مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3919 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 03 تیر 1395 -ساعت : 12:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان قم اعلام کرد:

جزئیات شرایط خاص خرید و فروش واحدهای مسکن مهر استان قم

مازندشورا: مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان قم عنوان کرد: تنظیم قرارداد اجاره عرصه در دفاتر رسمی ثبت و پرداخت اقسط وام بانکی، استعلامیه راه و شهرسازی شرایط خاص خرید و فروش واحدهای مسکن مهر است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، ابوالفضل علیخانی مدیر املاک و حقوقی این اداره کل در سخنانی گفت: بدلیل عدم آگاهی تعدادی از شهروندان عزیز از شرایط خرید و فروش واحدهای مسکن مهر که به تبع آن دچار مشکلات مالی، اجتماعی عدیده‌ای شده‌اند بدینوسیله اعلام می‌نمایم هر نوع خرید و فروش واحدهای مسکن مهر، منوط به رعایت شرایط خاص اعلامی توسط این اداره کل است.

علیخانی در توضیح مطالب فوق افزود: از آنجا که عرصه (زمین) واحدهای مسکن مهر متعلق به دولت و تحت نظارت و مدیریت ادارات کل راه و شهرسازی است هر گونه دخل و تصرف مستلزم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای و خرید و فروش آنها تنها با رعایت شرایط خاص میسر است.

وی هرگونه معامله (خرید و فروش) بدون لحاظ نمودن شرایط خاص مطابق با ضوابط جاری را غیرقانونی دانست و افزود: طرفین معامله و تنظیم کنندگان مبایعه نامه‌ها و قول‌نامه‌ها ملزم به تحمل عواقب ناشی از این نوع معاملات غیرقانونی هستند.

مدیر املاک و حقوقی اداره کل به شرایط خاص اعلامی که شهروندان محترم در صورت رعایت آن می‌توانند نسبت به خرید و فروش واحدهای مسکن مهر اقدام کنند اشاره کرد و گفت: دارا بودن قرارداد اجاره عرصه واحد مربوطه که در دفاتر رسمی ثبت تنظیم شده و از مدت و اعتبار لازم برخوردار باشد از جمله شرایط خاص خرید و فروش واحدهای مسکن مهر است.

علیخانی پراخت تمامی اقساط سررسید شده واحد مورد معامله (به تایید بانک) و پاسخ استعلام نقل و انتقال راه و شهرسازی استان را از دیگر شرایط خاص برشمرد و گفت: بی‌تردید در صورت پایبندی به مقررات وضع شده و رعایت شرایط خاص اعلامی خرید و فروش واحدهای مسکن مهر وفق قانون بلامانع است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شرایط - واحدهای - اداره - شهرسازی - رعایت - استان - معامله - اعلامی - علیخانی - املاک - غیرقانونی - تنظیم - اعلام - افزود - حقوقی - شهروندان -

مطالب مرتبط با : جزئیات شرایط خاص خرید و فروش واحدهای مسکن مهر استان قم
نظر شما در مورد : جزئیات شرایط خاص خرید و فروش واحدهای مسکن مهر استان قم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها