مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3920 -تاریخ انتشار : جمعه 04 تیر 1395 -ساعت : 09:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد؛

تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تحویل کامل مسکن مهر تا پایان سال ۹۵/ حذف شروط مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر

مازندشورا: مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از حذف شروط خرید مسکن مهر برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر خبر داد و از تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای پایان بخشیدن به پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۵ خبر داد.

مازندشورا:امید محمدی با اعلام حذف شروط مسکن مهر برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ترغیب متقاضیان به خرید آنها گفت: در اجرای قانون بودجه سال ۸۶، بنیاد مسکن متولی اجرای مسکن مهر در شهرهای زیر ۱۲ هزار نفر جمعیت شده است و در مجموع قرار بود ۳۸۰ هزار واحد مسکن مهر را در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسازیم.

وی افزود : بانک های عامل هم معرفی شدند اما در ادامه از لحاظ منابع اعتباری مسکن مهر برنامه ها را به۳۴۷ هزار واحد کاهش دادیم.

محمدی افزود: مسکن مهر را در ۹۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر ساختیم و تاکنون حدود ۳۰۴ هزار و ۴۰۰ واحد معادل۸۸ درصد برنامه ساخت به اتمام رسید که ۲۹۱ هزار و ۵۰۰ واحد واگذار شد و ساخت ۱۳ هزار واحد هم به اتمام رسیده و در مرحله تامین خدمات زیر بنایی است و بخشی هم مشکل دارد.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی و تلاش ما این است تمام پروژه های باقی مانده مسکن مهر امسال تمام شود اما نیازمند همکاری سایر بخش های هستیم.

محمدی به خبرگزاری صدا و سیما گفت: متقاضیان حدود ۱۵ هزار واحد مسکن مهر از ادامه دریافت تسهیلات انصراف دادند و حدود ۲۷ هزار واحد باقی مانده است که در سال جاری به اتمام می رسد و از این میزان ۷ هزار واحد فاقد متقاضی است.

مدیر کل مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : اخیراً دستورالعمل حذف شرایط خرید مسکن مهر بدون متقاضی ابلاغ شده است که در گام اول به مدت یکماه از متقاضیان ثبت نام کردیم و سابقه مالکیت و تاهل برداشته شد و در حال حاضر هم تمام شرایط خرید مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر حذف شده است.

وی تاکید کرد : در ۱۵ استان مسکن مهر فاقد متقاضی است از جمله ۲۵۰۰ واحد در استان تهران(در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر) ۱۵۰۰ واحد در استان همدان و هزار و ۵۰ واحد در استان آذربایجان شرقی، عمده حجم واحدهای فاقد متقاضی است.

محمدی با اشاره به اینکه طرح های مسکن مهر برای افتتاح رسمی باقی نمی ماند، گفت: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۶۷ در صد از عمکرد ما مربوط به خود مردم است و پروژه های که در قالب پروژه های انبوه سازی ساخته می شود به محض تحویل در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مدیر کل مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: تلاش می کنیم پرونده مسکن مهر به جز واحد های فاقد متقاضی را در استان ها تا پایان سال ببندیم.

محمدی افزود : در استان چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، قم، قزوین، زنجان و مازندران، استان هایی هستند که پروژه ها تمام شده و فقط کارهای بانکی برای فروش اقساطی مانده است که تمام شود تا خاتمه مسکن مهر شهرهای کوچک را در استان ها اعلام می کنیم.

محمدی تصریح کرد : زمانی پروژه های مسکن مهر را خاتمه یافته می دانیم که فروش اقساطی انجام و سند هم واگذار شود./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرهای - استان - بنیاد - محمدی - متقاضی - انقلاب - اسلامی - پروژه - متقاضیان - برنامه - اتمام - افزود - مانده - خاتمه - اقساطی - شرایط - تاکید - ادامه - پایان - تحویل - اعلام - اجرای - واگذار - جمعیت - تصریح -

مطالب مرتبط با : تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تحویل کامل مسکن مهر تا پایان سال ۹۵/ حذف شروط مسکن مهر در شهرهای زی...
نظر شما در مورد : تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تحویل کامل مسکن مهر تا پایان سال ۹۵/ حذف شروط مسکن مهر در شهرهای زی...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها