مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3917 -تاریخ انتشار : سه شنبه 08 تیر 1395 -ساعت : 14:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس نظام مهندسی ساختمان کردستان:

برخورد و اعمال قانون در ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حوزه اختیارات ما نیست

مازندشورا: محمدصدیق ثابتی، قربانی اصلی رشد ساخت‌وساز غیرمجاز را شهروندان و ساکنان در این بناها دانست و اعلام داشت: طبق تحقیقات انجام شده کارشناسان، ساخت‌وساز غیر اصولی و غیرمجاز بر تمامی عوامل زندگی آن‌ها تاثیر گذار خواهد بود.

مازندشورا:به گزارش «صما» به نقل از روابط عمومی سازمان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان ساخت‌وساز غیرمجاز رااز عمده‌ترین آسیب‌های حوزه ساخت‌وساز عنوان کرد و خواستار تلاش همه جانبه مسئولانبرای رفع این معظل شد.

محمدصدیق ثابتی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در یک شهر را عامل توسعه معیوب وغیر اصولی آن شهر توصیف کرد و اظهار داشت: تزلزل بناها و غیر ایمنبودن سکونتگاه‌های انسانی در برابر بلایا، ریخت و سیمای ناپسند شهرها، ضعف گستردهدر خدمات‌رسانی به شهروندان، ضررها و زیان‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از جملهپیامدهای این آسیب یعنی ساخت‌وساز غیرمجاز است.

وی قربانی اصلی رشد ساخت‌وساز غیرمجاز را شهروندان و ساکنان در اینبناها دانست و اعلام داشت: طبق تحقیقات انجام شده کارشناسان، ساخت‌وساز غیر اصولی وغیرمجاز بر تمامی عوامل زندگی آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

ثابتی همچنین اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان بعنوان یکی از متولیانحوزه ساخت‌وساز بارها بر تشکیل یک اتاق فکر و همکاری همه نهادی مرتبط برای ریشه‌کننمودن این آسیب تاکید نموده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان افزود: در برخی ازشهرها مانند مریوان بیش از هشت هزار واحد غیرمجاز وجود دارد و متاسفانه روند ساخت اینواحدها همچنان ادامه دارد و برخورد و اعمال قانون در این بخش در حوزه اختیارات مانیست اما امیدواریم برای برخورد با این معضل مسؤلان بیشتر تلاش کنند و از مشورت وبرنامه های این سازمان در ساخت و سازها بیشتر بهره بگیرند.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساخت‌وساز - غیرمجاز - مهندسی - ساختمان - برخورد - کردستان - اصولی - اظهار - بیشتر - شهروندان - ثابتی - اختیارات - اعمال - قانون - ساخت‌وسازهای - استان -

نظر شما در مورد : برخورد و اعمال قانون در ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حوزه اختیارات ما نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها