مردم از شنیدن حرف‌های غربی‌ها خسته شدند/ حفظ کردن قرآن نباید محدود به حفظ کلمات شود

تاریخ انتشار : چهار شنبه 08 آذر 1396 - ساعت : 10:11

کد مطلب: 39292 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا:

مردم از شنیدن حرف‌های غربی‌ها خسته شدند/ حفظ کردن قرآن نباید محدود به حفظ کلمات شود

مازندشورا: مسؤول نمایندگی ولی فقیه درسپاه کربلای مازندران بابیان اینکه مردم از شنیدن حرف‌های غربی‌ها خسته شدند و تشنه حرف‌ خدا و پیغمبر هستند، گفت: حفظ کردن قرآن نباید محدود به حفظ کلمات شود بلکه باید مقدمه‌ای برای پاسداری از قرآن شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام یدالله غلامی عصر امروز در مراسم افتتاحیه دوره مربیگیری قرآن که در حوزه علمیه جعفریه شهر رستمکلا برگزار شد، اظهار کرد: قرآن قانون اساسی برای رشد و هدایت کمال انسانی است که باید در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی افراد حضور داشته باشد‌.

وی با بیان اینکه قرآن بزرگترین شاهکار آفرینش است، افزود: قرآن معجزه جاودانه رسول خدا(ص) و دلیل برهانیت مکتب اسلام است.
مسؤول نمایندگی ولی فقیه درسپاه کربلای با اشاره به اینکه که توجه به قرآن باید از ضروریات و اصول کار باشد، بیان کرد: قرآن کتاب مقدسی است که عامل اصلی روشنی دل و رشد فکری افراد به‌شمار می‌آید.

این مسؤول با بیان اینکه بحث هدایت اصلی‌ترین موضوع و بحث قرآن است، تصریح کرد: قرآن برای هدایت همه مردم است و شرق و غرب ندارد.

وی اظهار کرد: قرآن افراد را به راهی سالم و آنچه که فلسفه آفرینش است هدایت می‌کند و هدایتش هدایت رشد و ترقی است.

غلامی با بیان اینکه وظیفه روحانیت در عصر حاضر سخت‌تر و سنگین‌تر از گذشتگان است، افزود: دنیای امروز به جهنمی تبدیل شده است و روحانیت باید تلاش کند تا از طریق قرآن مردم را از این جهنم بیرون آورد چرا که همه مردم گرفتار آتش شده‌اند و این موضوع وظیفه روحانیت را بیشتر می‌کند.

وی بیان کرد: حفظ کردن قرآن نباید محدود به حفظ کلمات شود بلکه باید مقدمه‌ای برای پاسداری از قرآن شود.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه درسپاه کربلای مازندران گفت: اگر در گذشته حفظ قرآن و کار کردن با مفاهیم آن در این سن و سال واجب نبود امروز یقینا واجب است.

غلامی با بیان اینکه قرآن هدایت‌کننده و شفادهنده است، اظهار کرد: حفظ قرآن دارای آدابی هم برای حفظ و هم برای حفظ ماندن دارد و یقین بدانید قرآن آدمی را از بسیاری از بلاها و بیماری‌های فکری شفا می‌دهد و رسیدن به این مهم نیازمند تقواست.

وی در پایان افزود: مردم از شنیدن حرف‌های غربی‌ها خسته شدند و تشنه حرف‌ خدا و پیغمبر هستند.

۸۶۰۴۹/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #هدایت #اینکه #مسؤول #امروز #روحانیت #افراد #غلامی #افزود #اظهار #نمایندگی #کربلای #موضوع #وظیفه #درسپاه #می‌کند #شنیدن #نباید #محدود #غربی‌ها #حرف‌های #آفرینش #کلمات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مردم از شنیدن حرف‌های غربی‌ها خسته شدند/ حفظ کردن قرآن نباید محدود به حفظ کلمات شود

*

*


X https://sport45.site/