي بلاياي طبيعي به شمار مي آيد پس لازم است در چنين مواقعي كارمان را با ابراز همدردي و احيانا كمك رساني تمام شده تلقي نكنيم بلكه بايد از منظر مديريت بحران نيز نگاه دقيقي به حوادث قهري داشته باشيم.

وي اضافه كرد : بر اساس قواعد مديريت بحران ، با درايت و تلاش صادقانه مديران و اراده و حضور موثر مردم مي توان از حجم عوارض و پيامدهاي حوادث طبيعي كاست و جان عده زيادي از فرزندان اين مرز و بوم را از خطرات غيرمنتظره نجات داد.

رعايت اصول مديريت بحران براي مقابله با بلاياي طبيعي

وي با بيان اينكه بحرانها و بلاياي طبيعي دوره بازگشت دارند اظهار داشت : از اين زاويه مي توان آنها را (به رغم ناگهاني بودن) قابل پيش بيني دانست و اصول مديريت بحران را در مورد آنها مرعي داشت . يعني مثلا اگر در سال ۱۳۱۳ زلزله اي مهيب ساري را به كلي ويران نمود ، احتمال تجديد آن منتفي نيست و اين استعداد و امكان وجود دارد كه در زمان ديگري مشابه آن تجربه شود . حال بايد از خود بپرسيم آيا مهياي مواجهه با چنين حادثه اي هستيم ؟

رئيس شوراي شهر ساري تاكيد كرد : اين نوع نگاه ، يعني ملزم دانستن خود به حصول آمادگي براي رويارويي با حوادث و سوانح احتمالي در واقع بايد به يك عامل انگيزشي قوي براي مواجهه اصولي ، عالمانه و هوشمندانه با بلاياي طبيعي تبديل شود . در اين زمينه همان طور كه اشاره شد اولا مردم بايد پاي كار باشند و ثانيا مديران و دولتمردان نيز بايد تلاشي پيگير و نظارتي دقيق داشته باشند .

وي متذكر شد : در مديريت بحران وظايف مهمي متوجه نهاد مديريت شهري است چون آنچه در حوادثي مانند زلزله بيش از همه نمود پيدا مي كند ، بحث استحكام بناست . بديهي است بناهايي كه از استحكام لازم برخوردار نيستند در چنين حوادثي آسيب بيشتري ديده و بلكه خود به عاملي براي ازدياد آسيبها و خسارتها تبديل مي شوند بنابراين در ساخت و سازها مسئله استحكام بنا به عنوان يك امر حياتي بايد مورد توجه سازندگان و ناظران قرار گيرد .

مقاوم سازي بيمارستانهاي شهر ضروري است

مدينه افزود : بند پنج تخلفات موضوع كميسيون ماده ۱۰۰ به همين مسئله اشاره دارد و آن را ناشي از عدم رعايت اصول فني و معماري در احداث بناها و مصداق تخلف ساختماني مي داند . طبق قانون در صورت بروز اين نوع تخلف و مشاهده آن ، صدور حكم تخريب بنا از سوي كميسيون ماده ۱۰۰ الزامي است . از طرفي تلفات جاني و مالي ناشي از عدم استحكام بنا و تخريب ساختمانها در حوادث طبيعي به ما يادآور مي شود كه  برخورد با اين پديده اهميت فراواني دارد و بايد با آن مسئولانه مواجه شد . بر اين اساس جا دارد تاكيد كنيم كه كميسيون ماده ۱۰۰ بايد با دقتي افزونتر و بدون اغماض با اين نوع تخلف برخورد كند .

وي با تاكيد بر اينكه بحث رعايت اصول فني و استحكام بنا در ساخت مراكز ي كه اهميت ايمني در آنها دوچندان مي باشد مانند مراكز درماني ، بايد مورد توجه مضاعف قرار گيرد، افزود : از تجارب فوق العاده تلخ زلزله اخير تخريب بيمارستان بوده كه ابعاد اسفباري به تلفات انساني داده است و بطوريكه مي دانيد برخي بيمارستانهاي شهر ما نيز متاسفانه فاقد مختصات فني و استانداردهاي لازم هستند و قطعا تاب تحمل حادثه ي مشابه را ندارند. لذا مقاوم سازي بيمارستانها مي بايست در كانون توجه قرار گيرد .

مدينه لزوم افزايش قابليتهاي دستگاههاي امدادي شهر خصوصا آتش نشاني و ارتقاء سطح مانور آن را نيز مورد توجه قرار داد و اظهار داشت :  در اين رابطه مناسب سازي آشيانه هاي آتش نشاني براي سرعت عمل بيشتر در مواقع لزوم امري بايسته است . به همين دليل ما در جلسه هيات رئيسه شورا تاكيد كرديم در خصوص برخورد با مسئله عدم استحكام بنا ، مقاوم سازي بيمارستانها و توجه به امكانات و قابليتهاي آتش نشاني كار جدي صورت گيرد و از كميسيون عمران نيز ميخواهيم اين امر را در دستور كارش قرار دهد .

وي ضمن ابراز همدردي با بازماندگان زمين لرزه غرب كشور ابراز اميدواري كرد : همانطور كه مقام معظم رهبري روز گذشته در جمع زلزله زدگان توصيه فرمودند با همت مسئولان از آلام مردمان غيور كرمانشاه بيش از پيش كاسته شود .لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تمهيدات پيشگيرانه ي -

نظر شما در مورد : تمهيدات پيشگيرانه ي مقابله با بلاياي طبيعي مورد توجه جدي شوراي شهرساري

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*