مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3906 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 تیر 1395 -ساعت : 07:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اجاره آپارتمان با ودیعه حداکثر 50 میلیونی

مازندشورا: به دنبال تصمیم اخیر بانک مرکزی مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و افزایش تمایل موجران به دریافت اجاره بهای بیشتر، شمار زیادی از فایل‌های یک هفته اخیر در مناطق مختلف تهران با ودیعه زیر 50 میلیون تومان و اجاره بهای نسبتا بالا ارائه شده است.

مازندشورا:

 صرف‌نظر از اینکه برخی از مستاجران توان مالی پرداخت ودیعه‌های سنگین برای رهن کامل آپارتمان را ندارند، عده زیادی از آنها ناچار می‌شوند به شرایط مطلوب موجران مبنی بر دریافت اجاره بهای بالاتر و ودیعه کمتر تن دهند تا بتوانند در خانه مطلوب خود سکونت کنند.  به گزارش دنیای اقتصاد ،بررسی موتورهای جست و جوی معتبر املاک نشان می‌دهد قیمت پیشنهادی بخش زیادی از فایل‌هایی که طی یک هفته گذشته عرضه شده، شامل اجاره‌های سنگین به همراه ودیعه‌های حداکثر 50 میلیون تومانی بوده است. مشاوران املاک معتقدند هرچند ترجیح قطعی موجران دریافت اجاره بهای بالاتر است، اما قاعدتا هرقدر این رقم سنگین‌تر باشد، اطمینان از توان مالی پرداخت آن توسط مستاجر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بر این اساس موجران اغلب معادل حداقل یک سال اجاره بهای ملک خود، ودیعه دریافت می‌کنند تا در صورت ناتوانی مستاجر در پرداخت، بتوانند اجاره بها را از مبلغ ودیعه کسر کنند.

در جدول زیر قیمت پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان با ودیعه حداکثر 50‌میلیون تومانی در نقاط مختلف پایتخت قید شده است. قیمت‌های ذکر شده مربوط به واحدهای مسکونی با سن بنا و امکانات جانبی متفاوت است و این موضوع در کنار مطلوبیت محل دقیق آپارتمان روی قیمت تعیین شده تاثیرگذار است.


منبع : اقتصاد آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجاره - ودیعه - آپارتمان - موجران - دریافت - حداکثر - پرداخت - املاک - مستاجر - بتوانند - تومانی - پیشنهادی - مطلوب - ودیعه‌های - سنگین - زیادی - بالاتر -

نظر شما در مورد : اجاره آپارتمان با ودیعه حداکثر 50 میلیونی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها